לא רבים מכירים ויודעים, אבל חוץ ממועדוני הפאר של מכבי וטוברוק, בנתניה ישנו מועדון כדורגל קטן נוסף – מכבי השרון נתניה.

עד אמצע העונה הנוכחית, השרון נתניה היתה קבוצת תחתית בליגה ב' עם בעלים שהיה גם מנכ"ל, גם מאמן וגם אפסנאי, וללא תקציבים ויכולת לשלם לשחקנים ולקנות ביגוד וציוד למשחקים.

אלא שלפני שלושה חודשים קרה למועדון נס, אם תרצו נס חנוכה. שחקן נבחרת ישראל לשעבר, משה גלאם, עזב את תפקידו כמאמן כפר יונה ולאחר לחץ בלתי פוסק מצד הבעלים של השרון, אילו (צ'צ'ו) עטיה, הצטרף כשחקן לקבוצה.

גלאם לא הגיע לבדו. הוא רתם לעזרת הקבוצה את איש העסקים אבי רואימי, שבנו שיחק תחת גלאם בכפר יונה, והאחרון החליט להתחיל ולתמוך בקבוצה כלכלית ובכלל, לנסות ולעשות סדר בחלוקת המטלות במועדון שעד אז היה צבא של איש אחד. 

"הקבוצה שלנו קיימת מעל 50 שנה" מספר הבעלים של המועדון, צ'צ'ו עטיה, "אבא שלי הקים אותה ואפילו הספיק לקחת חלק פעיל כשחקן בה. עד השנה חיינו מהיד לפה בכל הקשור לתקציבים, כי התמיכה של העירייה תמיד בקושי הספיקה לנו. העונה, אבי רואימי הצטרף אלינו ויש לו כוונות טובות. בינתיים עשינו דברים יפים מאוד ובשבוע הבא ננסה לסיים את הליגה הסדירה במקום ה-5".

מכבי השרון נתניה, כבר לא בתחתית (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
מכבי השרון נתניה, כבר לא בתחתית (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

כשרואימי הצטרף לעזרת הקבוצה, מי שהחל להצטרף אליו למשחקי הקבוצה היה החבר הטוב, משה דדש. כאשר דדש הגיע בפעם הראשונה כאשר הקבוצה היתה מתחת לקו האדום, היא ניצחה במשחק, ומאז היו"ר המיתולוגי של בית"ר ירושלים נחשב ל"קמע" של הקבוצה מנתניה, שעד השבת הנוכחית ניצחה בששה משחקים רצוף.

מאמן הקבוצה ברוך חסן, אמר: "אני מקווה שנמשיך בקצב הזה. מאז שהצטרפתי הבאתי לקבוצה סדר והקשבה טקטית. יש פה שחקנים טובים מאוד, אבל לפני שהגעתי הם לא היו עורכים אימונים סדירים וכל אחד היה מגיע מתי שהוא רוצה, עכשיו שינינו את זה. הרבה שחקנים פה עברו דרכי במחלקות הנוער של מכבי וטוברוק".

משה גלאם. בספק אם בנתניה יצליחו לשחזר את העונה הקודמת (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
משה גלאם (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

משה גלאם אמר: "אנחנו רוצים לסיים בפלייאוף העליון של הליגה ומי יודע, משם הכל יכול להיות. יש פה קבוצה נחמדה מאוד, עם חבר'ה טובים. אני עצמי משתדל להגיע לכל האימונים, כדי לתרום מעצמי ומהניסיון שלי כמה שיותר".

גלאם סיפר על השידוך בין רואימי לקבוצה: "כשעזבתי את משרת המאמן בכפר יונה, הבאתי איתי משם את אבי רואימי, שהיום הוא הספונסר שלנו וכמובן גם את בנו אדם, שמשחק כבלם אצלנו בקבוצה. אבי החליט שהוא רוצה לתרום לקבוצה כדי לנסות ולשדרג אותה וכך כולם יצאנו מאושרים".

על כושר המשחק שלו אמר גלאם: "אני בן 41 אבל נמצא בכושר מעולה. נכון שרוב השחקנים פה הם ילדים, אבל אני מרגיש די בסדר לידם. כשאני נכנס אני עושה זאת בשיא ההתלהבות וזה מדרבן את החבר'ה הצעירים. דיברתי עם אלי אוחנה הוא יזמין אותי לנבחרת הנוער, אני יכול לעזור להם יש לי כושר משחק טוב".

מכבי השרון נתניה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
מכבי השרון נתניה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

הספונסר של הקבוצה, אבי רואימי גאה במה שנוצר במועדון: "בתחילת הדרך כל מה שרצינו זה רק להינצל מירידה. עכשיו המטרה שלנו היא לכיוון הפלייאוף העליון. יש כאן קבוצה חמודה עם אנשים טובים. אנחנו רוצים לנצח אבל הכי חשוב זה לשחק כדורגל יפה ושהאנשים פה יהנו ויקחו מפה דברים לחיים האישיים שלהם. יש כאן חיילים וסטודנטים וכולם מגיעים מהאהבה לכדורגל. כשיש אהבה למשחק, אז זו נוסחא מנצחת".

הבעלים המיתולוגי של בית"ר י-ם, משה דדש, סיפר: "הגעתי למכבי השרון בעקבות חברי הטוב, אבי, שהבן שלו אדם משחק כאן והוא בשבילי כמו בן. אני תמיד רציתי בן כדורגלן וכיוון שיש לי ארבע בנות, אדם מגשים לי את החלום".

מכבי השרון נתניה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
מכבי השרון נתניה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

על היותו ה"קמע" של המועדון אמר דדש: "זה מזל. בינתיים זה הלך טוב אבל יכול להיות שעכשיו כשזה מתפרסם זה יתקלקל קצת. תמיד אומרים שהנסתר הוא הכי טוב. נקווה שהפרסום לא יפגע בנצחונות".

על העתיד של השרון נתניה אמר היו"ר המיתולוגי: "יהיה קשה לבנות פה משהו גדול כי צריך תקציבים גדולים. אני לא רגיל להיות במקומות כאלו וזו הפעם הראשונה שאני מגיע למשחקים בליגה ב'. זה כיף כי אין את המתח והלחץ, כולם מגיעים לשחק בשביל ההנאה".

מכבי השרון נתניה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
מכבי השרון נתניה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

אגב, במשחק עצמו מול עוצמה חולון, סיימה הקבוצה בתיקו 0:0, כאשר היא היתה ברוב שלבי המשחק בעשרה שחקנים. אולי דדש צדק ואנחנו הבאנו את המנחוס?