שחקני הפועל ת"א קיבלו בהפתעה גמורה ובשמחה רבה את החתמתו הדרמטית של חלוץ מכבי פתח תקווה, טל בן חיים, עליה פורסם לראשונה ב-ONE, כאשר אף אחד מהם לא ציפה לחיזוק כל כך משמעותי רגע לפני סיום מועד הרישום לליגה האירופית, חיזוק שהוא גם הצהרת כוונות רצינית לקראת המאבקים בליגה.

בן חיים, שחתם אמש (רביעי) על חוזה לחמש שנים בשורות האדומים, בהן ירוויח 130,000 דולרים ויזכה לשדרוג בשכרו מדי עונה, בדיוק כמו עומר דמארי, צפוי להצטרף לאימוני הקבוצה בשבוע הבא לאחר משחקיה של נבחרת ישראל.

אוהדי הקבוצה כבר מחככים ידיהם לקראת הצפייה בשיתוף הפעולה בין צמד הכישרונות שהגיע ממכבי פ"ת, לצד טוטו תמוז, נוסא איגייבור והקרואטי, מירקו אורמוש, שיערוך הערב את אימון הבכורה שלו באדום.

הבוקר (חמישי) אמר דמארי ל-ONE על הצטרפותו של בן חיים אליו במתחם חודורוב: "כיף גדול שטל גם כן עובר להפועל, קיוויתי שנחזור לשתף פעולה בעתיד, אבל לא חשבתי שזה יקרה כל כך מהר. טל שחקן מצוין שיוסיף לנו המון".

דמארי המשיך: "אני מקווה שנוכל לשחזר את שיתוף הפעולה בינינו ממכבי פ"ת וברור שזו תוספת כח משמעותית, יש לנו המון שחקנים טובים בקבוצה וביחד נוכל לעשות דברים יפים. אני אעזור לו להשתלב כמה שיותר מהר".

בן חיים ודמארי. ישתפו פעולה בהפועל ת"א (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים ודמארי. ישתפו פעולה בהפועל ת"א (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

במועדון מצפים בקוצר רוח להצטרפותו של החלוץ החדש לאימונים וגורמים בקבוצה כבר אמרו בנושא: "יש לנו חלק קדמי יוצא מן הכלל, על הנייר זו ההתקפה הטובה ביותר בליגה. אפשר אפילו לומר שזו התקפה טובה מאוד גם בסדר גודל של הליגה האירופית, נקווה שכולם ישתלבו במהרה ושנקצור את הפירות על ההשקעה הגדולה כבר בעתיד הקרוב".

מי שבפ"ת קיוו כי יעשה את הדרך ההפוכה, אל הקבוצה של מרקו בלבול, הוא קשר האדומים, סלים טועמה, אך השחקן הוותיק מסרב בתוקף לחזור לקבוצה בה שיחק בעבר. לחבריו לקבוצה אמר טועמה: "אין לי שום מו"מ עם פ"ת ואני לא מתכוון לשחק שם. יש לי חוזה בהפועל, כאן זה הבית שלי ואני לא רוצה לעזוב".

טועמה וידין (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טועמה וידין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המאמן, דרור קשטן, כבר שוחח עם טועמה ואמר לו כי הוא לא יוכל להבטיח לו שישחק באופן קבוע לאור העובדה שמלבדו מתחרים על המקום בהרכב גם בן חיים, אלרואי כהן, מירקו אורמוש, נוסא איגייבור, מחמוד עבאס ובינתיים גם יוסי שיבחון, שטרם מצא קבוצה חדשה. כך או כך, במועדון הבהירו אתמול כי נתנו לעמוס לוזון אישור לנסות ולצרף את טועמה, אך כי הקשר יעזוב רק אם יחפוץ בכך.

בהפועל רוצים בלם, בן דיין בדרך החוצה
על אף ההתחזקות המשמעותית ביומיים האחרונים, בהפועל עדיין מעוניינים להתחזק בבלם, אולם מאחר שהלילה מסתיים הרישום לשלב הבתים של הליגה האירופית, האדומים ינסו לצרף בלם ישראלי עד סיום חלון ההעברות בישראל ב-22 בספטמבר, כאשר הם יודעים כי הוא יוכל לשחק רק בליגה.

מתן אוחיון מוביל כדור. המו&"מ נמשך (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מתן אוחיון מוביל כדור. המו&"מ נמשך (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המו"מ מול שרלואה בנוגע למתן אוחיון נמשך, אך הפערים בין הצדדים עדיין גדולים. אוחיון כבר סיכם את תנאיו לפני מספר ימים ואם יגיע, ירוויח כ-150 אלף יורו לעונה, אך הבלגים דורשים עבורו דמי השאלה של כ-175 אלף יורו והם מוכנים להכניס לעסקה אפשרות רכישה תמורת 600 אלף יורו, סכומים שבהפועל מוצאים מוגזמים מדי עבור בלם בסדר גודל של אוחיון.

בליגה הישראלית קיים עניין במספר שחקני הפועל, כאשר מלבד טועמה שמבוקש במכבי פ"ת ובשיבחון שמבוקש במספר קבוצות, גם דדי בן דיין עשוי לעזוב לאור הגעתו של עומרי עטיה, שיכול לשחק בשני צידי ההגנה. מבן דיין קיימת אכזבה גדולה כבר תקופה ארוכה ועד כה הוא נשאר רק בשל החוזה הגבוה שלו.

דדי בן דיין. נשאר רק בגלל החוזה הגבוה שלו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דדי בן דיין. נשאר רק בגלל החוזה הגבוה שלו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עם זאת, אם תגיע עבורו הצעה, האדומים עשויים לשחררו. טוטו תמוז ועומרי קנדה, שהיו מבוקשים באירופה, לא צפויים לעזוב נכון לעכשיו, אולם האחרון עוד עשוי להשלים מעבר לקבוצה מאחת הליגות באירופה בהן חלון ההעברות עדיין פתוח, כגון אוקראינה.

גם הבלם הצעיר, מור שושן, מקווה לעבור בהשאלה לקבוצה בה יוכל לקבל דקות משחק רבות, כשבין המעוניינות בו עירוני רמה"ש, מכבי נתניה והפועל ב"ש.