מכבי פ"ת המריאה הבוקר (ראשון) למחנה אימונים בסמוך לעיר וינה שבאוסטריה, שם תשהה עשרה ימים ותפגוש למשחקי אימון את אויפשט ההונגריה, קייסריספור הטורקית ולך וורשה הפולנית.

המלאבסים יצאו למחנה עם שחקני הרכש החדשים שלהם, איבאן מאנצ'ה, צליל חתוכה, אלירן דנין ויוסי אופיר, כאשר ראשי הקבוצה, שינו זוארץ ועמוס לוזון, צפויים להצטרף למחנה ביום חמישי ויביאו עימם חלות ובשר לכבוד קבלת השבת, כמיטב המסורת.

"זו נסיעת עבודה לכל דבר ועניין". אמר מאמן הקבוצה, פרדי דוד. "יש לנו מטרות במחנה הזה. ראשית כל, אולי למצוא שחקן זר שיחבור אלינו, והדבר השני זה כמובן הגיבוש החברתי והמקצועי והטמעת שיטת המשחק. אני מאוד מרוצה מצורת העבודה של השחקנים בתקופת ההכנה בארץ, ומקווה שגם במחנה בחו"ל זה יהיה אותו הדבר".

"אין ספק שמכבי פ"ת תחזור קבוצה טובה יותר ממחנה האימונים, ולשם כך אנו יוצאים אליו. עדיין לא נהיה מוכנים ב-100 אחוז עם החזרה מהמחנה, אך זה הגיוני. המטרה היא להגיע ל-21 באוגוסט פחות או יותר מוכנים, כאשר השיא ביכולת צריך להגיע כשלושה חודשים לאחר מכן". סיכם.

חלוצה המצטיין של הקבוצה, עומר דמארי, הוסיף: "תמיד כיף לצאת למחנה אימונים, המטרה שלנו היא לעבוד טוב וקשה בכדי להשיג את מה שאנחנו רוצים. יש לנו שלושה משחקי אימון ואני מקווה שנעשה אותם על הצד הטוב ביותר ונחזור מוכנים יותר לפתיחת הליגה וגביע הטוטו".

סקלייב עם ברבטוב. צפוי להגיע למבחנים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סקלייב עם ברבטוב. צפוי להגיע למבחנים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המגן הוותיק, קובי גנון, התייחס גם הוא ליציאה לאוסטריה ואמר: "כל פעם מתרגשים מחדש, יוצאים לעבוד כמו בכל שנה. עבדנו קשה מאוד בארץ על הפן הגופני, היתרון הראשון במחנה אימונים בחו"ל זה מזג האוויר כי בארץ בתקופה הזו זה בלתי אפשרי להתאמן, בחודש האחרון ממש סבלנו. נעבוד הרבה על הגיבוש הקבוצתי ונכיר את השחקנים החדשים".

"אני בטוח שנוכל לעשות עונה יותר טובה מהעונה שעברה. המטרה שלנו היא להתחיל את העונה הקרובה כפי שסיימנו את הקודמת, ואני מקווה שעם הסגל הזה יהיה בסדר". סיכם.

שחקני מכבי פ&"ת מחכים לטיסה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי פ&"ת מחכים לטיסה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כפי שפורסם אמש ב-ONE, הבלם הסרבי, דארקו לובריץ', מצוי על סף חתימה בשורות המלאבסים וצפוי לנחות בוינה זמן קצר לאחר נחיתת הקבוצה בעיר הבירה האוסטרית. לובריץ' (29, 1.84) יתאמן תחת עיניו הבוחנות של פרדי דוד במשך הימים הקרובים, ואם לא יקרו אירועים בלתי צפויים הוא יהפוך לשחקן הרכש החמישי של המועדון מאם המושבות.

בנוסף, לאור העובדה כי הקשר ההולנדי, סבסטיאן סטיור, שנבחן בשורות המועדון בארץ לא צפוי להגיע למחנה האימונים של הקבוצה, המלאבסים ינחיתו למבחנים מועמד אחר לאגף שמאל של הקישור שלהם.

דנין, מגמאדוב ויוסי אופיר בשדה התעופה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דנין, מגמאדוב ויוסי אופיר בשדה התעופה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ל-ONE נודע כי המועמד הראשון לעמדה זו שאמור לנחות עוד היום למבחנים הוא הקשר/חלוץ הבולגרי, סטויקו סאקלייב. מדובר בחלוץ בן 31 בעל רגל שמאל חזקה המסוגל לשחק גם באגף שמאל של הקישור, כאשר ברזומה שלו ארבע הופעות בנבחרת בולגריה.

סאקלייב רשם 11 הופעות במדי קבוצה ארקה ג'ידניה מהליגה הראשונה בפולין בעונה שחלפה, כאשר לפני כן שיחק בין היתר בצסק"א סופיה מהליגה הבכירה בבולגריה, בשורותיה כבש 23 שערים ב-48 הופעות.

מאנצ´ה. עדיין לא החלים לגמרי מהפציעות (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מאנצ´ה מחכה בסבלנות (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE