קרית שמונה עשתה היסטוריה וזכתה לראשונה בתולדותיה בתואר כקבוצת ליגת העל, כאשר הניפה את גביע הטוטו עם ניצחון 0:1 על מכבי פ"ת בגמר.

שלומי אביסידריס ניצל טעות קשה של רובי לבקוביץ בדקה ה-83 כדי לכבוש את שער הניצחון, לאחר לא מעט החמצות של שחקני מכבי פ"ת, שפספסו הזדמנות לזכות בתואר הראשון העונה.

הבעלים של קרית שמונה, איזי שירצקי, הבטיח לשחקנים של קבוצתו כי הוא יטיס אותם לגמר ליגת האלופות בוומבלי כמתנה על הזכיה בגביע הטוטו.

המאמן המנצח, רן בן שמעון, אמר לאחר המשחק: "שמח מאוד לזכות בגביע ראשון לק"ש, אין דבר יותר כיף בשביל מאמן מלראות את השחקנים שמחים ככה ורוקדים ככה, זה סיפוק גדול. גביע זו הזדמנות באמצע הדרך לעצור וליהנות. נתנו הרבה לב ונשמה והיה לנו קצת מזל, אפילו יותר מקצת אם להגיד את האמת. אני מלא הערכה כלפי השחקנים שלי".

על העובדה שקבוצתו לא הגיעה ליותר מדי מצבים למעט השער ענה בן שמעון: "גם אינטר זכתה בליגת האלופות כשהיא לא הגיעה להרבה מצבים. ואם יהיה מישהו שיבטיח שלהחזיר לי את הנקודות שאיבדנו כששיחקנו טוב, אני אסכים להתפשר איתו. ידענו לנצח את המשחק זה והחבר'ה התעלו ונתנו את הנשמה. שיחקו שחקנים שלא משחקים הרבה בליגה ונתנו הרבה מעצמם".

על כובש שער הנצחון, שלומי אביסידריס, אמר בן שמעון: "הוא החזיר את עצמו לתלם ואני חושב שבתקופה הזו שהוא עובד טוב, חשוב שיהיו לו תוצאות גם להמשך הדרך. זה מאמץ של כל הקבוצה ושלומי זכה בדובדבן. המהירות שלו עזרה לו".

שרצקי ובן שמעון עם הגביע (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שרצקי ובן שמעון עם הגביע (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על הבעלים איזי שירצקי הוסיף: "מי שמכיר את איזי יודע שהוא איש צנוע והמיליון שקלים אמנם זה כסף גדול, אבל זה לא מה שיגרום לו להיות מאושר. איזי שמח מלראות את הילדים זוכים בגביע וזה האושר הגדול. אלה שחקנים שהוא גידל במחלקת הנוער".

אביסידריס עם הגביע (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אביסידריס עם הגביע (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אביסידריס עצמו אמר בסיום: "ואי אפשר לתאר את ההרגשה הזו, זו שמחה עולמית ואני עוד לא מצליח לעכל את זה. עבדתי קשה עם שקט וסבלנות וגם עם אוזן קשבת של רן וכל המחלקה הזו וכל אלו הביאו את ההישגים. אני מקווה שאפרוץ עכשיו יותר, אבל צריך לשמוח עכשיו ולא לשכוח שיש משחק חשוב ביום שני נגד הפועל ת"א וצריך לבוא מוכנים".

על הצו'פר שקיבלו השחקנים מהבעלים איזי שירצקי בדמות טיסה לליגת האלופות: "אנחנו מאוד שמחים על הצ'ופר זה מאוד כיף ואני מקווה שיהיה סופר קלאסיקו בין בארסה לריאל בגמר".

גביע הטוטו של קרית שמונה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
1 (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

פרדי דוד: "זו לא היתה הזדמנות אחרונה לזכות בתואר"
מהצד המפסיד, המאמן פרדי דוד, אמר בסיום: "עם ניצול הזדמנויות מצד אחד וניצול טעות בצד השני קרית שמונה הכריעה את המשחק. במחצית השניה עשינו רענון בחלק ההתקפי והגענו לשני מצבים כשהשוער עצר ונענשנו בצד השני וזה בסדר גמור. מאכזב להגיע לגמר ולא לזכות בו. רצינו מאוד לזכות בגביע, אבל לא זכינו. זו לא הזדמנות אחרונה לזכות בתואר כי עוד לא הסתיימה העונה".

פרדי דוד.  (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על הנבחן הגרמני אמר דוד: "ראיתי את היכולת שלו, נשב אחרי המשחק וכשיהיה מה להודיע, נודיע".