אלי טביב (יוסי ציפקיס) (öéìåí: מערכת ONE)
אלי טביב. שכר את שירותיו של אמיר דן (יוסי ציפקיס) | öéìåí: מערכת ONE

הבעלים של הפועל תל אביב, אלי טביב, החליט לשכור את שירותיו של אמיר דן אשר יטפל מעכשיו בכל נושא הדברור של האדומים ואף יהיה דוברו של טביב, כך נודע הערב (רביעי) לראשונה ל-ONE.

משרד התקשורת של דן, המחזיק בכ-70 גופי תקשורת גדולים ומוכרים, יהיה זה שיטפל מעכשיו בדברור האדומים במטרה להרגיע את הרוחות והכותרות כנגד טביב ולהפסיק את העליהום סביבו, תחת הרצון לצאת לדרך חדשה. רגע לאחר המינוי, סיפר אמיר דן בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE: "יש הסתה נגד טביב".

ספר לנו על עצמך, אתה מוכן לעולם הספורט?
"זה עולם מטורף, עם הרבה יצרים ואוהדים. עולם שחשוב להרבה אנשים ולכן גם חבל שדווקא בעולם הזה מגיעים למקומות שבימים האחרונים מגיעים אליהם. אני בעלים של משרד שפעיל כבר שנים רבות, עשרות לקוחות, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות. זהו משרד ייעוץ תקשורת".

אתה יודע שאוהדי הפועל הפגינו בחודורוב, תלו שלטים, שרפו כיסאות. איך המשרד שלך יעזור?
"בואו נעשה סדר. דיברתי עם אלי, שמעתי אדם שהקבוצה והאוהדים חשובים לו, יש מסע הסתה פרוע שלא במקומו. יש גורמים מעטים שעומדים מאחוריו וטובת הקבוצה לא מנחה אותם. אנו נמצאים בתקופה לא פשוטה אבל הספורט הלאומי הוא לא כדורגל, אלא להתקיף דווקא את מי ששם את היד בכיס, משקיע מליונים. הדבר הכי קל לאדם כמו אלי זה להגיד 'אני רואה את המחאה וההסתה, לא צריך את זה', אבל הוא לא עושה את זה".

הוא נשבר?
"הוא לא נשבר, אבל הקבוצה באמת חשובה לו, האוהדים חשובים לו, הוא גאה שהוא חלק מהמועדון ולכן דווקא בגלל שהוא בא ממקום שאכפת הדברים קלים לו. אני חושב שמי שטובת הקבוצה חשובה לו צריך להתעשת, להפסיק את מה שקורה כי ההסתה לא פוגעת רק באלי אלא גם באוהדים ובקבוצה. אנחנו יוצאים לדרך חדשה וצריך במאמץ משותף שכולם יצעידו את הקבוצה קדימה. זו המטרה".

מה שהאוהדים מחפשים זה לא יחצנות ודוברות ולא מס שפתיים. האוהדים רוצים לראות ניהול רציני, יציבות והמשכיות, לראות שלא כל יום מתחלפים אנשים. מה התכלס?
"כנראה שהזיכרון הוא קצר מאוד אבל מי שמביא שחקנים חדשים וטובים ומאמנים טובים ולא עוצר ומשקיע כמה כסף שצריך זה אלי טביב".

לבנות זה הכי קשה בעולם, להרוס זה בשניה. טביב נתן הרבה כסף והביא דאבל וליגת אלופות אבל הרס הכל בשבוע בזה שהוא פיטר את המאמן, בזה שכל הצוות הלך הביתה כי יש סיבה ללכת. למה ליענקל'ה ולאלונה לא קורה מצב שהם לא מדברים עם המאמן?
"יש דבר אחד שלו אי אפשר להתכחש וזה שמי שבנה את הקבוצה יחד עם האוהדים זה אלי. נכון שבשבועיים האחרונים יש קשיים אבל החכמה היא לא ללכת. משום מה מפארים את אותם אנשים שהלכו".

בשבועיים-שלושה האחרונים המועדון קורס ומי שאשם זה טביב ואם הוא לא נמצא בארץ הוא צריך לעלות על מטוס.
"קודם כל אכפת לו ומי שלא מבין את זה לא רואה מה שקורה. אדם שלא אכפת לו לא יודע מה הוא סופג. אנשים צריכים להחליט באיזה צד הם. אלי, יחד עם האוהדים, צריך לבנות הנהלה חדשה, להביא עוד שחקנים, יש מאמן חדש שצריך לתת לו גב, יש קבוצה נפלאה וצריך לתת להם לעשות את העבודה. זה שיניפו שלטים ויצעקו זה אולי טוב לקבוצות אחרות שנחסוך את הדוגמאות, אבל זה לא מה שמאפיין את הפועל ת"א ואת אלי. לכולם צריכה להיות מטרה אחת ואם כולם יתעשתו ויסתכלו על מה שנעשה, נשים את המחלוקות בצד. אני לא מבין מה מתעסקים בנייר טואלט, מה זה השטויות האלה?"

צריך פה שדרת מנהלים
"זה ברור. אבל מי שעומד בראש הקבוצה זה אדם שאוהב כדורגל ואת הקבוצה. זה לא משנה איפה הוא נמצא. סיסמאות כמו 'העסק שלו קורס', לא צריך להגזים. הפועל חיה ותחיה עוד שנים רבות".

מתי הוא ימנה הנהלה?
"מקווים שזה יהיה כבר בימים הקרובים. המטרה שלי לא להתנגח עם אף אחד, המסר שלי לאוהדים הוא שיש צד אחד, הצד של הקבוצה, האוהדים, אלי, לכולם הקבוצה חשובה, יש כאן קבוצה נפלאה ומועדון מפואר. משהו טוב לוקח הרבה זמן לבנות אבל אפשר אפילו בשעות להרוס. אם אנשים רוצים להתעסק עם שלטים, כסאות וצעקות אז הדרך היא ברורה, אבל זה לא צריך להיות בהפועל ת"א. עכשיו צריך שאנשים יתעשתו ויעבדו ביחד".

אלי טביב. מינה דובר חדש להפועל ת&"א (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב. מינה דובר חדש להפועל ת&"א (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

איך אתה יכול לפשר בין האוהדים לאלי טביב?
"אני לא יודע בכמה אוהדים מדובר, האם זה קומץ קטן או יותר מקטן. אוהדי הפועל ת"א זה לא אלה=ו שרק תולים שלטים".

יש לי 4-5 מכרים מהאסכולה הגבוהה של אוהדים, עו"ד ורואי חשבון שלא מרוצים ממה שקורה. הם אנשים בני 50 פלוס ולא מטומטמים אבל רואים שהמועדון לא מתנהל כראוי.
"הדבר הכי קל זה להגיד 'בואו נמשיך את מה שהיה. להשאיר מאמן והנהלה שחשובים שהם לא טובים', למה לעשות בלאגן? החלטה אמיצה היא להבין שמשהו לא מתפקד".

אני חושב שהפתרון היחיד זה להביא מנהל, מנכ"ל אנשים תותחים כמה שיותר מהר.
"הדרך להציל את הפועל זה לא לעזוב את הפועל ת"א וזה להבדיל מכמה אנשים שעשו את זה בימים האחרונים. מי שהפועל חשובה לו נשאר ונלחם. זה מה שאלי יעשה ומי שרוצה להתייצב לצידו מוזמן. אני מקווה שכמה שיותר אוהדים יעשו את זה איתו ומקווה שתראו זאת".

e.t. go home - אוהדי הפועל במחאה נגד טביב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
e.t. go home - אוהדי הפועל במחאה נגד טביב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"מספיק להסתכל על היסטוריה של קבוצות אחרות, שם לא נתנו שקט והיה התהליך הזה בסוף זה הזיק לכולם ולא הועיל לאף קבוצה", הוסיף. לסיכום אמר דן: "אני מקווה שתוך כמה ימים תוכלו לפרסם שהתמנתה הנהלה. זאת הכוונה. אין דרך יותר ברורה לומר את זה ממה שאני אומר עכשיו. הדבר הכי חשוב זה הפועל ת"א, אף אחד לא מתחמק מזה. ככל שאנשים יפנימו את זה יותר מהר ויתגייסו למען זה אז הסיכוי שזה יקרה יותר טוב. אבל אי אפשר להגיד רוצים ורוצים ורוצים ולפגוע ולפגוע ולפגוע. אלי רוצה שזה יקרה וככל שיעזרו לו יותר מהר, זה יקרה יותר מהר".

ההנהלה התפטרה, הרוחות סוערות
המהלך של טביב מגיע לאחר שבועיים עמוסים מאוד בכותרות, שהגיעו עם הפיטורים של המאמן דרור קשטן, ולאחר מכן עם התפטרותם הפתאומית של היו"ר דורון אוסידון, המנכ"ל ניר ענבר והדובר קובי ברדה.

דורון אוסידון וניר ענבר. השאירו חלל בהפועל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דורון אוסידון וניר ענבר. השאירו חלל בהפועל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

נגד טביב מתנהלת בימים האחרונים מלחמה תקשורתית רחבה, כאשר אוהדי הקבוצה פועלים בשלל מגזרים נגדו ובמשחק האחרון נגד הפועל חיפה הפגינו נגדו וקראו לו ללכת הביתה.

הבעלים של הפועל רוצה להרגיע את הרוחות ולאחר העזיבות האחרונות, מצא את האיש שיהיה אחראי על הניסיון לתת קצת שקט בעקבות האירועים האחרונים שקרו בהפועל תל אביב.

אמיר דן - בעל ניסיון עשיר במאבקים תקשורתיים
אמיר דן הוא הבעלים והמנכ"ל של חברת דן-אורן, ייעוץ תקשורת ואסטרטגיה. הוא בעל ניסיון עשיר של טיפול במשברים ומאבקים תקשורתיים ובעברו שימש כסגן דובר משרד המשפטים ודובר המחלקה לחקירות שוטרים.

הוא היה אף יועץ התקשורת של הוועדה לאנרגיה אטומית על כלל שלוחותיה. דן משמש בין היתר כיועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.