לא שקט במכבי חיפה בגזרת מוחמד גדיר. רגע לפני בית"ר ירושלים הערב (שני, 20:50). חלוץ הקבוצה גילה שהמאמן אלישע לוי בחר שלא להכליל אותו בסגל למשחק, זעם וקיבל החלטה כי הוא לא ימשיך בקבוצה. גדיר יחל לחפש לעצמו כבר ימים הקרובים קבוצות אחרות אליהן יוכל לעבור עם פתיחת חלון ההעברות.

השחקן אמר בכעס רב לחבריו לקבוצה: "אין לי מה לחפש יותר בחיפה. בינואר אני עוזב ויש מי שמטפל בנושא שלי. אם במשחק מול בית"ר אני לא בסגל זה אומר הכל. אני לא מאמין שאני נמצא במצב שכזה".

גדיר מתוסכל כבר זמן רב מכך שהוא לא חלק מהתוכניות של המאמן והעובדה שלא הצליח השנה נעוצה בין השאר בהגעתם של שחקני הרכש, אלון תורג'מן וחן עזריאל, שזוכים לעדיפות. במכבי חיפה עשויים שלא לעמוד בדרכו של גדיר והוא ככל הנראה יושאל בינואר.

שחקן נוסף שחיפה לא תעמוד בדרכו הוא החלוץ הגיאורגי ולדימיר דבאלשווילי שהערב אמור להיות תחת מעקב של הקבוצה הטורקית גזיאנטפספור. מנהלה המקצועי של הקבוצה כבר נחת בארץ והוא זה שיצפה בגיאורגי בטדי. בעלי הקבוצה, יעקב שחר, התייחס אתמול לחלוץ: "לא נעמוד בדרכו של ולדימיר כפי שלא עמדנו בדרכו של אף שחקן".

מוחמד גאדיר מאוכזב. ימתין עוד קצת (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מוחמד גדיר מאוכזב. יחפש קבוצה חדשה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הקבוצה הגיעה לבית מלון בירושלים שם היא עושה את ההכנות האחרונות לקראת המשחק החשוב מול בית"ר. האווירה באימונים השבוע היתה מצוינת. בחיפה ינסו כבר בהתחלה לצנן את ההתלהבות של שחקני בית"ר, שחוזרים לשחק בטדי אחרי תקופה ארוכה ועוד לעייני הקהל שלהם, שמגיע עם התלהבות אחרי הניצחון מול מכבי ת"א. בעוד וויאם עמאשה יפתח לצד דבאלשווילי בחוד, מי שיחכו על הספסל הם שני האקסים של בית"ר ירושלים, עידן ורד וחן עזריאל.

באסיפת הקבוצה אמר אלישע לוי לחניכיו: "אנחנו קבוצה טובה מהם ואנחנו צריכים להראות את זה על המגרש. כל השבוע דיברו על ההתלהבות שלהם אבל שכחו שמכבי חיפה באה לכל משחק ברמת מוכנות הכי גבוהה שיש. בואו נעשה רצף של ניצחונות ונתחיל אותו מהיום".

אלישע משוחח עם השחקנים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלישע משוחח עם השחקנים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

ההרכב המשוער: בויאן שאראנוב, טאלב טוואטחה, יוריצה בוליאט, סארי פלאח, אייל משומר, יאיא סיידו, תמיר כהן, יניב קטן, אייל גולסה, וויאם עמאשה ו-ולדימיר דבאלשווילי.

סארי פלאח. בספק למשחק עם לרנקה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
סארי פלאח ואייל גולסה מתכוננים לבית&"ר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

יניב קטן ועידן ורד. ימשיכו בהרכב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן, עידן ורד, אייל משומר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE