בלם הפועל תל אביב, מריו פאצ'לקה, נחת היום (חמישי) בישראל לאחר שעזב בשבוע שעבר את הארץ ללא אישור הקבוצה. הסלובקי הגיע למתחם חודורוב כדי להראות לאנשי הקבוצה שהוא חזר, אולם לא שוחח איתם ורק אמר שיגיע מחר כדי לדבר על האירועים האחרונים. על אף העובדה שהוא חזר לישראל, בהפועל עדיין זועמים על הבלם והוא צפוי לעמוד לוועדת משמעת בימים הקרובים.

מלבד קנס כספי שהוא צפוי לספוג, הנטיה בקבוצה היא להתיר את חוזהו בעקבות עבירת המשמעת החמורה שביצע, אולם החלטה סופית תתקבל רק לאחר השימוע.

האדומים המשיכו בהכנות לקראת המשחק מול בני יהודה בשבת. על פי התירגולים עושה רושם כי הבלם הצעיר, מור שושן, ימשיך לקבל את הקרדיט ב-11 של קשטן. עומר דמארי יחזור להרכב לאחר שריצה עונש השעיה.

"ההרגשה היא כאילו החזירו לנו את האבא שלנו" אמר מגן הקבוצה, עומרי קנדה, לפני פתיחת האימון על שובו של דרור קשטן לפעילות מלאה והוסיף: “גם כשדרור לא היה רון ציבלין ויום טוב טליאס דאגו להעביר לנו את האימונים כמו שצריך. האווירה כאן טובה מאוד, יש לנו מטרה לנצח ביום שבת ונעבוד קשה מאוד כדי להשיג אותה כי הליגה עוד ארוכה. יש לנו כמה משחקים קשים לפנינו ואין ספק שהחזרה של דרור תוסיף לנו. אנחנו מבטיחים לעשות את המקסימום כדי לחזור למסלול הניצחונות".

קנדה עם קשטן. המגן שבע רצון (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
קנדה עם קשטן. המגן שבע רצון (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

לקראת המשחק בשבת אמר המגן: “אני מכיר את יוסי אבוקסיס באופן אישי ואין לי ספק כי הוא יעמיד את בני יהודה כמו שצריך, אבל בוא נתייחס להפועל ת"א. מצפה לנו משחק מאוד קשה, משחק טקטי. אני מאמין שהקבוצה הטובה יותר תנצח. אנחנו לא מפחדים שיוצר כדור שלג, אומנם הפער מק"ש הוא חמש נקודות, אבל הליגה עוד ארוכה ואסור להספיד את הפועל ת"א כל כך מהר".

שחקני הפועל ת&"א באימון (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ת&"א באימון (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

אגב, קנדה תורגל בהרכב על חשבונו של גל שיש. נאאל חוטבא הוסט לאגף שמאל של ההגנה. עוד על פי התירגול באימון, מחמוד עבאס יפתח במקומו של הניגרי, נוסא איגייבור, ששוב התלונן על כאבים במשפעה וערך ריצה קלה בלבד. לאחר האימון הזמין גל שיש את הקבוצה לארוחה כעונש חינוכי בעקבות הכרטיס האדום שספג בדרבי.

נוסא איגייבור מתאמן בנפרד מיתר השחקנים (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
נוסא איגייבור מתאמן בנפרד מיתר השחקנים (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

ורמוט ייפגש עם הפועל, שתנסה להחזירו בינואר
הפועל תל אביב ממשיכה במאמצי ההתחזקות שלה לקראת פתיחת חלון ההעברות של חודש ינואר. ל-ONE נודע כי האדומים לא ויתרו על האפשרות להחזיר את קשר קייזרסלאוטרן, גילי ורמוט, לתקופת השאלה עד תום העונה. הצדדים ייפגשו במהלך הימים הקרובים כשוורמוט יחזור לישראל לחופשה פרטית.

בשיחות ראשוניות בין הצדדים ורמוט לא פסל על הסף את האפשרות לחזור למדים האדומים, אולם הוא הבהיר לקבוצתו לשעבר כי בראש ובראשונה הוא מעוניין למצות את האפשרויות שלו באירופה.

לקשר הצעות ממספר ליגות באירופה וביניהן הליגה הספרדית, אך הוא יצטרך להחליט אם לנסות ולהיאבק על מקום בהרכב באמצע העונה באחת הקבוצות המעוניינות בו, או לחזור לישראל לחצי שנה, שבה מובטח לו מקום בהרכב בקבוצה שרצה לאליפות.

ורמוט. ישוב להפועל בינואר? (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט. ישוב להפועל בינואר? (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

גורמים בקבוצה צפויים להיפגש עם השחקן ולנסות ולשכנעו לחזור למדים האדומים עד לתום העונה, על אף שהסיכויים לכך אינם גבוהים. בינתיים סוכנו של ורמוט, רונן קצב, סירב להגיב לידיעה.

בנוסף, בהפועל לא אמרו נואש גם בנוגע לצירופו של קשר-חלוץ מכבי פ"ת, טל בן חיים. בעלי המועדון, אלי טביב, שומר על קשר רציף עם השחקן ועדיין מנסה לשכנע את נשיא המלאבסים, עמוס לוזון, לבצע את העסקה שמוערכת בלמעלה מ-1.5 מיליון יורו.