האם ערן לוי יגיע לבית"ר ירושלים? בבירה בודקים את האפשרות לצרף את חלוץ הפועל חיפה לקבוצה אם השחקן ישתחרר מההתחייבויות שיש לו כלפי האדומים-שחורים.

לוי מחזיק בחוזה בקבוצה של יואב כץ, אולם אמש (שבת) אחרי ההפסד 0:2 להפועל ב"ש הודיע שהוא מעוניין לעזוב בטענה שאינו מוערך במועדון מחיפה. עם זאת, כץ אמר בתגובה כי הוא לא מתכוון לשחררו, אולם כרגע לא ברור מתי ואם נראה את לוי לובש שוב את המדים האדומים של הפועל חיפה.

למרות שאתמול החלוץ שקל שלא להופיע יותר לאימוני הקבוצה, לוי עשוי להגיע ולהתאמן כרגיל לא לפני שידבר שוב עם בנין ויבהיר שאם המאמן לא מתכוון לאפשר לערן להיות שחקן מוביל עדיף יהיה לצדדים להיפרד זה מזה.

מבית"ר ירושלים נמסר: "אנחנו בודקים לא מעט אפשרויות וזאת אפשריות שעלתה במועדון". כמו כן, הבעלים ארקדי גאידמק העביר 300 אלף דולרים ביום שישי לחיזוק הקבוצה כשהמטרה בסופו של דבר היא להתחזק בשחקן או שניים נוספים.

פרננדס: "לפאסוס יש פוטנציאל אדיר"
ה-0:1 של בית"ר ירושלים על מועדון ספורט אשדוד היה הניצחון השלישי ברציפות של בית"ר בליגת העל וזה לא דבר של מה בכך בעונה הזו. החיזוק של לאונרדו פאסוס ודריו פרננדס בחלון העברות של ינואר מוכיח את עצמו לפחות מבחינת התוצאות. גם סטיבן כהן פורח בתקופה האחרונה ואם לא היו מורידים לבית"ר שתי נקודות הם היו במרחק של שתי נקודות בלבד ממכבי חיפה לפני המשחק שלה מול מכבי תל אביב.

אחרי ה-3:0 מול הפועל חיפה בקריית אליעזר אמר יובל נעים שבית"ר לא ראויה להישאר בליגת העל, כעת ניסה המאמן להסביר: "היום אנחנו ראויים מאוד לליגת העל. הבנתי את הקטע - בבית"ר ירושלים כל מילה שאומרים זה כאילו ביבי נתניהו אמר. אחרי ההפסד להפועל חיפה התכוונתי לומר שכמו שאנחנו נראים לא מגיע לנו להישאר בליגה אבל אמרתי את הדברים ממקום טוב ורצון שיהיה טוב, כדי שכולם יבינו שאנחנו צריכים להשתפר".

ובית"ר בהחלט משתפרת. בימים הקרובים צפוי לחתום בקבוצה הקשר הניגרי הרמוני איקנדה שלא מוכן להגיע למבחנים ודורש לחתום בקבוצה בלי להגיע להתרשמות. גם החלוץ הניגרי עמנואל אודיבה בא בחשבון מבחינת הקבוצה, חלוץ נעים ירצה לראות אותו לפני שיוחתם וייתכן שהוא כן יסכים להגיע להתרשמות בבית וגן.

"נעשים דברים בנוגע לשני השחקנים הללו, יש כאלו שלא מוכנים להיבחן וצריך להחתים אותם על סמך הרזומה שלהם ולקחת ריזיקה מסוימת וישנם שחקנים ששווים את  זה. אם זה ייסגר אני מאמין שנרוויח שחקן טוב", אמר נעים בהתייחסו לאיקנדה.

ערן לוי. יגיע לבית"ר ירושלים? (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי. יגיע לבית"ר ירושלים? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

למרות שלפני המשחק מול אשדוד עצרה המשטרה מספר אוהדים החליטו ביציע המזרחי לתמוך בשחקנים ולעודד. המשטרה ביקשה תעודות זהות מחלק מהאוהדים שנדרשו לא להיכנס למשחק והאוהדים שקלו למחות ולא לעודד אך בסוף גם הם הבינו שהקבוצה צריכה אותם.

מי שכמובן זכה לאהבה גדולה מהקהל הוא דריו פרננדס שהצטרף לקבוצה לפני שבועיים. "זה היה מדהים בשבילי לחזור לטדי. כולם יודעים כמה אני אוהב את המועדון הזה", אמר הארגנטיני והוסיף: "ניצחנו קבוצה חזקה מאוד, טיפסנו קצת מהתחתית כלפי מעלה ואנחנו מאוד שמחים, אני מאמין שנוכל להישאר בליגה,  מאמין באוהדים, בשחקנים ובצוות שלנו ובטוח שביחד הכל ילך וישתפר".

על כובש השער לאונרדו פאסוס אמר פרננדס: "הוא שחקן מצוין עם איכויות גבוהות. הברזילאי לא שיחק תקופה ארוכה ואני מאמין שלאט לאט הוא ייכנס לכושר שלו וייתן מעצמו עוד יותר. הוא יכול להגיע רחוק מאוד בקריירה שלו, פאסוס שחקן צעיר עם פוטנציאל אדיר. אפשר לומר שאנחנו משתפרים, לאט לאט נרצה גם לכבוש יותר שערים בכל משחק ולהיות יותר דומיננטיים כדי לצבור נקודות. הדרך למטרה שלנו עוד ארוכה".

סטיבן כהן, בן שושן, נעים ומויאל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן, בן שושן, נעים ומויאל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

עוד במהלך החימום השחקנים דיברו ביניהם על חשיבות המשחק. עמית בן שושן, קובי מויאל ופרננדס עודדו את השחקנים והטריפו אותם במהלך החימום ובסיום השחקנים חגגו ניצחון נוסף הפעם בטדי לעיני הקהל שלהם ושמחת השחקנים ושל נעים נותנת תקווה להמשך.

"מבינים שהכל יכול להתהפך - לא נוריד את הרגל מהגז"
"עד לפני שלושה שבועות נראנו קטסטרופה גם מבחינה טקטית וגם מבחינת מוטיבציה", הסביר נעים, "עשינו שינוי בראש וגם צירפנו שחקנים כמו פאסוס ודריו שהם המלח והפלפל שמצטרפים לשחקנים הטובים שיש פה ועוזרים להרים את הקבוצה והשחקנים לתקופה אחרת ואתם רואים כמה שינוי זה מביא לקבוצה. אנחנו חסרים עוד קצת מחץ מקדימה אבל בכל מקרה אנחנו מתרכזים באותה מטרה והיא להישאר בליגה. אשדוד קבוצה מצויינת ועברנו משוכה קשה מאוד. השחקנים פה בוגרים ומבינים שהכל יכול להתהפך בשבועיים והחיוכים יהפכו לאותם פרצופים של לפני שלושה שבועות ולכן אף אחד לא יוריד רגל מהגז".

מי שפורח בתקופה האחרונה הוא סטיבן כהן ויש שרומזים שזה קורה מאז העזיבה של אבירם ברוכיאן. המאמן הסביר: "כשאבירם וסטיבן שיחקו ביחד שניהם היו חופשיים אבל זה לא הלך. אין מה להאשים את ברוכיאן, הוא סמל כאן ואנחנו מאחלים לו בהצלחה. הדם הבית"רי זורם לו בעורקים וכולם אוהבים אותו, אפילו לפני המשחק הוא שלח הודעה ואיחל בהצלחה. הוא תמיד יהיה חלק מהמועדון הזה. סטיבן עושה עבודה טובה במשחקים האחרונים ואנחנו שמחים מאוד ומקווים שהוא ישמור על זה כי יש לנו בעיה של מחץ מקדימה והשיפור של סטיבן הוא גם חלק מהשיפור של הקבוצה".

בן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
בן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

תומר בן יוסף שהתבקש למצוא לו קבוצה עם פתיחת חלון העברות של ינואר אמור להישאר בבית"ר והמאמן לא מחפש בלם. "בן יוסף נכנס לעניינים ולכן כרגע חיפוש בלם לא עומד על הפרק", ציין.