אכזבה עצומה בהפועל פתח תקווה לאחר ההפסד הביתי 1:0 אמש (שבת) למ.ס אשדוד אשר בעקבותיו תמשיך הקבוצה לסחוב את כל ליגת העל על הגב לפחות שבוע אחד נוסף. בקבוצה התקשו להסביר את היכולת החלשה מול חניכיו של יוסי מזרחי וניתן היה לראות זאת בחדר ההלבשה של המועדון ממלאבס שהיה דומם מאוד לאחר המשחק ושחקני הקבוצה היו עם הפנים ברצפה שכן פספסו הזדמנות גדולה לחלוף על פני הפועל באר שבע ולהיחלץ מהמקום האחרון בטבלה.

בפ"ת סיפרו כי זה היה משחקם החלש ביותר העונה וכי אינם יכולים לשים את האצבע מדוע לא נראו טוב בוודאי לאחר שני המשחקים האחרונים בהם הציגו יכולת מצוינת.

למרות האכזבה הגדולה בקבוצה התנחמו כי גם יתר הקבוצות הנאבקות איתה על ההישארות בליגה הפסידו נקודות והפער מהקו האדום לא גדל. 

"דווקא במשחק חשוב בו יכולנו לצמצם את הפער פשוט לא הגענו למשחק, לא בעטנו לשער אפילו פעם אחת ואפשר להגיד שאשדוד עשו לנו בית ספר. במקום לשחק על הקרקע ולהניע כדור עם מסירות קצרות כמו שאנחנו יודעים שיחקנו על כדורים ארוכים מול יאיא פטי שהוא הבלם הכי טוב בליגה" אמרו במועדון ממלאבס.

החלוץ הצעיר, אור פישביין, סיפר על התחושות לאחר ההפסד המאכזב: "לא הגענו בכלל למשחק וזה המשחק הכי חלש שלנו העונה. אני לא יכול להצביע על הסיבה למה נראינו ככה, שחקנים היו פחות מרוכזים, לא עמדנו על המגרש כמו שאנחנו עומדים בדרך כלל, לא שיחקנו את המשחק הרגיל שלנו וזו התוצאה, קיבלנו שער והפסדנו".

"אין הסבר ליכולת שלנו כי זה לא ששחקנים לא רצו, אולי היה חוסר ריכוז ואיבוד ביטחון תוך כדי המשחק, אין סיבה שזה יקרה אבל נשתדל לתקן בשבוע הבא".

פישביין עובר את בוטבול. מאוכזב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פישביין עובר את בוטבול. מאוכזב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אשדוד לא הגיעו להמון מצבים אלא רק למצבים נייחים ומצבים מטעויות שלנו אבל אנחנו מנגד לא הגענו למצבים בכלל. אני לא יודע אם לקרוא לזה בכלל חצי נחמה שהקבוצות האחרות איבדו נקודות כי לא עשינו את העבודה שלנו אז אין לזה חשיבות, רק אחרי שנעשה את העבודה שלנו אז יהיה לזה אפקט ונוכל להיות שמחים".

פישביין גם התייחס לעובדה כי הספונסר גל חצור נראה עצבני מאוד לאחר המשחק כשמיהר לביתו מבלי לדבר עם השחקנים: "הוא צודק, גל מצפה לניצחונות כמו כולנו וכמו האוהדים אבל לצערי זה לא קרה".

גילי לנדאו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גילי לנדאו. לא רוצה לדבר על חיזוק כרגע (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בסיום המשחק נשאל מאמן הקבוצה, גילי לנדאו, האם חסר לקבוצה חלוץ והשיב: "עד סוף הסיבוב וחודש ינואר אני לא אדבר על מה שחסר לי. זה הקאדר ואי אפשר לשנות אותו. אין כסף להביא שחקנים אז למה להתייסר? צריך לנסות להוציא יותר מהשחקנים האלה, שכל הזמן היו במגמת שיפור אבל במשחק הזה היא נעצרה, היתה ירידה ביכולת אבל אני מקווה שהיא חד פעמית".

בתוך כך, לאחר שבאמצע השבוע פורסם כי חברת ההלבשה האיטלקית, ג'יבובה, עדיין לא סיפקה לקבוצה את הביגוד החורפי הכולל מעילים, טרנינגים, כובעי צמר ומעילי רוח, שחקני פתח תקווה והצוות המקצועי קיבלו המעילים ובהמשך השבוע יקבלו את יתר הציוד. בקבוצה קיבלו את ההסבר של נציג ג'יבובה בישראל אשר טען כי הציוד הגיע לארץ כבר לפני מעל שבוע אך היה תקוע במכס בשל בעיה טכנית.