מכבי תל אביב קיימה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול הפועל עכו באצטדיון בלומפילד במסגרת המחזור ה-25 בליגת העל. המשחק אמור היה להתקיים ללא קהל, אך לאחר הערעור שהגישו הצהובים ולאור מחאות האוהדים ליד משרדי ההתאחדות, העונש הומר למשחק ללא קהל על תנאי ולכן המשחק מול עכו ייערך לעיני קהל.

הצהובים מגיעים למשחק אחרי ניצחון 2:4 על אשקלון, שמנע התרחקות משתי המוליכות, מכבי חיפה והפועל ת"א בעקבות ההפסד במחזור לפני כן על הפועל חיפה.

מאמן מכבי, מוטי איווניר, פתח את מסיבת העיתונאים עם התייחסות לגל אלברמן: "לפי היכולת שלו בתקופה האחרונה, הוא יחזור להרכב. בניגוד לכל מיני שחקנים אחרים פה, גם אם הוא בהרכב וגם אם לא, הוא תמיד מתאמן ועובד קשה".

איווניר המשיך והישווה בין מכבי לשתי המוליכות: "נכון להיום, מכבי ת"א לא משחקת כדורגל ברמה של שתי הראשונות. יש לנו שישה משחקים קשים וננסה לצבור כמה שיותר נקודות בתקווה שהפער שיש היום ישאר בערך אותו דבר ובפלייאוף הכל יכול להשתנות".

"אם השחקנים יבינו שאנחנו במצב שאפשר להתמודד על אליפות אז יש סיכוי. כרגע יותר חשוב למצוא 11 שחקנים שאפשר לרוץ איתם שבוע אחר שבוע וכרגע זה לא קורה. הסך הכל שלי עד עכשיו לא היה כדורגל גדול למעט דקות פה ושם".

איווניר. "לעתים המשמעת הטקטית לקויה" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
איווניר. "לעתים המשמעת הטקטית לקויה" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על המשחק מול אשקלון הוסיף איווניר: "הבקענו ארבעה שערים במשחק חוץ וזה לא מובן מאליו. אם הקבוצה היתה מציגה את היכולת שאני רוצה, אז היה מתגבש הרכב. מכבי לא מצליחה להיות דומיננטית 90 דקות וזאת בעיה שאנחנו לא משחקים באותו הקצב כל המשחק. לפעמים המשמעת הטקטית לוקה בחסר".

קלמי סבן. חוזר להרכב (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו עם קלמי סבן. הקשר יהיה כשיר לעכו (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

לסיום אמר המאמן: "כשאתה לא רוצה לספוג שערים זה מתחיל מההתקפה, לא מההגנה. כשכל הקבוצה לא צפופה, יש פערים בין הקישור להגנה. כדי שנפסיד אנחנו צריכים להיות לא טובים, זה לא תלוי ביריבות שלנו כמו שזה תלוי בנו".

הקשר גל אלברמן הוסיף: "הקבוצה בראש מעייני. ברור שעד סוף העונה יהיו משחקים שיהיו שחקנים עם ירידה ביכולת וכאלה שיצטרכו לרדת לספסל ולהשתפר וכרגע זה הרגע שלי. כל מה שאני רואה זה את טובת הקבוצה ולאורך כל הדרך הכל נעשה בצורה טובה ובדיבור עם מוטי".

גל אלברמן. בדרך חזרה להרכב (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל אלברמן. בדרך חזרה להרכב (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"בדיעבד, אני לא יכול לדעת איפה הייתי מוצא את עצמי אם הייתי נשאר באירופה. ברור שהיו לי ציפיות שונות מעצמי ומהקבוצה, אבל אני חושב שיש לנו עוד מספיק זמן עד לפלייאוף כדי לשפר את היכולות האישיות והקבוצתיות וגם מבחינת נקודות. אליפות היתה שאיפה שלי כשהגעתי לפה וסיכומים נעשה בסוף, זאת עדיין נשארה הציפייה שלנו. כרגע שתי הראשונות טובות מאיתנו. ברור שהפועל וחיפה נמצאות בכושר יותר טוב ועמדה יותר טובה, אבל אנחנו לא מרימים ידיים בתקווה שנגיע לפלייאוף במצב יותר טוב וביכולת יותר טובה".

אורי כהן יפתח בהרכב?

איווניר מתכנן 3 שינויים בהרכב, כך מסתמן מאימון הערב של מכבי ת"א, כשהבולט הוא שילובו של המגן השמאלי, אורי כהן, במקומו של יואב זיו. המאמן מתלבט בנוגע לעמדה ובמהלך האימון תורגל כהן, אך זיו ואפילו רוני גפני נמצאים בתמונה.

עם הגופיה הירוקה זה אורי כהן (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
עם הגופיה הירוקה זה אורי כהן (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

שני שינויים נוספים שצפויים להיות הם חזרתו של גל אלברמן להרכב, אחרי חודש שהוא לא פתח. כזכור, בשבוע שעבר העדיף איווניר לפתוח עם ריף פרץ הצעיר, שנפצע במהלך המשחק, בארובת העין.

גם ג'יבריל סידיבה, שלא שיחק בשבוע שעבר, תורגל בהרכב. ע"פ התירגול ולאור חסרונו של מאור בוזגלו, החולה, באימון, ג'יזרמו ישראלביץ' תורגל באגף ימין, אך במידה ובוזגלו יהיה כשיר, הוא ישחק.

בניגוד לשבוע שעבר, ע"פ המערך המתורגל צפוי לפתוח איווניר עם שני קשרים אחוריים (סידיבה ואלברמן) ושלושה קשרים התקפיים - אלירן עטר, האריס מדוניאנין ומאור בוזגלו או ג'יזרמו ישראלביץ'. בחוד צפוי לפתוח דימיטאר רנגלוב, כשרוברטו קולאוטי לא מתורגל ב-11.