צחי אילוז עובר שחקן נורבגי (BSWW) (צילום: מערכת ONE)
צחי אילוז עובר שחקן נורבגי (BSWW) | צילום: מערכת ONE

נבחרת ישראל בכדורגל חופים פתחה טוב את טורניר מוקדמות אליפות אירופה דרג ב' שנערכת בשווייץ עם ניצחון 3:6 על נורבגיה, לאחר פיגור של 2:0.

השליש הראשון אופיין בהחמצות משני הכיוונים, כאשר רק הנורבגים מצאו את הרשת עם שער עצמי. הגבהה של קנדיל הנורבגי פגעה בגבו של יטים עאמר וקבעה 1:0 לנורבגיה.

השליש השני היה כבר שליש בו נכבשו 7 שערים בשני הכיוונים. סורנס, במספרת, העלה את נבחרת נורבגיה ליתרון מבטיח של 0:2 בדקה הראשונה של השליש השני. בדקה ה-14 שחקן הפועל רמת גן, יקיר שינה, ניצל ערבוביה ברחבה ומסר לאילוז, שמקרוב כבש והקטין את התוצאה ל-2:1.

דקה לאחר מכן אותו שינה הגביה כדור לאילוז שבסיבוב איזן את התוצאה. הנורבגים החזירו לעצמם את היתרון, לאחר שחור נוראי בהגנת ישראל איפשר לסורנס לעשות 1:2.

אחרי הגול השלישי של הנורבגים לקחה ישראל את השליטה במשחק ובאמצעות מסירות מדויקות של השוער, אבי איבגי, הגיעו בחוריו של בני לם להזדמנויות רבות. בדקה ה-20 מצא איבגי את צחי אילוז, שסיבסב את המגן הנורבגי וקבע 3:3.

יטים עאמר, בבעיטה חזקה ממרכז הרחבה, העלה את ישראל ליתרון ראשון של 3:4 בדקה ה-22. חמש שניות לסיום השליש השני, נכבש השער המרהיב של המשחק. צחי אילוז הקפיץ לעצמו מהקצה הימני של הרחבה ובבעיטת מספרת אדירה לחיבורים שלח את ישראל להפסקה ביתרון מבטיח של 3:5. בדקה ה-30 חתם יטים עאמר את תוצאת המשחק עם בעיטת עונשין נהדרת שקבעה ניצחון ישראלי 3:6.

בני לם (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בני לם (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מאמן נבחרת ישראל, בני לם, אמר לאחר המשחק: "אני גאה במשחק ההקרבה של הבחורים וביכולת שלהם לחזור מפיגור. אנחנו יודעים כי נעשתה רק חצי מהמלאכה ואנחנו נעלה למשחק הבא מתוך אמונה כי צריך וניתן לקבל את הכרטיס למוסקבה".

ביום ראשון יפגשו בחוריו של בני לם את נבחרת אוקראינה הנחשבת למשוכה גבוהה במיוחד, כשבעברה של הנבחרת האוקראינית זכיה באליפות אירופה ומוקדמות אליפות העולם בבית האירופי.