מאמן הפועל עכו אלי כהן צפוי לערוך הערב (19:00, אצטדיון גרין) במשחק הליגה מול הפועל ר"ג שני שינויים בהרכב לעומת ההרכב שפתח במשחק הליגה מול הפועל ת"א. כהן יחזור לשיטה הרגילה של 4-5-1, מה שאומר שאלי ארליך יפנה את מקומו.

שחקן נוסף שלא ישחק הוא בן בנימין, שיצא השבוע להתרשמות בקבוצה האוקראינית זאריה לוגנס. בנימין היה חולה ביומיים הראשונים עם חום גבוה אך הצליח לערוך את אימון הבכורה. מי שיהיה בסגל בפעם הראשונה הוא שחקן הרכש אבי כנפו שאמר ל-ONE: "יש כאן אווירה טובה ואני מקווה מאוד לתרום את חלקי. אני לא חושב שעכו מסתפקת העונה בפלייאוף האמצעי והמטרה שלנו תהיה לסיים בפלייאוף העליון ובמקום השישי, בו אנחנו נמצאים היום".

כנפו תורגל בהרכב על חשבון רועי לוי וישחק באגף ימין. במהלך האימון היתה התנגשות ראשים בין רן קוז'ק ואושרי גיטא. השניים קיבלו טיפול והמשיכו באימון.

מי שימשיך להיות האיש הדומיננטי בהתקפה הוא רועי דיין, שכבש עד כה 12 שערי ליגה: "עד עכשיו הנתונים שלי די מרשימים, אבל צריך להמשיך באותה מגמה. אנחנו עם הראש למשחק מול ר"ג. אני מבחינתי נשאר בעכו עד סוף העונה ורק בסיומה נראה מה קורה". שותפו של דיין לחוד, ג'אקו ערפאת, חזר לערוך אימוני ריצה קלים ולא יהיה בסגל.

אבי כנפו באימון. לא כשיר לגמרי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אבי כנפו באימון עכו. צפוי לפתוח בהרכב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ההרכב המשוער: דודו גורש, רן קוז'וק, גבע ברקאי, איציק כהן, שמעון הרוש, ליעד אלמליח, אבי כנפו, מהראן ראדי, ניקולס פלצ'וק, מוחמד כליבאת ורועי דיין.

ג´אקו ערפאת מתאמן. עכו תקבל מקדמה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ג´אקו ערפאת מתאמן. עדיין לא כשיר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

איתי ארקין: "צריך שינוי באווירה של המועדון"
תחת הדרכתם של איציק ברוך ויום טוב טליאס, הפועל רמת גן ערכה את האימון המסכם לקראת המשחק מול הפועל עכו. שחקני הקבוצה, שטרם קיבלו משכורות, הבינו את המסר ששלחה ההנהלה ויודעים שעכשיו הכל תלוי בהם ושהבאים בתור לשלם את המחיר זה הם.

ברוך וטליאס, הצוות המקצועי הזמני נכון לעכשיו, יעמדו על הקווים במשחק וצפויים לערוך שינויים בהרכב. מי שישלמו את המחיר על היכולת הירודה בשבועות האחרונים הם הבולגרים, אלין טופוזאקוב, דמיטאר טלקייסקי והקשר, עידן סרור. יקיר שינה צפוי לפתוח במרכז ההגנה בצוותא עם טל חן. דן רומן ישוב להרכב אחרי שהחלים מפציעה וישחק לצידו של וובה בראון הצעיר.

ציון צמח ימשיך לקבל קרדיט במרכז המגרש ובחוד הההתקפה יפתח החלוץ הליטאי, סטאפונקה. הקשר הצרפתי, ג'ונתן אסוס, שכפי שפורסם לראשונה ב-ONE, חתם בקבוצה, לא יוכל ליטול חלק במשחק מכיוון שיעבור רק ביום ראשון בבקרה התקציבית. אסוס יחל להתאמן עם חבריו החדשים מתחילת השבוע הבא.

"אלו ימים לא קלים בכלל זה כבר קרוב לחודשיים", הודה השוער, איתי ארקין. "אנחנו בתקופה לא טובה הרבה מאוד זמן. אנחנו באמת מנסים לצאת מזה. זה לא קל בכלל גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה מנטלית. יש לנו פה שחקנים טובים. זה לא שאנחנו קבוצה חלשה. אנחנו צריכים איזה שהוא שינוי, גם באווירה בתוך המועדון".

טל חן באימון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
טל חן באימון. יפתח במרכז ההגנה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

ארקין התייחס גם להתפטרותו של צביקה צמח בשבת האחרונה ואמר: "ברור שפיטורים של מאמן זה דבר לא נעים שגורם לזעזוע. אנחנו עברנו את זה פעמיים כבר העונה. זה גרם לכולם לזעזוע ויכול להיות ששחקנים יתחילו להפנים את המצב שלנו ויבינו ששני מאמנים כבר עזבו את הקבוצה אז אולי כדאי שניקח יותר אחריות ומחוייבות".

על הצוות המקצועי הזמני אמר השוער: "את איציק אני לא מכיר אישית הרבה שנים אבל אני מכיר אותו כשחקן עבר בהפועל רמת גן. גם את יום טוב אני מכיר מצוין, ואין ספק שהם ראויים לעמוד על הקווים בשבת ולהדריך את הקבוצה. הם מכירים אותנו מצוין".

יום טוב טליאס עם ארקין. יחזור להפועל ת&"א? (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ארקין ויום טוב טליאס באימון הפועל ר&"ג (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: איתי ארקין, תמיר בן עמי, יקיר שינה, טל חן, עודד אלקיים, דן רומן, קרלוס צ'קאנה, וובה בראון, תמיר פור, ציון צמח, הארוליג'וס סטאפונקה.