במכבי חיפה חושבים על יום המחר. בזמן שהמועדון מגדל שחקנים מבית, הוא גם לא מהסס לבחון את השטח מבחוץ ואם צריך אז להשקיע לא מעט כסף עבור שחקנים מוכשרים במחלקות נוער אחרות. אחד השחקנים שכבר הגיעו ומככב בקבוצה הבוגרת הוא אייל גולסה שנרכש בעונה שעברה מנס טוברוק. שחקן נוסף, שנרכש לפני שנתיים עבור מחלקת הנוער ומפלס לעצמו את הדרך הבטוחה לקבוצה הבוגרת, הוא סינטיאהו סוליליך שנרכש מהפועל ראשל"צ.

המאמן איתי מרדכי שקלט את סוליליך בקבוצת הנוער מספר: "סינטיאהו היה מסומן אצלנו כבר לפני שנתיים ומיד הבחנו שמדובר בכישרון גדול. הוא ניחן בזריזות ומהירות מאוד גבוהה. יש לו שליטה טובה בכדור והוא מחפש את השער בכל מצב".

מרדכי נזכר שברגע שסוליליך, בן העדה האתיופית, הגיע, לא היה ברור באיזה תפקיד הוא משחק. "הוא בא על תקן של תפקיד לא מוגדר עד אשר הצלחנו לייצב אותו כשחקן קו וכעת הוא פורח בתפקיד". חבריו של סוליליך לקבוצה מספרים שמדובר בשחקן מוכשר אבל יותר מכך באדם שאוהב לעזור לבריות.

סוליליך. "מקווה לעזור למשפחה שלי" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סוליליך. "מקווה לעזור למשפחה שלי" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לסוליליך כמו לכל שחקן יש חלומות: "החלום הגדול שלי הוא להיות כמו רונאלדיניו, לשחק כמוהו ולהגיע למעמדים שלו. אני עכשיו חושב רק איך להגיע ולשחק בבוגרים של מכבי חיפה ורק אח"כ אשאף להגיע לקבוצות גדולות, אולי לברצלונה". 

סוליליך לא מסתיר את האושר מהעובדה שהגיע למחלקת הנוער של מכבי חיפה: "אני נמצא במועדון הכי טוב בארץ שנותן לי את כל התנאים להצליח. הרגע המאושר שלי עד היום הוא שהגעתי לחיפה וזכיתי בשנה שעברה באליפות עם קבוצת הנוער". 

סוליליך. מקבל הזדמנות בהרכב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סולליק. &"אני נמצא במועדון הכי טוב בארץ&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הקשר הצעיר לא מסתיר את רצונו להתקדם ולעזור למשפחה בעתיד: "אני מקווה מאוד שכמו שהם תמכו בי אני אוכל לעזור ולתמוך בהם". על שמו המורכב אמר: "הפירוש של סינטיאהו זה מתנה מאלוהים".