פיטר מסיללה ועידן ורד תורגלו בהרכב של מכבי חיפה במקומם של טאלב טוואטחה ומוחמד גדיר לקראת המשחק מול מכבי נתניה ביום ראשון. כמו כן, ישנה אפשרות שיניב קטן יחזור להרכב על חשבון שלומי אזולאי, שכבש ובישל בניצחון על עירוני קרית שמונה.

שניים מתוך שלושת הבלמים של מכבי חיפה שלא נטלו חלק באימון אתמול, אריק בנאדו ושי מימון, חזרו הבוקר (שישי) להתאמן ויהיו כשירים למשחק מול מכבי נתניה ביום ראשון.

מי שנמצא בספק בגלל מתיחה בשריר הירך האחורי הוא הבלם אנדריי פילאבסקי שערך אימון אישי. הירוקים לא ירצו לסכן את פילאבסקי ואם לא יהיה שינוי במצב רגלו הוא לא יכלל בסגל. פציעתו של פילאבסקי נבעה בין השאר מהעומס הגדול שהיה על השחקן.

הערכות בחיפה: אלישע לוי ימשיך עוד עונה כמאמן
המאמן אלישע לוי הוא המועמד המוביל להמשיך בקבוצה עונה נוספת. למרות דבריו של הנשיא יעקב שחר בשבוע שעבר ("אלישע מועמד אבל יש עוד מועמדים"), שהביאו לגל של ספקולציות באשר לזהות המאמן שיעמוד על הקווים, ההערכה היא שלוי יזכה במינוי.

מסיללה עם אלישע לוי. חוזר למכבי חיפה (עמית מצפה)
אלישע לוי עם מסיללה. המגן תורגל בהרכב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כזכור, כמועמדים פוטנצייאלים להחליפו הוזכרו בין היתר מאמן מכבי נתניה ראובן עטר, מאמן עירוני ק"ש רן בן שמעון וגם מאמן נבחרת ליטא ושחקן העבר של חיפה, ריימונדאס ז'וטאוטאס.

למרות כל השמות האלו, המאמן עשוי לשמוע אחרי משחק העונה מול הפועל ת"א ב-30 באפריל שהוא יקבל את התפקיד. אלישע זוכה להערכה גדולה מקיר לקיר במועדון, כאשר ההרמוניה, שיתוף הפעולה בין כל בעלי התפקידים והצוות המקצועי והיכולת להביא את הקבוצה לצמרת בכל שנה ולהיאבק על התואר, לא מותירים ספק באשר לרצון שימשיך.

במועודן ציינו השבוע שאם לא היתה מונהגת שיטת הקיזוז, אלישע היה למעשה משיג שלוש אליפויות ברציפות, הישג חסר תקדים במיוחד לאור העובדה שבתקופתו כמאמן לא מעט שחקנים צעירים קיבלו צ'אנס ובמה להוכיח את הכישורים שלהם, בזמן  שלא מעט שחקנים שעשו קפיצת מדרגה התקדמו ועזבו לחו"ל.

יעקב שחר ואלישע לוי (עמית מצפה)
יעקב שחר ואלישע לוי. צפויים להמשיך ביחד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במועדון ניסו במהלך כל השבוע האחרון לנתח את דבריו של הנשיא ואחת הפרשנויות היא ששחר, להבדיל משנה שעברה, רוצה להשאיר את כולם במתח בריא עד להכרעת התואר.

לאורך שנים נשיא חיפה היה מחזיק את הקלפים צמוד לחזה ולא ממהר להודיע מי יאמן את הקבוצה, כך קרה עם אלישע וכך גם עם קודמו לתפקיד, רוני לוי. כעת, לנגד עייניו של המאמן עומדת מטרה אחת ויחידה והיא לזכות בתואר. הקבוצה שלו אמנם תסיים ראשונה בליגה הסדירה, אבל לכולם ברור שהשגת המטרה עוד רחוקה, במיוחד כשהעונה הקבוצות בפלייאוף העליון באות בכושר טוב.

יאיא סיידו  (עמית מצפה)
יאיא סיידו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר. ג'ון קולמה, שכפי שפורסם לראשונה ב-ONE קיבל הודעה שהוא יכול לחפש קבוצה לעונה הבאה, מחזיק בשתי הצעות מליגת העל ופוזל לעבר הצעה מאומוניה ניקוסיה בקפריסין שרוצה לצרפו.