דריו פרננדס. רוצה לעזוב את בית"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דריו פרננדס. רוצה לעזוב את בית"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

קשר בית"ר ירושלים, דריו פרננדס, צפוי לעזוב בתוך שבועיים עם פתיחת חלון העברות של חודש ינואר. סוכנו, לירן עטיה שחזר מפורטוגל עם הצעה משודרגת מפאקוס פריירה, עשוי להמריא לקפריסין וליוון על מנת לנהל מו"מ עם מספר קבוצות המגלות עניין בארגנטינאי.

ל-ONE נודע כי בתחילת השבוע נעשו שני ניסיונות להשאיר את דריו פרננדס בקבוצה. גורמים בקבוצה פנו לשחקן לאחר שהצוות המקצועי נתן אור ירוק למהלך ובדקו עם פרננדס עד כמה הוא נחוש לעזוב את בית"ר בחלון העברות של ינואר.

פרננדס שאף פעם לא הסתיר את אהבתו לבית"ר אמר לאותם גורמים: "אני אוהב את המועדון ולא סתם חזרתי לקבוצה בקיץ האחרון. אני לא מקבל דקות משחק ואין לי כוונה לסיים את הקריירה ביציע. אני לא מסוג השחקנים שישבו ביציע ויקבלו משכורת, מה שמעניין אותי זה לשחק. אם המצב היה שונה לא מן הנמנע שהייתי נשאר בבית"ר". סיכם הקשר בפני אותם גורמים.

בית"ר תבחן בלם ברזילאי
הבלם הברזילאי בן ה-25, לאונרדו מאתוס דה אוליביירה המכונה "ליאו באיה", ינחת ביממה הקרובה בישראל ויחל כבר מחר (שישי) להיבחן בבית"ר ירושלים.

הבלם החל את הקריירה בקבוצת הנוער של קרוזיירו הברזילאית, אך כשמלאו לו 20 ולאחר שלא הצליח להשתלב בקבוצה הבוגרת, עבר לסאו קיטאנו בה שיחק במהלך עונת 2005/2006 ובעונת 2006/2007 כשבין לבין העביר חצי עונה בוויטוריה.

אורי מלמיליאן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן. יבחן בלם ברזילאי ומגן שמאלי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

באתר הרשמי נכתב על לאונרדו מאתוס: "בתחילת עונת 2008/2009 עזב לאונרדו את ברזיל ועבר לפורטוגל לנסות את מזלו באירופה. בעונתו הראשונה בפורטוגל שיחק חצי עונה באלג’וסטרנזה וחצי עונה נוספת בפורטימונזה, שתי הקבוצות מהליגה השניה בפורטוגל. בתחילת עונת 2009/2010 עבר לקבוצת סרטנסה מהליגה השניה בפורטוגל ובמהלך אותה עונה פגש את פורטו למפגש כפול במסגרת הגביע".

בתחילת העונה הנוכחית עבר לקבוצת פראינסה מהליגה השניה בפורטוגל, אך לאחר חצי עונה ביקש לעזוב את הקבוצה וקיבל אישור למצוא קבוצה גדולה יותר שתקלוט אותו.

היום יגיע להתרשמות גם המגן השמאלי הארמני אטראק אנדרקיאן בן ה-23. השחקן גדל בקבוצה הארמנית פיוניק ירבאן ושיחק בשורותיה במשך שלוש עונות ואף שותף בשני משחקים במסגרת ליגת האלופות מול פאמגוסטה הקפריסאית. בבית"ר יבחנו את אטראק ביחד עם הבלם הברזילאי ורק אם ירשימו בצורה יוצאת דופן את מלמיליאן, ייתכן ויוחתמו בקבוצה. חשוב לזכור שבבירה מחפשים בלם בעקבות עזיבתו הצפויה של כריסטיאן גונסאלס ב-16 בינואר ולכן הבלם הברזילאי עשוי להיות הפיתרון.

שי חדד. צ´אנס מאורי מלמיליאן בהרכב הראשון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שי חדד. תורגל בהרכב כמגן ימני (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לקראת המשחק מול נתניה, הקבוצה תחסר את שני המגנים הימניים שלה: אלי דסה שנמצא בטירונות וליאור ראובן שספג כרטיס אדום במשחק גביע הטוטו מול מכבי פ"ת. באימון הקבוצה היום תירגל המאמן אורי מלמיליאן את שי חדד כמגן ימני על חשבונם. בקישור תירגל מלמיליאן את אבי ריקן וקובי מויאל כקשרים אחוריים וכבלם תורגלו מושיקו מישאלוף וכריסטיאן גונזאלס. תומר בן יוסף שפתח מול מכבי פ"ת נטש את האימון לטובת טיפולים אישיים בחדר ההלבשה.