אמיר אדיר מכשיל את טוטו תמוז בפראות (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אמיר אדיר מכשיל את טוטו תמוז בפראות (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מפלה והשפלה שכזו איש במכבי נתניה לא צפה לפני המפגש מול הפועל תל אביב בבלומפילד אמש (שבת) ובעיקר איש לא חשב כי במהלך המשחק ימצאו עצמם עם שמונה שחקנים בלבד על כר הדשא ובסיומו עם שבעה כדורים בשער במשחק שנגמר ב-3:7 לזכותה של המארחת האדומה ששלחה את הקבוצה מעיר היהלומים שוב לחלק התחתון של הטבלה.

בקבוצה קיבלו בתדהמה גדולה ובהלם את ההפסד הלא נעים לחניכיו של ניצן שירזי ותולים את רוב האשמות בשיפוט ובעובדה שבעקבותיו נותרו רק עם שמונה שחקנים אל מול אחד עשר של הפועל תל אביב.

"זה בלתי אפשרי לשחק עם שמונה שחקנים מול 11 של הפועל תל אביב ועוד בבלומפילד. ייתכן שהגיע לנו לקבל את שלושת הכרטיסים האדומים אבל באותה מידה עומרי קנדה היה צריך לקבל אדום אחרי העבירה שעשה על פיראס מוגרבי במצב של 2:3 להפועל כשהיינו עם עשרה שחקנים. הכל היה יכול להשתנות ולהיראות אחרת אם היינו נשארים עשרה שחקנים מול עשרה של הפועל", אמרו בנתניה.

יחד עם זאת בנתניה לא מתכוונים לתת להפסד להוריד להם את הביטחון או לפגוע בהם לקראת המשך המאבקים בליגה ומבהירים כי הם מתכוונים לחזור למוטב בהקדם האפשרי וכי כל ניצחון נוסף יכול שוב להקפיץ אותם גבוה במעלה הטבלה ולאפשר להם לדלג אל החלק העליון, אליו הם שואפים. למרות ההפסד הגדול, בצוות המקצועי של הקבוצה דווקא שיבחו את הלחימה וההקרבה של השחקנים שנתנו את כל כולם למרות החיסרון המספרי.

שוער הקבוצה, אמיר אדרי, שנמנה בין שלושת השחקנים שהורחקו על ידי השופט מנשה משיח לאחר שתיקל בצורה פראית את טוטו תמוז, התנצל בסיום המשחק בפני חלוץ הפועל תל אביב על העבירה שהובילה לכרטיס האדום שספג השוער ולפנדל שקיבלו האדומים. אדרי שנחשב שחקן הגון מאוד וספורטיבי לקח קשה את ההרחקה אך הוכיח ספורטיביות מהי כשהתנצל בסיום.

במחזור הקרוב תארח נתניה את הפועל חיפה ב"קופסא" במטרה לשוב למסלול הניצחונות לאחר שהשיגה נקודה אחת בלבד בשלושת המחזורים האחרונים. המשימה של ראובן עטר להשיג שלוש נקודות לא תהיה קלה מול הקבוצה המתאוששת של טל בנין במיוחד ללא אמיר אדרי, אחמד סבע וליאור ראובן שיראו את המשחק מהיציע.