מי תצא מהמשבר - מכבי ת"א או מכבי נתניה? הצהובים שהפסידו ב-2 משחקי הליגה האחרונים להפועל עכו ולקרית-שמונה, יתארחו בקופסא ביום שני ויפגשו קבוצה שלא ניצחה כבר 3 משחקים ברציפות.

מכבי חזרה להתאמן אחרי החופש והחלה בהכנות לקראת המשחק מול נתניה. אלירן עטר ודור מלול הפצועים ערכו אימון אישי בצידי המגרש ובמכבי יעשו את המאמצים כדי שהשניים יערכו אימון מלא ביום שבת, אם כי הם עדיין בספק למשחק בנתניה.

מעבר לכך, הצוות המקצועי החל לבחון את השינויים שצפויים בהרכב לקראת יום שני, שברובם הם שינויים שנעשים מתוך אילוצים בעקבות מצבת הפצועים.

הצוות המקצועי ערך אימון של 9 על 9 והעניק את גופיית ההרכב לג'יבריל סידיבה, יואב זיו ויובל אבידור, שיפתח במידה ועטר לא יהיה כשיר. כרגע נראה שהאריס מדוניאנין מחוץ להרכב ובקישור יפתחו סידיבה, גל אלברמן וגיז'רמו ישראלביץ'.

תמיר כחלון חזר להתאמן עם הקבוצה כמו גם יניב עזרן, שחזר באמצע השבוע מברצלונה, שם עבר בדיקות אצל פרופסור קוגאט. עזרן קיבל זריקה שאמורה לעזור לו לכאבים בברך.

מדוניאנין באימון היום. שוב לא יפתח? (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מדוניאנין באימון היום. שוב לא יפתח? (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מזרחי: "גם אנחנו ציפינו להיראות יותר טוב"
מאמן מכבי ת"א, יוסי מזרחי, דיבר באימון הבוקר על התקופה הלא טובה שעוברת על המועדון ותקף את התקשורת: "אני לא מדבר? אין לזה משמעות, אמרנו את זה בתחילת העונה. אתם לא מקשיבים מספיק.

"הבעיה שלנו בכדורגל הישראלי ובכלל שאנחנו אוהבים לעשות סיכומים מידי שבוע. כדורגל זו ריצת מרתון ארוכה לאורך זמן, אנחנו נוטים לסכם דברים אחרי הפסד או שניים או אחרי 4 ניצחונות. גם אנחנו ציפינו שהקבוצה תיראה יותר טוב, אבל אלה דברים שקורים בכדורגל".

פאביצ´ביץ´, ייני, בוזגלו וסידיבה. האחרון יחזור להרכב? (ליאור טימור (צילום: מערכת ONE)
פאביצ´ביץ´, ייני, בוזגלו וסידיבה. האחרון יחזור להרכב? (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מזרחי המשיך: "אמרתי לכם, יש לנו תכונה להתעסק בטפל ולא בעיקר והעיקר זה שלא שיחקנו טוב נגד קרית-שמונה. אני יודע למה הלכתי לשבת וזה ביני לבין עצמי, אבל זה בטח לא מעייפות.

"כשבאתי לסיטואציה הזאת, ידעתי שידברו על הדברים האלה. זה לא מרגש אותי ולא מעצבן אותי, יש לי הפתעה בשבילכם. מה שמעניין ומטריד אותי זה איך אנחנו נראים על המגרש. חלק מהתקשורת לא עושה מספיק כבוד לכדורגל הישראלי".

מזרחי דיבר גם על הדרך: "אני חושב שככה מועדון צריך להתנהל ואם לא נלך בדרך הזאת, זה לרעתנו. החוכמה של מועדון זה ללמוד מטעויות".

אלירן עטר ודור מלול. עדיין בספק (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר ודור מלול. עדיין בספק (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

אז מה הבעיה של מכבי ת"א, שנוצחה ב-2 המשחקים האחרונים על-ידי קבוצות בעלות תקציב נמוך באופן דרסטי מזה של הצהובים? "יש לי הסברים אבל אני לא פרשן, אני מאמן", אמר מזרחי, "אני צריך למצוא את הפיתרונות לדברים האלה וגם אני וגם אבי (נמני) עושים את כל המאמצים.

"הבעיה העיקרית זה שאנחנו לא מבקיעים. לקבוצה חסר עוד 3-4 נקודות כדי להיות במקום שהוא בסדר מבחינתנו. אנחנו צריכים להחזיר את הביטחון מבחינת כיבוש השערים, יש לנו שחקנים טובים אנחנו מאמינים בהם. צריך להוריד להם טיפה את המשקולות מהרגליים ויהיה בסדר".

יובל אבידור (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על התקשורת הוסיף מזרחי: "מצד אחד מדברים על התקציב הגבוה של מכבי והסגל העמוק. אם לא היה לנו את זה, היו אומרים שאנחנו מועדון שאין לו סגל עמוק. במבחן התוצאה אנחנו לא טובים מספיק כרגע".

ומה יהיה מול נתניה? "אני לא מכיר את המושגים בכדורגל של 'משחק קל' או 'לא קל'", אמר מזרחי, "גם ליריב שלך יש מטרות, אנחנו צריכים למצוא את הפיתרונות ליריבים האלה".