חצי שנה עברה מאז מותו של כדורגלן העבר, אבי כהן ז"ל והיום (רביעי), נערך לזכרו טורניר הקט-רגל המסורתי לענף הרכב הישראלי של אתר הלוחות Winwin, באולם הכדורגל של תיכון "מטרו-ווסט" שברעננה.

זו השנה השניה שטורניר הקט רגל מתקיים, אך השנה בחרו המארגנים לתת דגש וכבוד לאחד משחקני הכדורגל הגדולים שהיו בישראל, שנהרג בתאונת אופנוע קטלנית בר"ג. באירוע השתתפו 18 קבוצות של יבואניות הרכב וחברות הליסינג המוכרות בישראל וכחלק מהאירוע הגיעו גם שחקני עבר מהכדורגל הישראלי שבאו והרכיבו את צוות השיפוט: עודד מכנס, אריה אלטר, מוריס ז'אנו, אלון מזרחי, איציק זוהר ובועז קורפל ששימש כפרשן קווים.

בטורניר בשנה שעברה, אבי כהן ז"ל, לקח חלק חשוב ושימש כאחד מצוות השופטים במשחקים של האירוע. כאקט סימבולי מרגש, בנו תמיר כהן, ששיחק בעונה החולפת בבולטון האנגלית, החליף את אביו בצוות השיפוט ויחד עם השפחה בא לתת כבוד ליקירם, לאחר שבפתיחת ההפנינג נערכה דקה של מחיאות כפיים עבורו.

תמיר סיפר על החלפת אביו כשופט בטורניר וההתמודדות ללא אביו בחצי השנה האחרונה: "אני שמח להיות פה, בהתחשב בידיעה שהיום הזה היה אחד מהימים שאבא נהנה להיות בו ולהיות חלק ממנו. אני חושב שזאת הדרך הכי ראויה והכי טובה להנציח אותו, משום שהיה איש ספורט מאז ומעולם. ההתמודדות עם המוות של אבא קשה. משתדלים לחשוב חיובי".

מכנס, אלטר, תמיר כהן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עודד מכנס, אריה אלטר ותמיר כהן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על עתידו המקצועי לאחר ששוחרר מ"הוונדרס" אמר: "עדיין שום דבר לא סגור, יש כל מיני אופציות, כל מיני מועדונים. כמובן שנצטרך להגיע להחלטה ובעזרת השם לקראת סוף שבוע הבא זה ייסגר".

תמיר כהן שופט בטורניר. מקווה למצוא קבוצה בקרוב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
תמיר כהן שופט בטורניר. מקווה למצוא קבוצה בקרוב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

השחקן גם התייחס לפרשת בוזגלו ומכבי ת"א: "אין לי כ"כ דעה, כי יש מועדון שהוא מחליט. כמובן שהשחקן ומשפחתו רוצים את הכי טוב בשבילם, אבל בסופו של דבר המועדון הוא זה שקובע. בוזגלו שחקן מצוין ואני בטוח שאם הוא לא יהיה במכבי הוא יהיה במועדון אחר והוא באמת שחקן גדול".

האירוע לזכרו של אבי כהן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
האירוע לזכרו של אבי כהן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

חברו הקרוב של אבי כהן ז"ל, אריה אלטר, גם התייחס להתמודדות ללא החבר ועל האירוע: "ההתמודדות מאוד קשה. ההתאוששות גם שלנו, גם של הילדים והמשפחה בכלל עדיין נמצאת בהלם. אבי היה איש ספורט, הוא אהב ספורט יותר מכל דבר אחר והכי נכון זה להנציח את שמו דרך הספורט. בנובמבר יהיה את קונגרס איגוד השחקנים העולמי ושם יהיה ערב לזכרו של אבי עם נשיא המדינה".

אריה אלטר ותמיר כהן. מנציחים את האיש שכ&"כ אהבו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אריה אלטר ותמיר כהן. מנציחים את האיש שכ&"כ אהבו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

גם מנכ"ל לוח Winwin, יובל אטד, שהוא אחד מהמארגנים התייחס לאירוע: "אנחנו מקיימים בפעם השנייה את ליגת Winwin ולוי יצחק לכל ענף הרכב. יש כאן 18 קבוצות במקום אחד להתחרות אחת שנייה ויהיה פה יום של כיף. אבי כהן היה שופט בטורניר הקודם. הוא היה הרוח המלכדת של הטורניר ומצאנו לנכון להדגיש את הליגה הזו לזכרו וגם בשנים הבאות".