הכוכב האחרון שגדל בשפרעם היה חלוץ מכבי חיפה, זאהי ארמלי, ששיחק בשנות ה-80. השנים עברו ובעיר הצפונית קם יורש: פיראס מוגרבי, קשר-חלוץ מכבי נתניה והנבחרת הצעירה. בעונה החולפת, תחת שרביטו של ראובן עטר, מוגרבי עשה עונה נהדרת מבחינה אישית, ובקיץ האחרון אף עלה שמו בהקשר של מספר קבוצות גדולות המעוניינות בו. 

"זה כבוד שמשווים אותי לזאהי ארמלי" סיפר מוגרבי ל-ONE. "הוא היה שחקן גדול. אני מקווה להיות כמוהו ושואף ליותר ויודע שאצטרך לעבוד קשה בשביל זה".

מואפק, אביו של הצעיר בן ה-20, יודע שלבנו עוד הרבה מה להראות בארץ לפני שיתקדם לשלב הבא בקריירה שלו: "אני רוצה קודם כל שיצליח בליגת העל בארץ. שיקרע זוג נעליים, כמו שאומרים. אח"כ, אם הוא ייצא לחו"ל, הוא כבר לא יישב על הספסל אלא ישר יהיה בהרכב. כאן בשפרעם הרוב הם אוהדי מכבי חיפה בגלל הקרבה, אבל כולם אוהבים את פיראס ומבסוטים מכל הצלחה של נתניה".

מוגרבי. "עטר מתייחס לצעירים כשווים" (צילום: מערכת ONE)
מוגרבי. "עטר מתייחס לצעירים כשווים" | צילום: מערכת ONE

מוגרבי דיבר על סוד הקסם במרקם החברתי הצעיר של עטר ומכבי נתניה: "ראובן לא מתייחס לשחקן צעיר כצעיר אלא כשווה בין שווים וזה נותן המון ביטחון. גם כשיש משחק לא טוב אז הוא בא לדבר עם השחקנים ומסביר בשקט. זה עזר לי אישית. במשחקים יותר טובים הוא משדר לנו שנשמור על צניעות וזה עוזר לנו מאוד. סוד ההצלחה שלנו היה בחדר ההלבשה. כולם דיברו האחד עם השני, לא היו סכסוכים. אני לא יודע אם יש עוד חדר הלבשה כזה חם בקבוצות אחרות".

השחקן, שסיים בעונה שעברה כמלך הבישולים, יודע היטב מה הדבר המשמעותי עבורו: "חשוב לבשל, אבל להבקיע זה הכי חשוב".

פיראס מוגרבי. &"להבקיע זה הכי חשוב&" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
פיראס מוגרבי. &"להבקיע זה הכי חשוב&" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

על המטרות לעונה הקרובה סיפר מוגרבי: "ממה שאני מכיר את ראובן הוא לא ייתן לאף שחקן שיעלה לו השתן לראש. אנחנו תמיד נעבוד ונרוץ יותר מכולם ונעלה העונה עם יותר ביטחון. אין סיבה שהשנה לא נעשה עונה יפה כמו שהייתה ואנחנו שואפים אפילו ליותר. אני מקווה שנסיים את העונה בפלייאוף העליון וגם עם הגביע".