קורנפיין: "מודאג ממצבה של בית"ר" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין: "מודאג ממצבה של בית"ר" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"אני משוכנע שבית הדין לא יוריד נקודות לבית"ר ירושלים", כך אמר הערב (חמישי) יו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, בתוכנית הספורט ברדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE.

קורנפיין דיבר על ביה"ד, שזימן אוהדים של הקבוצה ואת הקפטן אבירם ברוכיאן ועמית בן-שושן, בטרם יפסוק בנושא הקריאות הגזעניות.

בנוסף, אמר היו"ר שהוא חושש לעתידה של הקבוצה וכי רוכשים עתידיים חוששים לקחת על עצמם את המועדון.

איציק, מה עשית כדי שבית הדין ייפגש עם האוהדים?
"בית הדין לא קובע את העונשים ללא קהל, אין לו הרבה שיקול דעת. ברור שהעונש שלו הוא מראית עין, לא משהו שפותר את הבעיה. להעניש קהל גדול על כמה אנשים, זה לא יפתור את הנושא. זה נחלת רוב הקבוצות בליגה ולא רק בית"ר. הבאנו הרבה מאוד חומר לדיין, כנראה שזה עשה את העבודה. הדיין הסכים להפגש עם בן שושן, ברוכיאן וכמה אוהדים".

אמרת בעבר שלא תוותר, אבל אתה לא מתייאש?
"לפני שבועיים מכבי והפועל ת"א עמדו בדין על זה. כשבית"ר הובלה בסכנין דרך הפרדסים בלילה ב-2 בלילה, זה גם סוג של גזענות. אנחנו לא יכולים לא להתמודד עם הבעיה. בית"ר צריכה עזרה, גם מבית הדין. צריך פסיקות לא אוטומטיות, גם מההתאחדות, משרד החינוך, המשפטים והמשטרה. הפתרון הוא לא רק של גורם אחד, אנחנו לא יכולים לבד, אבל כן נטפל בבעיה".

נידם וקורנפיין. הקלה בעונש של בית&"ר ירושלים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
נידם וקורנפיין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עדיין יש סכסוך עם האוהדים?
"זה קצת נרגע, כי אי אפשר להתעלם מהעובדה שהתופעה ירדה. בכל פעם שהתחילו קריאות, הקהל הפסיק אותם. לפני הפועל ת"א המועדון הוצת וזה התסיס, גם עצרו אוהדים שלנו כדי שלא יהיו פעולות נקם. יש מגמת שיפור ובסופו של דבר זה ייעלם, אנחנו פשוט צריכים סבלנות וגם עזרה".

אתה חושש לרדת ליגה?
"אני משוכנע שלא יורידו לנו נקודות. לבית הדין יש שיקול דעת כדי לבחון את הדברים לפי הפעילות של הקבוצה. חד משמעית, מה שאנחנו עושים נגד התופעה, אף קבוצה בהיסטוריה לא עשתה".

אוהדי בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יכול להיות שאתה עסוק מדי בביה"ד ולא בקבוצה?
"אני כבר מזמן לא יכול לשחק. המועדון לא רגיל להיות במצבים האלה וחלק גדול מזה נובע מביטחון והסתגלות למצבים. רוב השחקנים שלנו לא מורגלים לתחתית ונוצר חוסר ביטחון. הבאנו מאמן מצוין שעובד טוב מאוד ואנחנו רואים שיפור. נגד הפועל ת"א ראינו קבוצה שמשחקת טוב ומנצחת. יש לנו ירידה מול המתמודדות".

הבעיה היא לא נגד הפועל
"כן, נגד סכנין והפועל רמת גן, אלו הקבוצות איתן נצטרך להתמודד".

יש שחקנים איכותיים?
"יש לנו איכות, גם בשביל פלייאוף עליון, הם לא ממצים את הפוטנציאל כבודדים או כקבוצה. הרבה תלוי בביטחון ולשחקנים אין היום ביטחון".

ברוכיאן ומישאלוף. הבלם חוזר לקבוצה? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן ומישאלוף (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מה עם ארקדי גאידמק?
"זו שאלה טובה ואין לי את התשובות. הייתי אצלו לפני כחודש והוא אמר שימשיך לתמוך בבית"ר, מבחינה כספית. יש לנו גרעון שצריך לסגור השנה. צריך למצוא לזה פתרון וזה יקרה על ידי בעל הבית. הוא מודע לכל המספרים, הוא קיבל דו"ח מפורט על הסכום לעונה ולעונה הבאה ואמר שהוא יתמוך. הוא אמר בנוכחות עורך דינו ועוד נציג, מתאר לעצמי שיש לו את הכסף, צריך לתת לו קרדיט".

גאידמק ימצא את המוכר הנכון לבית"ר, אחד הקונים הוא אגייאר?
"הכל יכול להיות. אנחנו צריכים תשובה כמה שיותר מהר, כדי שלא נחפש שחקנים ביוני-יולי ולא יהיה כסף, צריך לעשות את זה כמה שיותר מהר. אנחנו לא נכנסים לספקולציות".

אתה מודאג לעתידה של בית"ר?
"כל עוד אין תשובות, אני בהחלט מודאג".

המטרה שלך היא למצוא רוכש ולא מצליח
"לא יודע אם זו המטרה הגדולה. כשארקדי לא היה אז זו היתה המטרה והוא לא הזרים כסף. ברגע שהוא מעובר, יש לזכור שהקבוצה שלו ולא שלי".

גאידמק וקורנפיין במהלך הכנס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גאידמק וקורנפיין במהלך הכנס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הוא אמר שהוא רוצה למכור
"יש לי חדשות, הוא רוצה להשאיר לעצמו גם את בית"ר. אם הוא יקבל הצעה אולי לא, אבל ברגע שהוא נמצא ופעיל ומעובר באופן אינטנסיבי, צריך לשאול אותו".

איך אף אחד לא בא לקחת את המועדון הזה?
"אנחנו גם שואלים, כי מבחינת מספרים הכל פשוט וזו עיסקה שאפשר לסגור בחצי שעה. אי אפשר לקבל קבוצת כדורגל במצב יותר מסודר מזה של בית"ר. האנשים שאנו נפגשים איתם אומרים, תראה מה קרה לארקדי, גומא, זאבי, פניג'ל ושם טוב. אנשים מפחדים ואולי כל מה שקרה זה נסיבתי ואין קשר, אבל אנשים מסתכלים ואומרים, מי שנכנס היה רציני".

אין לך בעיה לפנות את הבמה?
"ישבתי עם עשרות אנשים ומעולם לא עלה הנושא האישי שלי, במפורש או במרומז. היום צריך לסגור מול ארקדי, בעבר הדברים נעשו בלי תמורה, היינו מוכנים להעביר בלי תמורה, כדי שבנאדם יבוא וישקיע כסף כי יש סטנדרטים"

יש לך חוזה לשנה הבאה?
"כן, חתום. זה בטל בשישים. העניין שלי לא עלה בשום שיחה".