שינו זוארץ ומוראד מגמאדוב. הבלם פורש אחרי 16 עונות (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
מגמאדוב עם זוארץ. ייחסר לפרדי דוד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מכבי פ"ת סיימו את הכנותיהם לקראת המשחק הערב (שבת, 18:00) מול הפועל ר"ג. האימון המסכם התקיים בשעה לא שגרתית עבור המלאבסים שיודעים כי יריבה שתעלה נגדם על כר הדשא בווינטר תחסר את מרבית שחקניה המרכזיים.

יחד עם זאת, במועדון מאם המושבות לא מקלים ראש ביריבה ותעיד על כך העובדה שמאז חזרתם ממחנה האימונים באוסטריה מוקדם יותר השבוע הם הקפידו לעבוד קשה ולקיים שני אימונים ביום.

פרדי דוד ייחסר במשחק את הבלם והקפטן הוותיק, מוראד מגמאדוב, שסובל מכאבי גב וככל הנראה יחזור לאימונים בשבוע הבא, כאשר את מקומו ימלא ניצן דמארי. כמו כן, קשרי הרכש, מיכאל זנדברג, שעל החתמתו פורסם לראשונה ב-ONE, ויוסי אופיר, לא צפויים לפתוח בהרכב כאשר זנדברג שעובד קשה בימים אלו כדי לחזור לכושר ככל הנראה לא ייכלל בסגל, בעוד אופיר ישולב במחצית השניה.

במרכז השדה ימשיך דוד להעניק במה לשחקני הבית, כאשר רועי בקל ומרואן קבהא יפתחו לצידם של סבסטיאן סנסוני ונבויסה מרינקוביץ'. בהגנה צפוי לפתוח הבלם הצרפתי, סטיבן פלה, שנבחן בקבוצה וינסה להרשים את המאמן. שחקני הרכש, איבאן מאנצ'ה ואלירן דנין, יערכו הופעות בכורה במדי המלאבסים.

בחוד ישחקו טל בן חיים ועומר דמארי, והאחרון אשר הצטיין במחנה האימונים באוסטריה אמר ל-ONE לקראת המשחק: "למרות שרבים מתייחסים לגביע הטוטו כאל משחק אימון לפני הליגה, התכוננו למשחק הזה ברצינות וזה מפעל חשוב עבורנו".

"חשוב לנו כקבוצה לפתוח טוב את העונה אחרי שאת העונות האחרונות פתחנו רע. המשחק הזה חשוב מבחינתנו, אנחנו רוצים להתחיל ברגל ימין אחרי שהיה לנו מחנה אימונים מצויין ממנו חזרנו קבוצה טובים יותר, ויש אצלנו דריכות גבוהה לקראת המפגש", סיכם החלוץ המוכשר.

עומר דמארי וטל בן חיים. יצליחו להביך את ההגנה של איווניר? (דרור עי (צילום: מערכת ONE)
עומר דמארי וטל בן חיים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: איבאן מאנצ'ה, אורי אוזן, ניצן דמארי, סטיבן פלה, אלירן דנין, סבסטיאן סנסוני, רועי בקל, מרואן קבהא, נבויסה מרינקוביץ', טל בן חיים ועומר דמארי.

הפועל ר"ג תפתח את העונה ללא שחקניה המרכזיים


הפועל ר"ג עוד לא ניסתה להעביר את שחקניה בבקרה התקציבית ולכן רבים מהם לא יוכלו לשחק. בין אלה שייעדרו: עידן סרור, יקי ויצמן, הקשר האורוגוואי קלאודיו ריברו, יקיר שינה והקפטן תמיר בן עמי. חלק משחקנים הללו עדיין לא חתמו על חוזיהם אפילו.

מי שכן ישחקו יהיו שחקני הבית, מחוזקים בזרים שכן עברו בבקרה ובשחקנים מקבוצת הנוער. גורם בקבוצה התייחס לאימון המסכם ולמשחק נגד מכבי פתח תקווה: "לא היה יותר מידי מה לעשות היום. את רוב שחקני הנוער המאמנים בכלל לא מכירים, הם פשוט הציבו אותם על המגרש וזהו".

אוהדי ר&"ג עבדו בקיץ יותר קשה מההנהלה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ר&"ג עבדו בקיץ יותר קשה מההנהלה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בהפועל ר"ג מחכים למשחק האימון ביום שלישי מול הכח עמידר ר"ג, אז כבר יתחיל להתגבש ההרכב הראשון של הקבוצה, עם זרים ושחקנים מובילים נוספים. "במשחק ביום שלישי נתחיל לראות את השלד של הפועל ר"ג", אמרו בקבוצה. למרות סגל השחקנים שעוד רחוק מלהיות מושלם, בהנהלה עובדים כדי להביא מספר החתמות מפתיעות למועדון.

בקבוצה מציינים כי הקשר המוכשר ריברו יכול להחזיק את מרכז השדה של הקבוצה, כאשר שביעות רצון גדולה קיימת מהבלם הספרדי החסון, מריו בונדאה. חי בן לולו, עידן סרור, תמיר בן עמי, ולדי רוזנפלד, אלי לוי ובצירופו של עומר בוקסנבוים כאשר יחלים מפציעתו יהווה שלד טוב, שבתוספת חיזוק יעמוד טוב בליגה בטוחים בהנהלת הקבוצה. החלוץ, צ'מה, מקבוצת ראסינג סנטנדר ב' יקבל דקות וייבחן במשחק.

הרכב משוער: איתי ארקין, חי בן לולו, אלי לוי, מריו בונדאה, חזי דלמוני, ולדי רוזנפלד, עמית קמחזי, אור ביבי, יובל אשכנזי, לידור כהן, צ'מה (תמיר רבח).