הסערות בהפועל אשקלון לא מפסיקות. שחקני הקבוצה הגיעו לאימון הערב (חמישי) עם המאמן החדש, אלי מחפוד, אולם המאמן גיא עזורי אשר היה אמור לעבוד איתו בצוותא לא הורשה ע"י הבעלים, פרוספר אזגי, להעביר את האימון.

עזורי נפגע מאד ונראה משליך חפצים בתוך חדר ההלבשה. ל-ONE הוא אמר: "הגעתי לאימון וישבתי עם אלי מחפוד, תיכננו את האימון, אדון פרוספר אזגי הגיע באיחור של חצי שעה ולקח את אלי מחפוד כדי להציג אותו בפני השחקנים. באותה סיטואציה הוא ניתק אותי מהשחקנים".

המאמן סיפר מה קרה בדיוק: "לאחר מכן הוא חזר לחדר, ואמרתי לו, 'אוקיי הצגת את אלי', הוא אמר 'כן אבל אתה לא יוצא לאימון'. שאלתי אותו מה זאת אומרת, אני הרי מאמן הקבוצה. הוא אמר 'אתה לא יוצא לאימון, אתה נשאר פה ונראה עוד יום-יומיים מה קורה' ".

"כך נראה הכדורגל שלנו, אני יודע שיבואו הרבה אנשים ויגידו גיא גם אתה אשם, ואולי הם צודקים בגלל שאני נמצא פה אבל השיקולים שלי למה להמשיך אולי תדעו בעתיד", הוסיף המאמן.

גיא עזורי עוזב את האימון, הערב (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גיא עזורי עוזב את האימון, הערב (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

"אני יודע בדיוק מה הכוונות של פרוספר אזגי ובגלל זה גם לא התפטרתי. כרגיל אצל פרוספור אזגי כל יום קורה משהו אחר. העניין יטופל במקומות הכי גבוהים. מבחינתי היום נחצה קו אדום, לא רק מבחינתי אלא גם מבחינת כל הכדורגל הישראלי".

עזורי סיכם: "נחצה פה קו אדום. הכדורגל שלנו נפגע מאד ואני מתנצל בפני כל מי שאוהב את הכדורגל שלנו. היום כל הכדורגל הישראלי נפגע בצורה קשה מאוד. נעשה פה מעשה חמור והוא יטופל איפה שהוא צריך להיות מטופל".

לשאלה אם הוא סיים את דרכו באשקלון עזורי סרב להתייחס.

אלי מחפוד מעביר את אימון הבכורה שלו, הערב (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אלי מחפוד מעביר את אימון הבכורה שלו, הערב (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

לפני הבלאגן, אלי מחפוד הוצג: "שמח שהגעתי לפה כדי לעזור"
לפני הסערה יצא אלי מחפוד לאימון ואמר: "בקבוצות כדורגל שיש בעיות תמיד סוער. אני שמח שהגעתי לפה לעזור לקבוצה. כמו שאמרתי גם לשחקנים, אני לא באתי לכאן ללמד אותם כדורגל, אלא בכדי לתת מהניסיון שלי כדי שהקבוצה תישאר בליגה. יש פה חומר שחקנים טוב. הצוות, ההנהלה, השחקנים והקהל כולם צריכים להתאחד מאוחורי המטרה הזו. בסה"כ הפועל אשקלון עשתה דברים יפים השנה, עכשיו מגיע רגע האמת שלנו".

לגבי חלוקת הסמכויות בינו לבין גיא עזורי אמר מחפוד: "בנושא הזה, אם היינו מתחילים ביחד מתחילת העונה אז היה אפשר לתת הגדרות. כרגע אנחנו בסוף העונה, יש עוד ארבעה משחקים בליגה ועוד חמישה בפלייאוף. בסה"כ המטרה של כולנו היא שהקבוצה תישאר בליגה. ישבתי עם גיא ודיברנו, הוא נתן לי את כל הנתונים על הקבוצה, ומי מחליט או לא מחליט ומי סמכות ומי לא זה לא ממש מעניין כרגע", הוסיף מחפוד.

אלי מחפוד עם אדיר טובול. כולם מודעים לחשיבות המשחק (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אלי מחפוד עם אדיר טובול. &"השחקנים אשמים במידה לא פחותה מעזורי&" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

המאמן החדש הוסיף: "אני עדיין לא מכיר את השמות של השחקנים. הכנתי אסטרטגיה למשחק מול מכבי חיפה. הפועל אשקלון צריכה לבוא עכשיו לכל משחק כדי לנצח ולא להרים ידיים כי אין לנו ברירה אחרת. אנחנו צריכים לעצור את הרצף של ההפסדים, אנחנו צריכים לשנס מותניים מול מכבי חיפה שבאה מהמקום הראשון. נצטרך לעבוד חזק באימון כדי לעמוד טוב במשחק”.

לגבי סיכויי ההישארות של הקבוצה: "למי שיהיה קור רוח ושקט במשחקים שנותרו יישאר בליגה. גם ההשקעה של השחקנים תקבע ותמיכה של הקהל תהווה מתכון להצלחה. זה מה שעבד בשבילי בהפועל פ"ת בשנה שעברה. מה שהיה פה השנה באשקלון זה לא רק בעיה של מאמן, יש פה גם שחקנים שאשמים במידה לא פחותה ממנו במצב שאליו הגיעה הקבוצה”.

אמייה טגה, שי פטלק ואושרי גיטא מסכמים עוד אימון סוער (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אמייה טגה, שי פטלק ואושרי גיטא מסכמים עוד אימון סוער (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בסיום האימון אמר אלי מחפוד: “אני לא יודע מה קרה בין פרוספור אזגי לבין גיא עזורי. לא הייתי שם כשזה קרה, ואני לא צד בעניין. אני אדבר עוד היום עם גיא, עם פרוספור ועם אמנון רז, יו"ר ארגון המאמנים. אני מתכוון להגיע מחר לאימון כרגיל. כרגע אני לא יודע בדיוק מה קרה פה".

שי בירוק ואמייה טגה. הצרות לא עוזבות את הקבוצה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
שי בירוק ואמייה טגה. הצרות לא עוזבות את הקבוצה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

פרוספר אזגי (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
פרוספר אזגי נראה מחוייך למדי רגע אחרי הסערה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE