מלדנוב והרצוג עם החולצה והצעיף (צילום: מערכת ONE)
מלדנוב והרצוג עם החולצה והצעיף | צילום: מערכת ONE

במסגרת ביקור רשמי של שר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק הרצוג, בסוף השבוע בבולגריה, נועד הרצוג עם שר החוץ הבולגרי ניקולאי מלדנוב.

הפגישה המדינית, קיבלה משב רוח מרענן כאשר הרצוג, לקראת תום הפגישה העניק לשר החוץ הבולגרי מזכרת חמה ואוהדת מישראל: מדי קבוצת הכדורגל מכבי קביליו יפו בליווי מכתב אישי מיו"ר הקבוצה, המיועד לראש ממשלת בולגריה, בויקו מטודייב.

המדים בצירוף המכתב, החתום על ידי משיח טל, יו"ר מכבי קביליו יפו, ריגשו מאוד את שר החוץ הבולגרי במיוחד נוכח העובדה שמדובר בקבוצת כדורגל ישראלית שהוקמה שנה לאחר קום המדינה על ידי עולים חדשים מבולגריה, וכי עד היום שמונה מתוך תשעת חברי ההנהלה שלה הינם יוצאי בולגריה.

במכתב הסוקר את תולדות הקבוצה, ההיסטוריה ומאפייניה הייחודיים, צוין בין היתר כי אחת מהפעולות הראשונות שהעולים החדשים הבולגרים בחרו לעשות עם הגיעם לישראל, היה להקים את מכבי יפו המיתולוגית. כמו כן, צוין כי לפני כשנתיים הוקמה הקבוצה מחדש, לאחר שלפני כעשר שנים פורקה בשל בעיות מימון, וכי כיום בחזון הקבוצה הוא להקים בתי ספר לכדורגל ומועדונים עם העקרונות הייחודיים שמאפיינים את הקבוצה.

פרק נכבד במכתב מתייחס לתרומה של קבוצת הכדורגל הישראלית בתחום החינוך והתרומה לקהילה בכלל ולבני הנוער מיפו בפרט לצד טיפוח ערכים חברתיים וחינוכיים. כמו-כן, מודגש כי מדובר בקבוצה ייחודית שבעלי המניות שלה הם האוהדים עצמם, מהלך שהוכיח את עצמו.

את מכתבם חותמים ראשי הקבוצה בבקשה לא שגרתית: "נהיה מאושרים אם ממשלת בולגריה תחליט "לאמץ" את הקבוצה הישראלית בכל רמה או דרך שתמצאו לנכון".

שחקני קביליו יפו חוגגים עליה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני קביליו יפו חוגגים עליה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

שר החוץ הבולגרי, שמח לעטות על בגדיו את הצעיף של "מכבי קביליו-יפו" ואף נענה להצעת השר הרצוג, כי בביקורו הקרוב בישראל ייפגש עם הנהלת הקבוצה ונציגיה.

הרצוג סיפר לשר החוץ הבולגרי שבישראל יש היערכות גדולה לרגל משחקי המונדיאל שנפתחים וכי הוא מקווה שנבחרות ישראל ובולגריה, שלא הצליחו להעפיל למונדיאל הנוכחי יצליחו לעשות זאת בעוד ארבע שנים. יש לציין כי עצם הפנייה של ראשי מכבי יפו-קביליו לממשלת בולגריה, עוררה גלים בתקשורת הבולגרית שהרבתה לעסוק בזה ביממה האחרונה.