אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' ב-103FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ ב-103FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' מגישים לכם את תוכנית הספורט ב"רדיו ללא הפסקה" בשיתוף ONE, במרכז 103FM, רדיו ללא הפסקה בצפון 104.5FM ובתדר 101.5FM.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00, וכן ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

הערב בתוכנית דיברנו על הניצחון 1:4 של הפועל תל אביב על הפועל עכו. בדקות הראשונות של המשחק נפצע החלוץ איתי שכטר בכתפו ופונה לבית חולים. ככל הנראה, שכטר סיים את העונה.

עוזר מאמן הפועל תל-אביב, יוסי אבוקסיס, דיבר על שחקנו הפצוע.

מה מצבו של איתי שכטר?
"ככל הנראה הוא גמר את העונה. זה עצוב מאוד. הוא אחד השחקנים הכי משמעותיים שיש לנו בקבוצה. זו מכה חזקה. חוץ מזה ששכטר שחקן, הוא שמח בחדר הלבשה ומאוד אוהבים אותו, זה גם חשוב מאוד בכדורגל".

איתי שכטר יורד פצוע. אבוקסיס: &" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר פצוע (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הוא עשה טעות שהוא לא עבר לאירופה כשהיתה לו הצעה?
"אני עדיין חושב שהוא שווה קבוצה יותר טובה מקייבו. הוא יכול לשחק בגרמניה או באנגליה. קייבו הציעה לקנות חצי מהכרטיס, זה לא טוב להפועל ת"א. אני חושב שהדבר הכי נכון שלו היה לסיים פה את העונה. הדבר הכי נכון שלו לצאת בסוף העונה. הפציעות זה חלק מהכדורגל, אין מה לעשות. נקווה לראות אותו כמה שיותר מהר".

הסיכויים בלי שכטר לזכות באליפות יורדים?
"כמובן שבלעדיו יהיה יותר קשה לזכות באליפות".

יוסי אבוקסיס (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יוסי אבוקסיס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

תבקשו מהבעלים מחליף לשכטר?
"אני חושב שיהיה קשה מאוד להביא חלוץ, במיוחד בינואר. החלטנו לא לשחרר את ויקטור מרעי לבני יהודה. אם נצליח להביא משהו מיוחד שישדרג את הפועל, נביא. לא נביא סתם חלוץ בשביל הסגל. ערן זהבי יכול לשחק גם כחלוץ שני. אנחנו בודקים אופציות לעמדת הבלם והמגן הימני ועכשיו גם לחלק ההתקפי".

מה עם דני בונדר?
"אין לי ספק שהוא ישאר בהפועל ת"א עד סוף העונה".

שכטר ובונדר באימון. החלוץ אופטימי, הצוות הרפואי פחות (דרור רוזנפלד (צילום: מערכת ONE)
שכטר ובונדר באימון (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

דיברנו גם עם סוכנו של איתי שכטר, רונן קצב.

הפציעה של שכטר קוטעת את החלום שלו?
"אני חושב שאיתי בריא, שווה אירופה. צריך לראות מתי ואיך הוא יחזור. בניתוח הקודם שהוא עבר בכתף לקח לו חודשיים וחצי לחזור. יש לו בעיה של אובר גמישות ובגלל זה הכתף שלו יוצאת מהמקום. ברגע שמנתחים הבעיה נפתרת".

אתה לא מרגיש אשם שאיתי לא קפץ על ההצעה שלו מסלטיק ומקייבו?
"אף פעם לא היתה לנו הצעה מסלטיק. הוא לא יצא לקייבו כי הפועל ת"א סירבה לשחרר אותו. מוני הראל אמר שהוא לא יעמוד בדרכו. אבל מה שנוצר בפועל שלאור מה שקרה בהנהלה אף אחד לא היה מוכן לקחת אחריות ולשחרר אותו. המצב הניהולי בהפועל מקשה לנהל מו"מ, אני מתוסכל. היו עוד שבועיים לנהל מו"מ עם קייבו. תיכננתי לטוס עם איתי לקייבו, לראות את העיר ועל ידי כך להפעיל לחץ על הפועל כדי שישחררו אותו".

בן סהר ורונן קצב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר ורונן קצב (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

היית ממליץ לשכטר לבצע שביתה איטלקית?
"איתי ילד טוב. הוא מאוד לויאלי להפועל. אם לא הפציעה, הוא היה יוצא לחו"ל בינואר. אני חושב שקייבו מועדון מעולה בשבילו להתחיל את הקריירה האירופית".

מה בנוגע לגילי ורמוט?
"הוא יעבור בקיץ לאירופה. למרות שהרבה אנשים טוענים שיש לו עונה פחות טובה, מדובר בשחקן ברמה אחרת. המקום שלו ושל שכטר לא פה".

גילי ורמוט מול מהראן ראדי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גילי ורמוט מול מהראן ראדי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אמסלם: לא חשבתי להיות עוזר מאמן
שוחחנו על בית"ר ירושלים שמינתה את רוני לוי למשרת המאמן על חשבונו של אורי מלמיליאן. ניסינו להבין מה יקרה ביום שאחרי והאם המועדון הירושלמי יכול לצאת לדרך חדשה.

דיברנו עם עוזר מאמן הקבוצה, דוד אמסלם, שדיבר על המאמן החדש.

רצית להיות עוזר מאמן?
"לא חשבתי להיות לא עוזר ולא מאמן. גם לפני חודש שאורי רצה להתפטר הודעתי שלא יחשבו על האופציה שלי. אבל עכשיו שרוני לוי הגיע ודיבר איתי לא יכולתי לסרב. אם היו מציעים לי את משרת המאמן הראשי לא הייתי הולך על זה".

לוי, אמסלם ומשה בן דוד (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לוי, אמסלם ומשה בן דוד (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מה הבעיה של בית"ר ירושלים?
"אין ספק שכשהקבוצה נמצאת במיקום לא טוב בטבלה, אז האוהדים מתרחקים. האוהדים רוצים לראות את השחקנים נלחמים. השחקנים צריכים להינות מכדורגל. המטרה כרגע במצב של היום היא להיכנס לפלייאוף האמצעי. בית"ר לא רגילה לשחק בתחתית".

שוחחת עם רוני לוי?
"הוא דיבר עם איציק, הוא אמר שהוא רוצה אותי מאוד. מאמנים שעוברים הרבה קבוצות לומדים לתקן את הדברים הפחות טובים שלהם. השחקנים הסתכלו על רוני בהלם, כאילו הם לא יודעים מה יהיה. הרגעתי אותם וגם הוא הרגיע אותם. אם השחקנים יתנו את הכל, לא תהיה להם בעיה עם רוני".

רוני לוי לשחקנים: &" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
רוני לוי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

איך תחזירו את האוהדים?
"האוהדים אוהבים את הקבוצה ואוהבים לראות כדורגל טוב. אני מאמין שניתן להם את ההרגשה הטובה שהשחקנים עושים הכל".

אתה מאוכזב משחקנים מסוימים בקבוצה?
אני לא רוצה לדבר על זה כרגע כי הייתי מחוץ לקבוצה קצת. לא ראיתי אותם משחקים תמיד. אני מקווה מאוד שעכשיו הם יעשו את הכל בשביל להביא את הקבוצה למקום אחר. כל אחד יודע עמוק בלב שהוא לא נתן הכל מעצמו".

אוהדי בית&"ר (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

יש כסף לחיזוק?
"יש כסף לשני שחקנים. כנראה בלם וקשר אחורי".

אתה חושש שבית"ר תיאבק נגד הירידה?
חושש תמיד, אך אני מאמין שנוכל לצאת מהמצב הזה".

לדעתך מלמיליאן נכשל?
"אורי ציפה להצליח יותר, הוא באמת בחור טוב. היו משחקים שלא הלך, וזה גם מה שהוביל למצב הזה בטבלה. אם הוא הרים ידיים, הוא כנראה הבין שהוא באמת לא יכול".

אורי מלמיליאן. גם הוא אמר לא לכפ&"ס (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

הפועל רמת גן נמצאת במקום האחרון בליגת העל. הקבוצה שנמצאת כרגע ללא מאמן נמצאת בדרך הבטוחה לליגה השניה לאור היכולת הרעה שהיא מציגה.

חבר הנהלת הקבוצה, נתן דטנר, דיבר על מצב קבוצתו: "המון כסף מושקע בקבוצה. מה שקרה זה שלאור המצב הקשה, משפחת ארקין, לא רצתה להיות מעורבת. משפחת ארקין עמידה, מוכרת וצנועה מאוד. אני איש שאוהב להיות מעורב בכל מיני דברים והייתי מוכן לקחת את זה על עצמי. החיים הם יותר מסתם לשבת על הגג ולבלות. אני אוהד של הקבוצה שנים, באש ובמים. כל עוד אני יכול לתרום, אהיה בקבוצה. אני שם בהתנדבות ואני רוצה לעזור". 

נתן דטנר וירון קוריס (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
נתן דטנר וירון קוריס (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

דטנר דיבר על המאמן הבא: "זה יכול להיות הוכנבוים, לחמן,עובדיה או מלמיליאן. הכל יכול להיות. לא כולם רצים לקבוצה. צריכים מאמן שיודע שהוא יירד לליגה שניה ושימשיך בה. יוסי מזרחי לא רצה לאמן, הוא ביקש קצת שקט ושנדבר איתו בשנה הבאה. המטרה לא להזדרז עם מאמן. גם קבוצת הנוער שלנו בתחתית".

כמו בכל ערב, גם הפעם נשמיע לכם במהלך התוכנית הרבה מוסיקה טובה מכל הסגנונות והז'אנרים האהובים. בין ראיון לראיון נעניק למהמרי הווינר טיפים עדכניים וחשובים. נהגים שעושים דרכם בכבישים יקבלו דיווחי תנועה על עומסים ופקקים, ואיך אפשר בלי: גליצ'ים.