יום לאחר ה-1:3 של הנבחרת על מולדובה, שוררת במסדרונות ההתאחדות לכדורגל תחושה של אי נוחות. התחושה הזו נובעת מ-2 סיבות עיקריות: האחת, מבחינה מקצועית הנבחרת לא נראתה טוב ונלחצה לשערה לאחר השער הראשון שכבש אליניב ברדה. השניה, 8,749 אוהדים בלבד הגיעו למשחק אמש, מספר מאכזב מאוד לכל הדעות.

בהתאחדות לא ממהרים להסביר את המספר הנמוך ולא מעוניינים לספק הסברים. חבר המזכירות, אריה זייף, מנסה להסביר בכל זאת: "זה שילוב של כמה דברים. הציבור התאכזב מההפסד ללטביה (1:0) והבין שהסיכויים להעפיל צנחו. הציבור היום מאוד בררן. אם למכבי חיפה והפועל ת"א לא היה סיכוי לאליפות, גם הן לא היו ממלאות איצטדיונים בליגה".

"אם הנבחרת היתה מנצחת את לטביה, היינו עם 3 נקודות נוספות, סיכוי להעפיל והיו מגיעים אתמול 30,000 אוהדים. חבל שהסיכויים אזלו. עכשיו צריך להתכונן ליורו", הוסיף.

אנחנו שומעים ביקורת מצד מכבי חיפה, על כך שאף שחקן מהאלופה והנציגה שלנו בליגת האלופות לא היה בהרכב. מה אתה חושב על טענות כאלה?
"זה לא דבר סביר בנבחרת שמשחקת בבית ואף שחקן מהאלופה והקבוצה שמשחקת בצ'מפיונס לא בהרכב".

יציעים חצי ריקים באצטדיון ר"ג (צילום: מערכת ONE)
יציעים ריקים באצטדיון ר"ג, אמש (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

גורם נוסף בהתאחדות אמר ל-ONE בנושא: "אנחנו בהתאחדות לא מתעסקים בזה. מדובר בהחלטות מקצועיות של הרכב וצריך להפנות אותן לצוות המקצועי".

דרור קשטן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן. לא שיתף ולו שחקן אחד ממכבי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חברי מזכירות ההתאחדות יתכנסו לישיבה נוספת רק לאחר המשחק ביום רביעי בשוייץ, אז בין היתר יחל הדיון על מועמדים פוטנציאלים לתפקיד מאמן הנבחרת במקומו של דרור קשטן, בישיבה שמועדה עוד לא נקבע.