דרור קשטן וחזי מגן. יתחילו בהכנות (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
קשטן עם מגן. מאפשר לבני-יהודה לחלום (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

פחות מחודש לסיום העונה ובעיצומו של המאבק על הכרטיס לליגה האירופית, בבני-יהודה החלו השבוע באופן רשמי בתכנון העונה הבאה עם מינויו של דרור קשטן למאמן.

המהלך, כך מקווים בבני-יהודה, יועיל לשני הצדדים: לזהובים שעדיין מתרפקים על זכרונות העבר והאליפות הבודדה שלהם בעונת 1989/90 ולקשטן עצמו, המאמן המעוטר בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי שרוצה לחזור לקדמת הבמה אחרי הכשלון להביא את הנבחרת לטורניר גדול.

קשטן שיקבל קבוצה שעשויה לשחק באירופה בעונה הבאה (אם הזהובים יסיימו במקום השלישי, או הרביעי - במידה שהפועל ת"א תזכה בגביע) יחליף על הקווים בבלומפילד את גיא לוזון, שאמור להתמנות לנבחרת הצעירה.

הגעתו של קשטן מפיחה תקוות אצל הזהובים שהפעם הם יוכלו לאיים בצורה רצינית גם על מכבי חיפה, בית"ר ירושלים ומכבי והפועל ת"א, אבל האם חזרת המאמן הוותיק לליגה, לראשונה מאז עונת 2005/06, תגרום לשינויים תכופים בשכונה? "אל חשש, לא יהיו הרבה שינויים", אומר המנכ"ל משה דמאיו.

דרור קשטן (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בלדוט וגלבאן ימשיכו, זנדברג בסימן שאלה


אז מאמן כבר יש לבני-יהודה לקראת העונה הבאה, אבל מה עם הסגל? השחקנים שמסיימים את החוזה בסיום העונה הם: איציק עזוז, אביב חדד, איבן גארידו. אסי בלדוט, סיניסיה ליניץ', מהראן ראדי, מיכאל זנדברג ופדרו גלבאן.
 
כפי שזה נראה כעת, עזוז יחתום לעונה נוספת ויישאר בבני-יהודה, זאת למרות בקשתו בעונה החולפת לעבור לקבוצה אחרת. ייתכן והסיבה לרצונו להישאר, היא בין היתר, כי המאמן הנכנס, דרור קשטן, זימן אותו לפני שנתיים לנבחרת.
 
הבלם אביב חדד שחתם העונה ועבר תקופה לא קלה בעקבות פציעה בברכו, נמצא כעת בתקופה נהדרת, כלמעשה תפס את מקומו של דין מורי בהרכב ובסך-הכל מאוד מרוצה מהקבוצה. במידה ולא יבקשו מהבלם לחתום לעוד עונה, הוא יחל בחיפושים אחר קבוצה אחרת.

טוטו תמוז מול איציק עזוז (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז מול איציק עזוז (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הבלם איבן גארידו אמור להשאר. בקבוצה מרוצים ממנו ובשבועות הקרובים הוא צפוי לחתום לעונה נוספת. הקפטן אסי בלדוט שכבר אמר כי ככל הנראה יסיים את הקריירה בשורות הזהובים, ימשיך לעונה נוספת במועדון. 
 
הקשר סיניסיה ליניץ שהגיע למועדון כהבטחה גדולה, איכזב ואמור לעזוב. עתידו של מיכאל זנדברג שהגיע לשכונה בחלון ההעברות, לא ברור וייקבע בסמוך להחלטתו של קשטן.
 
מהראן ראדי מסיים את העונה השניה שלו בבני-יהודה וצפוי להמשיך לעונה נוספת. פדרו גלבאן אמור להמשיך לעונה נוספת אחרי שבמועדון ערכו שיחות רבות עם סוכנו ועם קבוצתו, חימנסיה לה פלאטה, במטרה להגיע לעמק השווה ולסכם עימו לעונה נוספת.

פדרו גלבאן. ממשיך בבני יהודה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גלבאן ואדרי חוגגים אחרי השער (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

אלירן עטר צפוי לעבור להפועל ת"א או למכבי חיפה


השחקנים שמחזיקים בחוזה בבני-יהודה גם לעונה הבאה הם: השוערים דלה איינוגבה ורן קדוש, דין מורי, כפיר אדרי, ניצן אהרונוביץ', טל משען, עוז ראלי, לירוי צעירי, חסן אבו זייד, ג'ורג' אמסיס, עומרי אפק, משה ביטון ואלירן עטר.
 
עתידו של עטר, המלפפון הם של הקיץ, עדיין לא נקבע, אך ייתכן ולמאמן החדש תהיה דילמה לא קלה - הראשונה, האם למכור אותו לקבוצה אחרת ובכסף שיתקבל, לרכוש שחקנים חדשים. השניה, להשאירו בקבוצה ולממש את העונה הנוספת בחוזה המחודש של החלוץ.

אלירן עטר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE


באותו נושא, בתקופה האחרונה דובר רבות על כך, שאת העונה הבאה עטר יעשה במדי מכבי חיפה, אך בשיחות האחרונות במועדון, דווקא מי שמתקרבת יותר לשחקן היא הפועל ת"א. כפי שמסתמן, עטר יצטרף לאחת הקבוצות האלה ולא יישאר בבני-יהודה.
 
בכל הקשור לצוות המקצועי, נראה שעוזר המאמן, חזי שירזי, לא ימשיך לצידו של דרור קשטן, אך מאמן השוערים, יעקב אסייג, אמור להמשיך בקבוצה.

מאז מונה קשטן למאמן, אף שחקן רכש לא צורף לבני-יהודה מאחר שבמועדון לא להסיט את תשומת הלב מהמאבק על הכרטיס לאירופה ומחצי-גמר הגביע מול אשדוד. כתוצאה מכך, בקבוצה מעדיפים לדחות את ההחתמות והרכישות לסיומה של העונה.