סהר ותמוז היום. אחד ייפתח, השני לא (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סהר ותמוז היום. אחד ייפתח, השני לא (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בן סהר ייפתח לצידו של איתי שכטר במשחק של הפועל תל אביב מול עירוני קרית שמונה ביום שבת (15:00, בלומפילד) - כך עולה מן ההרכב שתירגל היום (חמישי) המאמן אלי גוטמן באימון המסכם של האדומים.

למרות שחש ברע באימון שקדם לחג, בן סהר התאמן כרגיל ותורגל בחוד ההתקפה עם איתי שכטר לקראת המשחק במסגרת המחזור הרביעי, שיהיה הראשון של הקבוצה בליגה לעיני הקהל הביתי.

החלוץ טוטו תמוז אמנם התגבר על הפציעה אך עדיין לא התאמן באופן מלא. גם הקשר אביחי ידין נתבקש על ידי רופא הקבוצה שלא להשתתף בתירגול הבעיטות מחשש למתיחה בשריר. לפני תחילת האימון כינס אלי גוטמן את השחקנים לשיחה קצרה ונזף בהם: "אני מרגיש שלאחרונה אתם זחוחים וזה לא נראה לי שהשחקנים שלא היו בסגל מול סכנין בכלל לא הגיעו למגרש".

"יש תחושה שלא אכפת לכם מספיק ואולי צריך להיות יותר קשה איתכם. מעכשיו כבר לא תיראו ממני חיוכים באימון", הוסיף גוטמן, שלא אהב את העובדה שחוץ מטוטו תמוז, שאר השחקנים שלא היו בסגל למשחק מול סכנין לא הגיעו לצפות בחבריהם בקופסא.

בעמדת המגן הימני תורגל עמרי קנדה. במהלך המשחקון הפנימי הרים קנדה כדור ללא כתובת וחטף הערה מאלי גוטמן: "זו היתה גם הבעיה מול סכנין. לא הצלחת להוציא פס אחד כמו שצריך. מול אשקלון נתת שלושה בישולים ועשו אותך גדול. חשוב מאוד שתמצא את השחקן הנכון באמצע". מיד לאחר הדברים של המאמן הצליח קנדה להרים כדור טוב.

גוטמן מודע לכך שהפועל תל אביב מתקשה לאחרונה בליגה, בעיקר מול הקטנות, ובמשחקון ניסה להרגיל את שחקניו להתמודד מול הגנה מבוקרת שמתבצרת באזור הרחבה. המאמן אמר לשחקניו: "ברצלונה עושים את זה הרבה מאוד, ברגע שהקשר האחורי לוקח קצת תשומת לב אפשר להפנות את המשחק לצדדים".

במרכז ההגנה של הפועל ייפתחו הבלמים ביוואן פרנסמן ודגלאס דה סילבה. גוטמן דיבר עם השניים ארוכות לפני האימון - עם הדרום אפריקני עוד בחדר ההלבשה ועם הברזילאי על מגרש האימונים. הפועל ספגה העונה חמישה שערים ואין ספק שהשיפור חייב להתחיל מהחלק האחורי.

אימון הפועל ת&"א (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אימון הפועל ת&"א (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: וינסנט אניימה, דדי בן דיין, ביוואן פרנסמן, דגלאס דה סילבה, עומרי קנדה, אביחי ידין, גילי ורמוט, יוסי שבחון, ערן זהבי, איתי שכטר ובן סהר.

אימון הפועל ת&"א (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אימון הפועל ת&"א (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE