בית"ר ירושלים היתה רחוקה הערב (שבת) שלוש דקות מהפסד בכורה בעידן של רוני לוי על הקווים, אך ניצלה בזכות שני אנשים: איתן שמואלביץ' ואבירם ברוכיאן. הראשון שרק לפנדל מפוקפק, השני השווה בדקה ה-87 בדרך ל-1:1 עם בני יהודה.

זה היה משחק חלש מאוד שכבר מהפתיחה שלו לא טמן בחובו בשורה מיוחדת ושתי הקבוצות התקשו להגיע למצבים. בדקה ה-17, השער הראשון במשחק. ג'ורג' אמסיס ניצל טעות בהגנת בית"ר והמשיך מסירה של עוז ראלי היישר לרשת של אריאל הרוש.

חניכיו של רוני לוי לא היו קיימים בכלל בחצי הראשון, אך בזכות חצי שני טוב יותר הם הצליחו לרשום משחק רביעי ללא הפסד.

אחרי מספר החמצות של עמית בן שושן, אלי דסה ומשה בן לולו, הגיע הרגע של איתן שמואלביץ'. השופט ראה את דין מורי דוחף את משה בן לולו ברחבה, למרות שעל פי כל ההילוכים החוזרים וגם במבט הראשוני היה נראה שהחלוץ זורק את עצמו, והעניק פנדל לבית"ר. אבירם ברוכיאן ניגש אל הכדור, בעט לקורה ופנימה וקבע 1:1 בטדי.

סטיבן כהן ואריאל הרוש יורדים מאוכזבים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן ואריאל הרוש יורדים מאוכזבים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בעקבות התוצאה, בית"ר נותרה באותו המקום הטבלה (12) עם 24 נקודות במאזנה, אך עדיין הרבה עבודה לרוני לוי. דרור קשטן וחניכיו עלו למקום ה-10 עם 26 נקודות, אך הפרש שערים עדיף על מ.ס. אשדוד.

רוני ודוד אמסלם (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
רוני לוי ודוד אמסלם. ישמרו על מאזן נקי מהפסדים? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
איתן שמואלביץ' שופט את המשחק בטדי לעיני 4,000 צופים. ב-15 הדקות הראשונות של המשחק לא נרשם ולו אירוע אחד ליד השערים. שתי הקבוצות תקועות במרכז השדה ולא מצליחות להעביר את הכדורים לחלק הקדמי.

אבירם ברוכיאן מול ג´ורג´ אמסיס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן מול ג´ורג´ אמסיס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 17 - בני יהודה עולה ל-0:1 מפתיע: פיני בלילי העביר כדור יפה עם העקב לעוז ראלי, הקשר הימני הרים למרכז הרחבה שם חיכה שלומי לוי, החלוץ פספס את הכדור אך מאחוריו היה ג'ורג' אמסיס פנוי לחלוטין והקשר לא התקשה להכניע את אריאל הרוש.

ג´ורג´ אמסיס בועט מקרוב (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ג´ורג´ אמסיס בועט מקרוב (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

ג´ורג´ אמסיס חוגג בטדי. חתם בהרצליה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ורץ לחגוג את הראשון של בני יהודה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה אחת אחרי השער, בית"ר יצאה להתקפה. חן עזריאל קיבל את הכדור בתוך הרחבה ובמקום לבעוט ולאזן את התוצאה, ניסה להעביר עוד שחקן ופספס הזדמנות טובה להשוות.

בדקה ה-33 הזדמנות נוספת לבני יהודה. אריאל הרוש יצא בצורה נוראית לכדור חופשי שהורם לרחבה, השמיט אותו, אך פיני בלילי שהיה עם הגב לכדור לא היה מספיק עירני ולא הצליח להכפיל את התוצאה.

פיני בלילי מול אלי דסה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
פיני בלילי מול אלי דסה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

חניכיו של רוני לוי נראים רע מאוד, כפי שנראו רע מול מכבי חיפה והפועל ר"ג באמצע השבוע. שינוי ביכולת של הצהובים-שחורים? בינתיים הם משחקים בדיוק כפי ששיחקו בפתיחת העונה.

בדקה ה-38 אבירם ברוכיאן במהלך של ייאוש החליט לשחרר בעיטה מכ-30 מטרים, אך הכדור שיצא מרגלו עף במהירות לעבר השער של אינוגבה שהיה במקום כדי לעצור.

ברוכיאן מפציץ מכ-30 מטרים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן מפציץ מכ-30 מטרים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אינוגבה מתעופף ומציל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אינוגבה מתעופף ומציל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
רוני לוי הכניס את סטיבן כהן במקומו של קובי מויאל עם פתיחת החצי השני. בדקה ה-47 כדור עומק נהדר לעמית בן שושן שנותר כחמישה מטרים מהשער לבדו מול אביב חדד, שגלש נהדר ומנע מהחלוץ כיבוש ודאי.

למרות שבית"ר השתלטה על המשחק בחצי השני, החניכים של רוני לוי לא הצליחו להגיע למצבים מסוכנים נוספים. בדקה ה-62 המאמן החליט שהוא צריך חלוץ חדש על הדשא והכניס את סמואל יבואה במקום עמית בן שושן.

תומר בן יוסף מקדים את פיני בלילי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
תומר בן יוסף מקדים את פיני בלילי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה לאחר החילוף, אבירם ברוכיאן קיבל את הכדור כ-20 מטרים מהשער, התקדם מעט ושיחרר בעיטה מ-20 מטרים שחמקה ליד קורת השער הימנית של דלה אינוגבה.

בדקה ה-66 דרור קשטן הכניס את משה ביטון במקום פיני בלילי. בדקה ה-68, עוד מצב מסוכן לבית"ר. אלי דסה חדר לרחבה והגיע למצב בעיטה טוב, מעט אלכסונית מהשער, ובעט לידיו של אינוגבה שהדף לא טוב, אך סטיבן כהן לא היה מספיק מהיר לריבאונד.

חן עזריאל מול אביב חדד (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
חן עזריאל מול אביב חדד (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-75 עוד הזדמנות מעולה לבית"ר. אבי ריקן הרים מאגף שמאל לרחבה, אבירם ברוכיאן במקום לבעוט משבעה מטרים אלכסונית ניסה להוריד למרכז הרחבה אך עשה את זה רע מאוד ודין מורי הרחיק לקרן. ברוכיאן ודסה הוציאו קרן קצרה, המגן הרים נהדר לרחבה ומשה בן לולו, שנכנס כמחליף במקום חן עזריאל, נגח למרכז השער ואינוגבה עצר.

בדקה ה-79 כובש השער, ג'ורג' אמסיס, הוחלף בפדרו גלבאן.שלוש דקות אח"כ, משה בן לולו הגיע לעוד מצב מסוכן ומחמישה מטרים בעט עם השפיץ אבל גבוה ומעל השער של אינוגבה.

דלה אינוגבה ראשון לעוד כדור (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דלה אינוגבה ראשון לעוד כדור (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 87 - בית"ר מאזנת ל-1:1 בפנדל מפוקפק: משה בן לולו נכנס לרחבה, עבר את דין מורי ונפל ברחבה. איתן שמואלביץ' החליט שהנפילה קרתה בעקבות נפילה של חלוץ הירושלמים והעניק כדור עונשין מ-11 מטרים. אבירם ברוכיאן ניגש אל הכדור ובעט לקורה ופנימה.

שמואלביץ´ נותן פנדל לבית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שמואלביץ´ נותן פנדל לבית&"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אינוגבה נכנע לכדור העונשין מ-11 מטרים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אינוגבה נכנע לכדור העונשין מ-11 מטרים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE
אבירם ברוכיאן חוגג (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ואבירם ברוכיאן רץ לחדש את המשחק אחרי שכבש (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, אבי ריקן, תומר בן יוסף, כריסטיאן גונזאלס, אלי דסה, קובי מויאל (סטיבן כהן, 46), מושיקו מישאלוף, עידן טל, אבירם ברוכיאן, עמית בן שושן (סמואל יבואה, 62) וחן עזריאל (משה בן לולו, 73).

בני יהודה: דלה אינוגבה, איציק עזוז, אביב חדד, דין מורי, כפיר אדרי, קסטוטיס איבסקביצ'יוס, לירוי צעירי, ג'ורג' אמסיס (פדרו גלבאן, 77), עוז ראלי, שלומי לוי ופיני בלילי (משה ביטון, 66).