"אף אחד לא מבין כמה זה קשה להיות במצב שלנו אבל למרות הכל אנחנו לא נישבר ונמשיך להילחם עד הרגע האחרון על ההישרדות שלנו בליגה", כך נשמעו אנשי הפועל פתח תקווה לאחר ההפסד המביש 5:0 להפועל תל אביב אמש (שבת) בבלומפילד.

חניכיו של גילי לנדאו לא דמיינו אפילו בסיוטים הכי רעים שלהם כי יספגו השפלה שכזו מהאדומים ולמרות שבשנים האחרונות כבשה הפועל עשרות שערים לרשת של המלאבסים קיוו במועדון כי הפעם תהיה התוצאה שונה וכי הרוח והאווירה הטובה בקבוצה יעזרו להם לשרוד את המשחק.

על אף הרצון של המאמן, גילי לנדאו, לשמור את חניכיו עם מוטיבציה גבוהה חרף ההפסד, ביקורות רבות נשמעו בקבוצה בעיקר בין השחקנים עצמם שלא חסכו את דעותיהם על המשחק הרפוי ו"הלוזרי" לטענתם שהפגינו.

ביקורת קשה נמתחה לעברו של הבלם דניאל אדו. בקבוצה אמרו: "הוא גמר אותנו. טוטו תמוז עשה לו בית ספר ברחבה".

החוסר הגדול של המלאבסים בשחקני חיזוק שיעזרו לקבוצה לפחות לנסות ולהילחם על ההישארות שלהם הליגה הורגש בכל חלקי המגרש וללנדאו מתחילים להיגמר הכלים בהם יוכל להשתמש גם בהמשך. המגן הימני, לורן בן ארי, מתח את השריר האחורי במחצית השנייה ובימים הקרובים תתברר חומרת פציעתו וכמה זמן ייעדר מהמגרשים כשבמועדון מקווים כי לא מדובר בקרע.

שטרית מרחיק את קלדיירה. בפ"ת כועסים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שטרית מרחיק את קלדיירה. בפ"ת כועסים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

לוזון אופטימי: "העונה ארוכה, בסופה יהיה בסדר"
"הרבה פעמים יש תחושה שמתייחסים אלינו כמו אל מסכנים אבל לנו אסור להתייחס אל עצמנו ככה", אמרו חלק מהשחקנים ולמרות שדאגו לבקר את המשחק הרשלני של חלקם השתדלו במקביל גם להרים אחד את השני מהקרשים, עם כל הקושי שבדבר לקראת המשחק החשוב במחזור הבא נגד הפועל חיפה. שחקנים בקבוצה מתחו ביקורת גם על השיפוט של שי שטרית שהרחיק את אנדרה קלדיירה במחצית הראשונה שלא בצדק לטענתם: "הכי קל לשרוק נגד הקבוצות הקטנות. התכוננו כמו שצריך וברגע אחד השופט גמר את המשחק".

קפטן הקבוצה, יניב לוזון, אמר: "עד הטעות של השער הראשון והכרטיס האדום היינו במשחק אבל גם עם אחד עשר שחקנים קשה מול הפועל אז על אחת כמה וכמה בעשרה שחקנים. הפועל לא בליגה שלנו, אנחנו מסתכלים על הקבוצות שברמה שלנו ונצטרך לתקן שבוע הבא, כולנו ביחד והמשחק הזה הוא כבר היסטוריה".

גיא צרפתי, יניב לוזון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גיא צרפתי, יניב לוזון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני לא חושב שקבוצה אחרת בעשרה שחקנים הייתה עושה תוצאה יותר טובה מזאת. ידענו שתהיה עונה קשה ונדע לצאת גם מזה. אנחנו רוצים כבר לסגור את המינוס ואולי נעשה את זה בקרב התחתית מול הפועל חיפה. נבוא מאוחדים עם הקהל שלנו, יש לנו עוד עונה ארוכה עם הרבה עליות ומורדות אבל בסוף יהיה בסדר", הוסיף לוזון.

בתוך כך, הנהלת בלומפילד זיהתה הודות למצלמות האבטחה אחד מאוהדי הפועל פ"ת שובר כסא במהלך המשחק. האוהד עוכב לחקירה בה הודה והבטיח לשלם את הנזק מכספו הפרטי.