כמו שג'ון פנטסיל הניף את דגל ישראל במשחק של גאנה במונדיאל הקודם וריגש ישראלים רבים, גם את שליפת הכיפה מהגרב של איתי שכטר במשחק הניצחון מול רד בול זלצבורג באוסטריה לא ישכחו הרבה מאוד זמן. תאמינו או לא, משה זינגר, האיש שנתן לשכטר את הכיפה הזאת, אפילו לא ראה את האירוע.

זינגר, שמרבה להסתובב עם הפועל תל אביב בארץ ובעולם פגש את שכטר בנמל התעופה בן גוריון כשהפועל המריאה לאוסטריה: "ראיתי אותו מתפלל עם כיפה שחורה וחשבתי שיותר תתאים לו כיפה סרוגה", סיפר זינגר.

"הוצאתי את הכיפה שאני תמיד לוקח איתי ונתתי לו. ציפיתי שהוא כבר יידע להשתמש בה, אבל לא חשבתי שהוא ישתמש בה במשחק כמובן".

את האירוע עצמו לא ראה זינגר כלל: "מהמקום שישבתי בו לא ראיתי כלום, רק שאחרי הגול איתי קיבל צהוב ולא הבנתי אפילו למה. פתאום התחלתי לקבל הודעות טקסט וטלפונים ששאלו אותי אם נתתי את הכיפה שלי לאיתי. כשחזרנו למלון ראיתי את התמונות באינטרנט. זאת היתה אחת החוויות המרגשות של חיי".

משה זינגר, האיש שנתן לשכטר את הכיפה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
משה זינגר, האיש שנתן לשכטר את הכיפה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

זינגר שנאבק במחלת הסרטן, מצליח להתרגש מהפועל ומההצלחות שלה: "אני בטוח שאם ייבדקו אותי יגלו שכבר אין לי סרטן. הכוח שהפועל נותנת לי הוא אין סופי".

ומסתבר שההצלחה לא נעלמה מעיניהם של שחקנים נוספים: "גם גילי ורמוט ביקש ממני כיפה כזאת ואני מקווה שאני אוכל להביא לו. אני לא מתכוון לסחור בכיפות, אלא רק לתת לו".

משה זינגר ושכטר. &"הכוח שהפועל נותנת לי הוא אין סופי&" (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
משה זינגר ושכטר. &"הכוח שהפועל נותנת לי הוא אין סופי&" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE