הראל וטביב. חתמו על מסמך הבנות ויתחילו בוררות (צילום: מערכת ONE)
טביב והראל. איך זה ייגמר? (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אחד מבעלי הפועל ת"א, מוני הראל, החליט להגיב היום (שני) להתקפה חסרת התקדים כלפיו מצד הבוס השני של המועדון, אלי טביב, אמש ברדיו "ללא הפסקה" בשיתוף ONE.

הראל שהבין לאור המאורעות האחרונים כי הגעה לפשרה עם טביב היא משימה בלתי אפשרית, שלח מכתב לטביב, בו הוא קורא לפיתרון מיידי בין הצדדים.

ההצעה של הראל היא לצאת באופן מיידי להליך במבי, במסגרתו אחד הצדדים קונה את החלק השני והופך למחזיק הבלעדי במועדון.

כידוע, הראל וטביב מסוכסכים כבר תקופה ארוכה וניסיונות חוזרים לגשר על הפערים, נחלו כשלונות פעם אחר פעם. בתוך כל זה, שחקני הפועל ת"א והצוות המקצועי צריכים לשים את הכל בצד כדי להישאר צמודים למכבי חיפה במאבק האליפות.

המכתב של מוני הראל
"הפועל ת"א נקלעה למצב בלתי אפשרי של חוסר יכולת לתפקד ולהניע תהליכים. מצב זה מונע אפשרות לרכוש ולהחתים שחקנים, להסכים על תשלומים ועל נושאים רבים אחרים הקשורים לקבוצה ואשר משפיעים עליה.

"כמי שטובתה של הפועל ת"א עמדה תמיד לנגד עיניו, איני יכול לסבול את המצב הנוכחי ולהשלים עם הפגיעה בקבוצה. אנו כהנהלה אחראים למצב זה ובידינו הדרך לשנות אותו.

"אם בעבר חשבתי שאולי ניתן יהיה לגשר על הפערים ולפתור בדרך כלשהי את מצב העניינים בהבנה ובהסכנה בינינו, הרי שהיום אני משוכנע שהדבר אינו אפשרי.

"כידוע לך, הישגי ותפקוד הקבוצה חשובים לקהל האוהדים שלנו בפרט ולכדורגל הישראלי בכלל, לנו כבעלים יש אחריות כלפי הקבוצה, האוהדים והענף בישראל. המצב אליו נקלעה הקבוצה הפך לבלתי נסבל ולאור זאת, אני פונה אליך, למצוא את הרצון וההסכמה למציאת פתרון מיידי.

מוני הראל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
מוני הראל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

"אני סבור כי הדרך היחידה לאפשר תפקוד תקין ומצליח של הקבוצה הינה דרך ההיפרדות בינינו. התזמון הוא בעל משקל רב לעתיד העונה הנוכחית ובכלל ועל מנת לעמוד בלו"ז של חלון ההעברות ולעמוד בהתחייבויות שלנו כהנהלת הקבוצה, יש לסיים תהליך זה בימים הקרובים.

"כאיש עסקים אחד לרעהו ולאור המציאות הבלתי נסבלת כיום, אני עומד על כך כי ניישם באופן מיידי את מנגנון ההיפרדות הקרוי "במבי", כפי שהוסכם בינינו עם התחלת ההתקשרות המשותפת.

הראל וטביב. מקווים למצוא פיתרון (גיא איזנר) (צילום: מערכת ONE)
מוני הראל וטביב (גיא איזנר) | צילום: מערכת ONE

"ברצוני להבהיר באופן חד משמעי שמנגנון "במבי" מבחינתי משמעותו: שכל אחד מהצדדים יציע לקנות את חלקו של השני בכסף, שמקורותיו הון עצמי בלבד ולא מקובל עלי שקניית הקבוצה תיעשה על ידי שימוש בכספים שנמצאים היום בקבוצה הפועל ת"א.

"לצורך כל יש למנות צד שלישי, בעל שיעור קומה, המוסכם על שנינו, אשר ינהל את התהליך באופן מסודר ונכון לשנינו ולקבוצה. אני חוזר בפנייתי אליך, להסתכל על העניין באופן חיובי, להיות פתוח ויצירתי כדי שנוכל לאפשר להפועל ת"א להמשיך לשגשג תחת ניהול כזה או אחר".