שש פעמים עמדה מכבי תל אביב מסוף חודש אוגוסט ועד היום לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. למעלה מחצי מיליון שקל הפסידו הצהובים כשלפחות מחצית מהסכום הזה מחושב על פי משחקים בהם הקבוצה נענשה במשחק ללא קהל והפסידה רווחים ממכירת כרטיסים. בדיוק כפי שאמור להיות בשבת הקרובה מול הפועל עכו.

שלושה ימים לפני המשחק עמדו הערב (רביעי) עורך הדין מורן מאירי, שמייצג את מכבי ומנכ"ל הקבוצה, עוזי שעיה, בדיון בבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, בו קיוו השניים לשכנע את הדיינים לקבל את הערעור שהגישה הקבוצה בגין העונש שספגה בשבוע שעבר.

ראשי המועדון משוכנעים כי הפעם בית הדין העליון יבין כי העונש שניתן הוא לא הפתרון שיכול לעזור לקבוצה ללמד את אוהדיה לקח. "חשבנו טוב על הטיעונים שלנו היום. זה לא קל המצב הזה", אמר גורם בכיר במועדון. "אם בית הדין לא יקבל את הערעור".

"זה יהיה המשחק הרביעי העונה שאנחנו נארח ללא קהל. זה גם גורם לחוסר אמון מוחלט מצד האוהדים שלא עושים דבר רע מלבד לצפות במשחק ומדובר במרבית האוהדים שלנו. הם איבדו לא מעט כסף בגלל המשחקים הללו שנאלצו להפסיד אותם למרות שרכשו ממיטב כספם מנויים. נקווה שבית הדין יבין אותנו ולא יחמיר את המצב".

הפגנת האוהדים של מכבי תל אביב  (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
הפגנת האוהדים של מכבי תל אביב (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

כשאותו גורם במועדון מדבר על החמרת המצב הוא מתכוון לכך שלבית הדין הדן בערעור יש הסמכות להחמיר בענישה אחרי דיון מחודש ובחינת הנתונים. במכבי יקוו שלא כך ינהג בית הדין. 

אוהדי מכבי מוחים נגד ההתאחדות. יאלצו לוותר בפעם הרביעית על משחק במ (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי מוחים נגד ההתאחדות. יאלצו לוותר בפעם הרביעית על משחק במנוי? (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

70 אוהדים של מכבי מתכנסים כעת מול משרדי ההתאחדות וממתינים לשמוע על החלטת בית הדין. האוהדים מניפים שלטים עליהם כתוב: "יושב על הספה, מגביר את הקול, את כל הסלון רואה צהוב כחול, עוד רדיוס בא, זה לא נגמר, לוזון בגללך אני אוהד כורסא"; "תחזירו את הכסף גנבים"; "ראש ההתאחדות תסיים את המלחמה"; "ראש המלחמה תסיים את ההתאחדות" ושרים בקול: אוהדי מכבי שרים: “גם מובארק הלך הביתה, אבי לוזון עד מתי?”.

אוהד נוסף הוסיף: "מעניין מאוד שביום ראשון במשחק של מכבי חיפה והפועל תל אביב, כשכל העולם שמע את הנהמות והקללות הגזעניות בין מחנות האוהדים אף שופט ומשקיף לא שמע את זה ולא ציין את זה בשום דו"ח. לא היה צורך ששופט יעשה את זה כל אחד שמע את זה מחוץ לבלומפילד ובטלוויזיה ויכול היה לעשות את זה. פשוט בושה. סימנו אותנו והחליטו להתנכל לנו".

גל אלברמן. שחקני מכבי יתאמנו במהלך גזר הדין (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל אלברמן. שחקני מכבי יתאמנו במהלך גזר הדין (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

גם השחקנים, שיתאמנו בשעה שיערך הדיון, יחזיקו אצבעות לשינוי בפסק הדין. "מי שלא היה שחקן כדורגל לא יבין את זה מעולם", אמר שחקן בקבוצה. "מבחינתנו משחק ללא קהל זו פגיעה קשה בנו, במשחק שלנו ובכלל בחשק לשחק".