דני לוי במרכז המהומות. יורחק לצמיתות? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דני לוי. הורחק מארבעה משחקים | צילום: מערכת ONE

אחרי שעונשו של המאמן דני ניראון ועוזרו שאול דה צ'וקרל ניתן כבר ביום רביעי, ביה"ד המשמעתי פירסם היום (שישי) את גזר הדין בעניינה של הפועל פ"ת ובראשו הרחקתו של יו"ר העמותה, דני לוי, מארבעה משחקים. 

כזכור, הקבוצה ממלאבס הואשמה בהתנהגות בלתי ספורטיבית של ממלאי תפקיד בנסיבות מחמירות, התנהגות בלתי ספורטיבית ואי קיום חובות הקבוצה הביתית בגלל תפקודם של האלונקאים ומביאי הכדורים במשחק הליגה האחרון מול בני יהודה (1:1) בו שפט זיו אדלר.

הדיין עמנואל סלע, הרשיע את הפועל פ"ת בכל הסעיפים הנ"ל וקנס את המועדון ב-10,000 שקלים בפועל, וקנס נוסף על סך 5,000 שקלים שיופעל במקרה ובמהלך 4 המשחקים הקרובים יימצאו דני לוי (יו"ר העמותה שאינו רשום כבעל תפקיד רשמי) ויובל דאידיה (חבר העמותה) בתחומי המגרש או יהיו מעורבים באופן כלשהו בהעלבת שופט משחק.

בעניין מביאי הכדורים והאלונקאים כתב הדיין עמנואל סלע בהחלטתו: "פ"ת עשתה מאמצים 'לבזבז' זמן במשחק, וזה פוגע פגיעה קשה בערך הספורטיבי. אין להתיר זאת. מביאי הכדורים פעילים בקבוצת הנוער במועדון וזה פוגע בחינוכם לערכי הספורט". על כך גזר סלע קנס בפועל של 7,000 שקלים, ועוד 7,000 ש"ח על תנאי על כל עבירה בנסיבות דומות בשנה הקרובה.

המהומה לאחר המשחק בין הפועל פ&"ת לבני יהודה.  (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
המהומה לאחר המשחק בין הפועל פ&"ת לבני יהודה. (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

בסה"כ נקנסה הפועל פ"ת ב-17,000 שקלים בפועל, וקנס מצטבר נוסף על תנאי של 12,000 שקלים.

מנכ"ל הפועל פ"ת, אפי צפריר, הגיב על העונש שספגה הקבוצה ואמר ל-ONE: "המועדון מצטער על הנסיבות שהובילו להעמדת הדין עם הקבוצה בסוגיה הזאת, אנחנו נפעל שתופעות כאלו לא יחזרו. שנים שהקבוצה לא הועמדה לדין בגין סעיפים כאלו".