תמיר כהן. ייאלץ לראות את הנבחרת מהצד (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
תמיר כהן. ייאלץ לראות את הנבחרת מהצד (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

קשר נבחרת ישראל ושחקנה של בולטון מהפרמייר-ליג, תמיר כהן, קיבל היום אחה"צ (חמישי) בשורה לא נעימה לאחר שסיים סבב בדיקות בעקבות פציעה בשרירי הבטן התחתונה מהם הוא סובל ועל פי אותה בשורה ייכנס מחר לבית החולים במנצ'סטר, שם הוא ינותח וצפוי לשהות בהשגחה עד יום שבת.

כהן סובל מזה זמן רב מכאבים בשרירי הבטן אך בשל מאבקי התחתית בליגה האנגלית הוא העדיף לדחות את הטיפול וכאמור, היום קיבל את הבשורה המרה כי ייאלץ לעבור ניתוח ובעקבות כך להחמיץ את צמד המשחקים של נבחרת ישראל נגד אורוגוואי וצ'ילה שיתקיימו בסוף החודש.

כהן אישר ל-ONE את הידיעה ואמר: “לצערי הרב זה הפתרון היחיד שיכול לעזור, הרופא אמר לי שהוא לא רואה דרך אחרת להתמודד עם הפציעה במידה שלא אעבור את הניתוח. זה מה שצריך לעשות, חבל לי מאוד שלא לא אוכל לצאת הנבחרת למשחקים מול צ'ילה ואורוגוואי אבל אני חייב להחלים ולהבריא".
אין זו הפעם הראשונה שכהן עובר ניתוח שכזה, שכן כבר לפני קצת יותר מחמש שנים וחצי נותח בגרמניה בשל אותה פציעה בדיוק.

כהן התייחס לפציעה החוזרת ממנה הוא סובל ואמר: “זו בהחלט שאלה טובה למה זו פעם שניה שאני צריך לעבור את הניתוח הזה אבל התשובה לכך היא, ככל הנראה, עומס על הגוף ואני מאוד מקווה שזו הפעם האחרונה".

לואיס פרנדדז עם בנין. חוזר ליציעים (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
פרננדז ובנין (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE


כאמור, כהן ייכנס מחר לחדר הניתוחים ולאחר שייצא מחדר הניתוח הוא צפוי לעבור חודש של החלמה ורק לאחר מכן יוכל לחזור לאימונים בהדרגה.

מנהל הנבחרת כבר שוחח עם שחקני הסגל המורחב
מנהל נבחרת ישראל, ישראל סטוצ'ינסקי, שימשיך לעבוד עם המאמן, לואיס פרננדז, עוזרו טל בנין, הרופא, מארק רוסנובסקי ומאמן הכושר, אורי אראל, כבר שוחח בימים האחרונים עם 29 חברי הסגל המורחב של נבחרת ישראל שהשתתפו במשחקים האחרונים בקמפיין הקודם של דרור קשטן.

נבחרת ישראל. מדורגת לצד גאנה, אך איפה הם ואיפה אנחנו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ישראל (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

סטוצ'ינסקי ביקש מהשחקנים לשריין את התאריכים שבין 17 במאי ל-30 במאי, כאשר בארבעת הימים הראשונים יתקיים מיני-מחנה אימונים שבו פרננדז יוכל להכיר את השחקנים לפני היציאה למשחקים נגד צ'ילה ואורוגוואי.

המחנה, ייערך ככל הנראה במלון "דן אכדיה" בהרצליה ויום לאחר סיומו ייצאו השחקנים לדרום אמריקה משחקים. סגל השחקנים הרשמי יפורסם בין 13 ל-15 בחודש. לא כל 29 השחקנים שקיבלו את שיחת הטלפון מסטוצ'ינסקי ייצאו לדרא"מ. ככל הנראה, ייצאו 24 שחקנים בלבד.

בניון עם שחקני הנבחרת. &" (צילום: מערכת ONE)
נבחרת ישראל (ONE) | צילום: מערכת ONE

גורמים בנבחרת ישראל הבהירו שלמרות שישנם שחקנים שביקשו לטוס במחלקת העסקים, בגלל שעות הטיסה הארוכות, כל השחקנים יטוסו במחלקת התיירים מאחר שאין מקום לכל שחקני הנבחרת במחלקת העסקים והובטח כי לא תהיה איפה ואיפה בין השחקנים.

בתוך כך, ניר דוידוביץ' ביקר היום במרפאה של רופא הנבחרת, ד"ר מרק רוסנובסקי. השוער סובל מבעיה בסחוס ברך ימין ולכן בספק לנסיעה לדרום אמריקה.

על-פי ההערכות הרפואיות, כבר עכשיו השוער צריך להיות במנוחה, כך על-פי גורמים רפואיים בנבחרת ישראל אבל כמובן הוא יסיים את העונה בשערה של חיפה. בנבחרת אמרו ל-ONE כי ההחלטה האם ייצא לדרום אמריקה תלויה במאמן פרננדז, בדוידוביץ' וברופאים המטפלים בו. אוהד לויטה הוא אחד המועמדים להחליף את דוידוביץ'.