יצחקי ורוברטו קולאוטי. כבשו בניצחון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי ורוברטו קולאוטי. כבשו בניצחון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

במכבי תל אביב החליטו לערוך מבדקי כושר גופני של אמצע העונה לשחקנים, בו בחנו את הכושר הגופני של כל שחקן לנקודה הזו של העונה. בין היתר נבדק כוח מתפרץ וריצות קצרות. מי שנעדרו מהמבדקים הם ברק יצחקי, אלירן עטר ומושיקו לוגסי שעברו טיפולים.

השחקנים יזכו מחר ליום חופש לפני שיגבירו את קצב ההכנות לקראת המפגש מול מכבי חיפה ביום שני הקרוב במחזור ה-22 בליגת העל. "אנחנו מתרכזים בעצמנו ולא ביריבה", אמר שחקן בקבוצה, "היה לנו משחק מצוין בשבת, אבל החוכמה היא לשמור על יציבות, משהו שהתקשנו להראות העונה ובטח שבתקופה האחרונה. קריית אליעזר תמיד היה אצטדיון קשה ומכבי חיפה בכל מצב היא יריבה קשה".

במקום אימון רגיל, מכבי ערכה משחק אימון נגד קבוצת הנוער. חניכיו של ניר לוין ניצחו 3:4 משערים של רוברטו קולאוטי, רפי דהן, גיז'רמו ישראלביץ' וברק יצחקי (שער מרהיב מ-20 מטר) במשחק אימון של 70 דקות ואילו לקבוצת הנוער כבשו בן בן-יאיר (ששיחק מחצית עם הבוגרים), גאל מרגוליס ושרון זיסו. לאחר המשחק יצאו השחקנים לארוחת גיבוש.

במועדון ממשיכים להאמין בדור מיכה שגדל במחלקת הנוער ושיחק את כל 70 הדקות במשחק האימון. הקשר ימשיך להילחם על מקומו בהרכב. בנוגע למדוניאנין, שלא שותף במשחק האימון, הסיפור שונה. במועדון ממתינים לקבוצה שתרכוש את השחקן ובכך תסתיים הסאגה. כזכור, אחרי התקרית בין הקשר הבוסני למאמן לשעבר, מוטי איווניר, בגינה נקנס והושעה לעשרה ימים, היה ברור כי מדוניאנין לא יוכל לחזור לעניינים בקלות במכבי.

לפני כשבועיים לוין עוד השיב את הקשר לסגל אחרי למעלה מחודש שלא שיחק, אך מדוניאנין לא שותף. בשבת האחרונה הוחלט שלא לשים את מדוניאנין בסגל, כשהוא טען לפציעה ברגל. כך או כך גם בקרית שלום מודעים לעובדה שלא יהיה קל למצוא קבוצה שתשלם לו את השכר הגבוהה שהוא מרוויח במכבי, גם אם במועדון יסכימו להוריד את תג המחיר שלו.

מדוניאנין מכבי ת&"א (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מדוניאנין מכבי ת&"א (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מי שצפוי לשוב מחר בלילה לארץ הוא החלוץ מוסא קונאטה. במכבי החליטו לאשר לקונאטה, שהביע אכזבה בחודש האחרון ממעמדו לצאת לחופשה בת שלושה ימים בסנגל אצל משפחתו. סוכנו של החלוץ, ניר קרין, הבהיר כי החלוץ ישוב ארצה ולא מתכוון להפר את חוזהו עם הצהובים.

לפני כשבועיים יאנג בויז השווייצרית הביעה בקונאטה עניין כבר לחלון ההעברות בחודש ינואר, אך למרות ניסיונות לשכנע את מכבי לשחרר את החלוץ הצעיר, ראשי הקבוצה הבהירו כי אין שום כוונה לוותר עליו וכי הוא לא למכירה.

ישראלביץ´, דהן ומנשרוב במהלך המבדקים (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ישראלביץ´, דהן ומנשרוב במהלך המבדקים (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

במכבי פנו לרכבת ישראל שנעתרה לבקשתם להוסיף רכבת נוספת ביום שני שתצא מתחנת בת גלים הסמוכה לאצטדיון ק. אליעזר בשעה 23:20.