בבית"ר ירושלים עדיין לא נרגעו מטעויות השיפוט אמש (שלישי) של השופט אלי חכמון בהפסד 1:0 להפועל תל אביב ברבע גמר הגביע. השופט העניק פנדל מאוד מפוקפק ושנוי במחלוקת להפועל תל אביב, פנדל שהכריע את זהות העולה לשלב חצי גמר גביע המדינה בדקה ה-89, כאשר טוטו תמוז כבש מהנקודה הלבנה.

בבית"ר מנסים לעשות סדר ברצף האירועים שהתרחשו עם שריקת הסיום בבלומפילד. בירושלים טוענים כי המהומה בסיום המשחק החלה כשאביחי ידין ובן שהר חגגו את הנצחון בהתרסה מול אוהדי בית"ר ירושלים, כשידין הניח את החולצה שלו על כר הדשא והחל לרקוד סביבה, ובן שהר גם התגרה באוהדי בית"ר, דבר שגרם לאוהדים מהבירה לנסות לפרוץ למגרש.

שי חדד, קשרה של בית"ר שישב על הספסל והבחין באירוע, רץ לעברו של ידין על מנת למחות על הדרך בה הוא בחר לחגוג. בלם הפועל וואליד באדיר, שעמד בסמוך לשער 10, הגיע בריצה למקום האירוע ואז החלו דחיפות בינו לבין שי חדד, לאחר שהאחרון חבט בראשו של בן שהר.

כששחקני בית"ר קובי מויאל, סטיבן כהן ואריאל הרוש הבחינו במתרחש, גם הם רצו על מנת להפריד ואז התפתחה תיגרה, במהלכה קובי מויאל חטף מהלומה מבאדיר, אשר גלשה לקטטה, כאשר שחקני הקבוצות החליפו מהלומות והמאמנים רוני לוי ואלי גוטמן, ביחד עם יושב הראש של בית"ר, איציק קורנפיין, ניסו להפריד בין השחקנים.

בנוסף לאירועים על הדשא, בבית"ר היו בהלם מהתנהגות המאבטחים במשחק כלפי אוהדי הקבוצה. קורנפיין ואמסלם עצמם ראו כיצד המאבטחים מכים את אוהדי בית"ר ירושלים שעמדו ביציע. בבית"ר רוצים את שמות המאבטחים ולא מתכוונים לעבור בשתיקה על האירוע החמור מבחינתם.

שחקני הפועל חוגגים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ידין בלי החולצה. אותה הוא הניח מול שער 10 (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דוד אמסלם, שנחלץ לעזרת אוהדי בית"ר ירושלים מידיהם של אנשי האבטחה, אמר: "אני לא יכול להשאר אדיש כשאני רואה איך מרביצים לאוהדים בלי סיבה. זה בסדר לעצור אוהדים שמתפרעים, זה לגיטימי, אבל יש דרך. למה צריך לתת להם מכות בצורה כזו? אני ראיתי אוהדים שחוטפים אגרופים, בעיטות ושגוררים אותם, ודבר כזה שאני רואה אני לא יכול לשבת בשקט. לא אשב בשקט עד שלא יהיה לנו את כל השמות של כל אחד מהאנשים האלה. אנחנו בני אדם, ולא משנה מה יהיה, אני לא מוכן לשבת בצד כשאני רואה דברים כאלה".

שחקני הפועל חוגגים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל חוגגים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בבית"ר עדיין המומים מכל מה שהתרחש בסיום המשחק וכמובן מהשריקה התמוהה לדעתם של חכמון. בקבוצה יודעים כי בית"ר תועמד לדין ולא מתפלאים שבסופו של דבר הם אלה שעוד יקבלו עונש, למרות העוול שנגרם להם במשחק עצמו. אלי דסה ויושב הראש קורנפיין יעמדו לדין, אחרי שהשופט ציין בדו"ח השיפוט שלו כי דסה רץ אליו בצורה מאיימת בסיום המשחק וניסה לתקוף אותו, ושקורנפיין צעק לעברו: "אתה אפס". בבית"ר מנסים לברר האם השופט ציין בדו"ח שלו את הנהמות שקיבלו אלי דסה וסמואל יבואה מאוהדי הפועל תל אביב.

"כל מה שקרה עם השופט זו שערורייה אחת גדולה. יש טעויות בכדורגל, אבל פה מדובר בשופט שהחליט להכריע משחק וזה חמור מאוד. לא רק שלא היה פנדל, גם הגיע לטוטו כרטיס צהוב על התחזות". על העמדה לדין אמרו בבית"ר: "אנחנו כבר לא מתפלאים מכלום. בסופו של דבר גם נגזלה מאיתנו האפשרות להעפיל לחצי הגמר בגלל שופט וגם נענש בבית הדין, זה אבסורד".

שחקני בית&"ר זועמים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר זועמים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בבית"ר עשויים לבקש לבטל את האדום שספג דסה ולהגיש בקשה שחכמון לא ישפוט עוד את בית"ר ירושלים. הקבוצה באים בטענות כלפי אביחי ידין, בטענה שהוא היה זה שהצית את כל המהומה. "איך שאביחי ידין התנהג זו בושה. שיילך יחגוג מול האוהדים שלו ולא מול הקהל שלנו, שגם ככה היה נסער מההחלטה השערוריייתית של השופט". אמרו בבית"ר.

קורנפיין על הדשא (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין על הדשא (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

במהלך המשחק, עוד לפני ההחלטה על הפנדל, בבית"ר כעסו על חכמון, בעיקר על ההחלטה להרחיק את משה בן לולו בכרטיס צהוב שני. בסיום המשחק, המאמן רוני לוי נמנע מלהגיד את אשר על ליבו, על מנת שלא יורחק מהמגרשים עד לסיום העונה.

המהומה בין הפועל לבית&"ר. ידין בחר שלא להתעסק בנושא (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מהומה רבתי בסיום המשחק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

לוי היה נסער בסיום, אחרי שבית"ר הצליחה להציג משחק טוב ואף היתה קרובה פעמיים לכיבוש פעמים רבות ואמר: "המשקוף מנע מאיתנו שער פעמיים, הקבוצה עמדה בצורה טובה מאוד. מי שראה את המשחק ראה בית"ר טובה מאוד ולא נופלת מקבוצה איכותית שרצה לאליפות".

אוהדי הפועל ת"א. רוצים להתאחד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עכשיו בית"ר תתמקד במשחקי הליגה, במטרה לסיים את סיפור ההשרדות כמה שיותר מהר ולהתחיל להתכונן לעונה הבאה. קורנפיין עוד יכין את כתב ההגנה לקראת הדיון בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, אך בבית"ר ככל הנראה יזכרו מהעונה הזו את ההחלטה של השופט אלי חכמון, שסיימה את הסיכוי להשיג משהו מהעונה הזו.