הפועל ת"א יצאה לחופש בסוף השבוע, לאחר התיקו 2:2 אמש מול מכבי נתניה בגביע הטוטו. האדומים מנצלים את הפגרה מהליגה ומאחר שההמשחק מול נתניה הוקדם מיום שבת, ניתנה לשחקנים האפשרות 'לנקות את הראש' לאחר תקופה עמוסה של משחקים בליגה ובאירופה.

בצוות המקצועי לא אהב את היכולת שהציגו השחקנים בחצי הראשון, והביעו שביעות רצון 'שהשטיפה' שהעביר אלי גוטמן לחניכיו בהפסקה, עשתה את העבודה.

"תצדיקו את החולצה ואת הסמל של הפועל שאתם לובשים. אנחנו לא יכולים להיראות ככה", אמר המאמן לחניכיו. במחצית השניה הקבוצה באמת השתפרה, אם כי זה לא מדד מאחר ורוב שחקני ההרכב לא שיחקו אמש.

שחקן בקבוצה התייחס למשחק ואמר ל-ONE: "השאלה אם אנחנו מרוצים מהתוצאה היא קשה, כי אסור להיות טמאים. היינו כבר בפיגור 2:0. במחצית השנייה שיחקנו טוב, וגם שי אבוטבול נכנס טוב מאוד לעניינים".

שי אבוטבול: "הקהל מדהים, אין שני לו" (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
שי אבוטבול: "הקהל מדהים, אין שני לו" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

לאחר שאתמול בלילה צילצל אובודו אוקוצ'ה והתנצל בפני שי אבוטבול על אותו תיקול שהשבית אותו ל-9 חודשים, הקשר כבר חושב קדימה. אומנם המצב בעמדת הקישור האחורי שונה מאוד ממה שהיה בעונה שעברה, אבל אבוטבול לא מפחד מתחרות.

אביחי ידין תפס לעצמו מקום של קבע ליד ביברס נאתכו, וגם זוראב מנטשאשווילי מרשים וצפוי להישאר. ל-ONE אמר אבוטבול: "נפצעתי אז תפסו את המקום שלי בהרכב. עבר זמן וזה טבע העולם, אבל תמיד התמודדות על ההרכב זה משהו שבריא וטוב לקבוצת כדורגל ואצטרך להתמודד עם זה". 

מהראן ללה. צפוי לחתום בקבוצה ל-3 שנים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מהראן ללה. צפוי לחתום בקבוצה ל-3 שנים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על הקהל שלא הפסיק לעודד אותו אתמול, ובכלל, לחכות לחזרתו למגרשים אמר אבוטבול, שאתמול קיבל את סרט הקפטן במשחק: "הקהל הזה הוא משהו מדהים, אין לו מחליף ואין שני לו. אני מודע לזה שגם בזכותם חזרתי לעניינים ולמגרשים ואני מאמין שהם יעזרו לי הרבה, אני אוהב אותם".

דודו של מהראן ללה, פואד פארס, קיבל אמש לפני המשחק לידיו את החוזה המיוחל ל-3 שנים של החלוץ. אם הכל יתנהל כשורה, החתימה תהיה בשבוע הבא. לאחר החתימה, יתפנו בהפועל לבדוק סיטואציות דומות עם ערן זהבי וביברס נאתכו, שחוזיהם מסתיימים בקיץ ואז יהיו שחקנים חופשיים.

זהבי קיבל תשבוחות על יכולתו במחצית השניה מול נתניה ועל השער שכבש, וקיבל לידיו את סרט הקפטן לאחר שאבוטבול הוחלף. במועדון שמו לב שמיכאל זנדברג עדיין לא חזר לעצמו מאז הפציעה במחזור השלישי בליגה אך ימשיכו לתת לו זמן. כרגע בהפועל לא מתרגשים מהיכולת הבינונית שמראה נמניה ווצ'יצ'ביץ' במשחקים האחרונים.

האדומים יארחו ביום שלישי הקרוב את בני יהודה בקופסא (שזרוע בבלומפילד), למשחק נוסף בגביע הטוטו.

_OBJ

מפעלות החינוך של הפועל קיבלה את אות המופת החברתית
עמותת מפעלות חברה וחינוך של הפועל ת"א קיבלה את אות המופת החברתית לשנת 2009. האות מוענק לגופים שטובת החברה בישראל עומדת לנגד עיניהם בחשיבה ובעשייה. הפרס יוענק במסגרת כנס שדרות שייערך ב-18.11.  

מוועדת הפרס נמסר בנוגע להחלטה: "אות המופת מוענק למפעלות חינוך וחברה של הפועל תל-אביב, על חדשנות ושימוש בספורט ככלי ומנוף לשינוי חברתי ועל פעילות ענפה ומבורכת למען ילדים ובני נוער באוכלוסיות ומגזרים שונים של החברה הישראלית".