שמונה ימים לפני משחק הדרבי, ולא נראה שבמכבי תל אביב רוצים שהמשחק יגיע. הצהובים נכנעו היום (שבת) 3:0 להפועל עכו, שאפילו עלתה למקום השלישי על חשבון הקבוצה של מוטי איווניר.    

היה זה הפסד שני ברציפות למכבי ת"א, שכבר ממוקמת שישית בטבלה ועלולה להגיע לדרבי בפיגור של שש נקודות מהאדומים (אם הפועל תנצח את רמה"ש). עכו ניצחה בקלות, וגם ההרחקה של רוברו פונצ'ץ לא ממש היתה הפקטור שגרם להפסד.

במכבי היה הלם מוחלט בסיום, מספר אוהדים חיכו לשחקנים מחוץ לחדרי ההלבשה והחלו לקלל. אחד מאנשי הצוות המקצועי נשמע אומר: "התרסקנו, אנחנו בתקופה קשה".

שחקני מכבי ת"א עשו את הדרך מהצפון הקר אל קרית שלום כשמאחוריהם אוטובוס אוהדי הקבוצה כשהגיע לקרית שלום מיד אחרי אוטובוס השחקנים. נראה שהאוהדים בינתיים, בניגוד לעונה שעברה, מעדיפים לתת שקט לשחקנים לפני הדרבי ולא נשארו במתחם האימונים של מכבי כדי להביע את מחאתם.

שחקנים בקבוצה סיפרו על תחושה של "בית קברות" שליוותה אותם בדרך חזרה מהצפון. "יש שחקנים שלא הצליחו להרים בכלל את הראש ולהסתכל לאוהדים בעיניים כשיצאו לאוטובוס", אמר שחקן בקבוצה.

אלירן עטר מאוכזב, שחקני עכו חוגגים ברקע (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר מאוכזב, שחקני עכו חוגגים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה אף תהו מדוע רוברטו קולאוטי לא שותף במשחק והתייבש על הספסל דווקא כשהיה צריך ניסיון על כר הדשא. "נראה שאף אחד לא לוקח אחריות על הדשא. הרבה מהשחקנים הצעירים לא רגילים לסיטואציות כאלה ובמצבים האלה צריכים דווקא יותר שחקנים מנוסים על הדשא", אמרו שחקנים.

מושיקו לוגסי ננזף במחצית בעקבות כרטיס צהוב שספג בגין דברים מיותרים שאמר לשופט אלי חכמון אחרי שברק לוי עצר את הפנדל. בצוות המקצועי הזהירו אותו במחצית מלספוג כרטיס מיותר נוסף מחשש שישאיר את הקבוצה בעשרה שחקנים.

לא מעט ביקורת נשמעה על בריחה מאחריות של שחקנים. במחצית המשחק אמר איווניר לשחקניו שהם חייבים לרוץ יותר כדי לשנות את התוצאה במחצית השניה, אבל כאמור זה לא עזר.

מוטי איווניר מתוסכל: &" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר מתוסכל: &" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גורם בקבוצה אמר ל-ONE: "זה לא רק הביזיון, זו העובדה שאנחנו לא מצליחים להתרומם. אם ככה ניראה מול הפועל, דברים לא יוכלו להישאר כמו שהם". במכבי יש לא מעט אכזבה מהיכולת שהציג הבלם ניבלאדו, חרף העובדה שהוא חזר לסגל לאחר פציעה נוספת.

כמו כן, ישנה אכזבה מרוברטו פונצ'ץ שלטענת גורמים במועדון, האדום שספג נבע מחוסר אחריות ונוסף ליכולת החלשה שהציג גם ככה.

מוטי איווניר דיבר על ההתפרקות: "זה היה ביזיון אחד גדול. אי אפשר להתעלם מזה שנשארנו בעשרה שחקנים וזה קשה. כל מה שתשאלו אותי, אומר שזה היה ביזיון. האחריות היא שלי".

קונאטה לא מאמין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קונאטה לא מאמין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"לא אאשים את סאבו וניבאלדו. היו עוד שחקנים חלשים. האחריות היא של המאמן אם הקבוצה נראית טוב או רע".

על האדום השני של פונצ'ץ בשני משחקיו האחרונים: "האדום הקודם, אני לא בטוח שהגיע לו. גם היום, יש שופטים שמוציאים את זה ויש כאלו שלא. מה שהיה היום זו לא דרך בה משחקת קבוצת כדורגל".

על הדרבי: "תהיה לי עבודה. הדרבי הוא הכי חשוב מבחינת האוהדים. כל משחק אחר שהיה שבוע הבא, היה חשוב. אחרי הפסד כזה, בתוצאה כזו, זה קשה. לפעמים כשיש דרבי, מתעוררים".

ניבאלדו. איך הוא יופיע לדרבי? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניבאלדו. איך הוא יופיע לדרבי? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלי כהן חגג: "התוצאה מקפחת אותנו"
אלי כהן חגג שוב על חשבון מכבי ת"א: "הניצחון לא היה מוטל בספק מתחילת המשחק. התוצאה אפילו מקפחת אותנו. אני תמיד אומר שבמשחקים מהסוג הזה, צריך לשחק עם ביטחון ואמונה. מי שראה את המשחק, לא ראה הבדל בין הקבוצות. עכו הגיעה לאינספור מצבים. ניצחון חלק ומוצדק. יש לנו תלכיד וביחד. יש לנו בלמים פצועים, גבע ברקאי שיחק היום יוצא מהכלל". על עצמו אמר: "אני מרגיש טוב היכן שאני נמצא. יש מאמנים שצריכים לבוא מלמטה לעבוד קשה יותר".

קהת מתוסכל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קהת מתוסכל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

השוער והקפטן דודו גורש: "נתנו משחק מצוין מול קבוצה חזקה. אנחנו לא מסתכלים גבוה והמטרה שלנו בעיקר להיות בפלייאוף העליון. יש לנו קבוצה טובה ואני שמח שהקהל נהנה מאיתנו. למרות שהיו חסרים לנו שחקנים הוכחנו שהמחליפים שלנו הם מחליפים טובים".

שחקני עכו חוגגים עם אלי כהן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני עכו חוגגים עם אלי כהן: &"ניצחון חלק ומוצדק&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גורש סיכם: "מגיעה מילה טובה לגבע ברקאי שיחד עם ניסו קפילוטו וכל שאר שחקני ההגנה, נתנו משחק מצוין. גם אני מופתע מהקבוצה שלי, משבוע לשבוע אנחנו טובים יותר. היה לנו משחק מדהים אנחנו גם מנצחים וגם משחקים כדורגל טוב".

ניסו קפילוטו חוגג (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניסו קפילוטו חוגג (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE