שני המשקיעים החדשים של בני יהודה שאמורים לרכוש את המועדון בעונה הבאה, שון מקייטן וברק אברמוב, מקדמים את בנייתו של אצטדיון כדורגל חדש שישמש את בני יהודה, כך נודע היום (חמישי) ל-ONE.

האצטדיון החדש עתיד להיבנות בדרום תל אביב, באזור שכונת כפר-שלם ויכלול בשלב הראשון כ-7,500 מקומות. בהמשך אמור האצטדיון החדש להתרחב לכדי כ-13,000 מקומות ישיבה. עם השלמת הבניה תעזוב בני יהודה את בלומפילד, בו שיחקה בשבע העונות האחרונות, עם הגעתו של היו"ר הקודם, חזי מגן.

קידום היוזמה נעשה על ידי קבוצת המשקיעים החדשה, שפועלת בנושא בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב. האצטדיון החדש ישמש בנוסף גם את קבוצות הדרום האחרות של העיר, ביניהן מכבי קביליו יפו. כמו כן יהיה מדובר באצטדיון עירוני נוסף, לצד בלומפילד. בתמורה לאצטדיון החדש, תמסור בני יהודה את שטח המגרש בשכונת התקווה לידי עיריית תל אביב שתעשה בו שימוש נדל"ני לצרכיה.

ברק אברמוב ב
ברק אברמוב ב"אולפן הספורט". אצטדיון חדש בדרך | צילום: מערכת ONE

יש לציין כי הפרוייקט כולו עדיין נמצא בשלבים ראשונים של תכנון, אך יחד עם זאת, ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, כבר נתן את האישור הדרוש לפרויקט ובכך למעשה, מסר את ברכת הדרך ליציאתו לדרך. הפרויקט יוצא לדרך בליווי סגן ראש העיר, ארנון גלעדי.

רון חולדאי (משה חרמון)
רון חולדאי. נתן את ברכת הדרך לתחילת הפרויקט (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

כזכור, העובדה כי בני יהודה העבירה את משחקי הבית שלה מהמגרש בשכונת התקווה לאצטדיון העירוני בבלומפילד, היווה סלע מחלוקת גדול ביחסים שבין אוהדי הקבוצה להנהלה. האוהדים חשו כי המעבר לבלומפילד פוגע בצביון הייחודי של המועדון והרחיק ממנו את האוהדים הוותיקים.

בהנהלת המועדון, כמו גם בעיריית תל אביב, ניסו לאורך השנים למצוא פתרונות ותחלופות כאלה ואחרות שיניחו את דעתם של הצדדים המעורבים, אך נראה כי היוזמה החדשה צפויה להוות את הפתרון לסוגיה.

אוהדי בני יהודה בשער 8 בבלומפילד. בית חדש? (יניב גונן)
אוהדי בני יהודה בשער 8 בבלומפילד. בית חדש? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ברק אברמוב התארח הערב ב"אולפן הספורט" בערוץ ONE ואישר את הידיעה. התוכנית משודרת מדי ערב ב-19:00 בערוץ ONE, ערוץ 50 ובערוץ 514 (HD). במהלך התוכנית אמר אברמוב: “שון (מקייטן) ואני הגענו לבני יהודה לטווח ארוך ואנחנו מתכוונים להשקיע גם בקבוצה הבוגרת וגם בנוער. אחת הדרכים לכך היא על ידי קידום בנייתו של אצטדיון חדש שישמש את הקבוצה".