עומרי אפק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עומרי אפק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפועל אשקלון ממשיכה בניסיונותיה להתחזק בימים האחרונים שלפני תום מועד ההעברות ול-ONE נודע כי הקבוצה הדרומית מעוניינת מאוד בשירותיו של מגנה הימני של בני יהודה, עומרי אפק.

הכתומים הודיעו לאפק כי עליו למצוא קבוצה אחרת בחלון ההעברות היות והוא אינו נמצא בתכניות של המאמן, דרור קשטן. הבעלים של הפועל אשקלון, פרוספר אזגי, הגיע להבנות עם ראשי הכתומים כך שאפק לא ייפגע מבחינה כלכלית, אולם נכון לעכשיו השחקן עצמו מטרפד את המעבר דרומה.

בנוסף לאפק ישנם עוד מספר שחקנים אשר מועמדים להצטרף לשורות הכחולים ביממה הקרובה

עומרי אפק מסר בתגובה: "זה מאוד מחמיא לי אבל כרגע אין מו"מ וזה לא יקרה".
אשקלון ופ"ת מציגות: השער ההזוי והטריק של נעים
הפועל אשקלון והפועל פ"ת נפגשו היום (שני) למשחק אימון בעיר הדרומית, שנקבע בעיקר על מנת לבחון מספר שחקנים ובו גברו האשקלונים על הקבוצה ממלאבס בתוצאה 2:3, אם כי צמד הנבחנים, חי בן לולו ודורון דראי, לא הרשימו יתר על המידה במשחק.

המשחק, שהתנהל תחת גשם סוחף ברוב שלביו ואף ברד כבד במהלך המחצית הראשונה, נפתח עם שער נדיר, כשבדקה הראשונה בעט שוער אשקלון, צחי גיגי, כדור מעט מחוץ לרחבת ה-16 שלו, הכדור קפץ מספר מטרים לפני שניר דורי וחלף מעליו כדי לקבוע 0:1 לאדומים.

בדקה ה-24 כבש אור בן חמו האורח מהנקודה הלבנה ואיזן את התוצאה, כשבפתיחת המחצית השניה אירע שוב אירוע מוזר. מוריס ז'אנו, שחקן העבר של הפועל ת"א ותושב אשקלון, נכנס למגרש האימונים ומאמן הפועל פ"ת, יובל נעים, שהבחין בו, צעק: "עצור, עצור מוריס ז'אנו פה", מה שגרם להגנת אשקלון לעמוד על מקומה למשמע הצעקות. השחקן הנבחן של פ"ת, מירלן מורזאייב, שלא הבין כנראה את צעקות מאמנו, המשיך כדי לכבוש שער יתרון לקבוצתו, 1:2.

בהמשך איזן איליה יבוריאן בבעיטת עונשין מ-11 מטרים והוסיף עוד שער אישי מקרוב, לאחר הדיפה של תום קשתי, כדי לקבוע בסיום 2:3 לאשקלון. במשחק שותפו שחקני נוער רבים בשתי הקבוצות ובאשקלון שיחקו גם שניר גואטה ואיליה יבוריאן, שנעדר בשבת האחרונה.

סארקי מבוקש באשקלון, ד"ר מרק ורטהיים קיבל הצעה מהופנהיים 
באשקלון עושים מאמצים כבירים על מנת לחזק את הקבוצה לקראת תום מועד ההעברות מחר ו-ONE נודע כי גישושים נעשו על מנת לצרף ברגע האחרון את קשרה הניגרי של מ.ס אשדוד, עמנואל סארקי, שאם יגיע, יהיה זה ככל הנראה על חשבונו של אריק גאו המאכזב, שייאלץ לפנות את משבצת הזר.

המומחה לתורת האימון, ד"ר מרק ורטהיים, שעובד עם הקבוצה למן פתיחת העונה ומתווה לה את תכניות האימון לצידו של גיא עזורי, זכה בימים האחרונים לפרסום רב בגרמניה, בעקבות פרס בו זכה שם על תרומתו לספורט בתחום הקואורדינציה, מה שהביא לו בימים האחרונים הצעה מקבוצת הופנהיים מהבונדסליגה, שמעוניינת לצרפו לשלוש שנים על מנת שיבנה את תכנית האימונים של קבוצות המועדון.

ורטהיים סיפר ל-ONE: "אני צריך לנסוע לגרמניה על מנת להיפגש איתם, זה מועדון שחושב לטווח ארוך, אני מאוד גאה שעדיין זוכרים אותי בגרמניה, זה כבוד גדול עבורי. כל מאמן היה רוצה להגיע לקבוצה בבונדסליגה, אבל אני עדיין מתלבט כי יש לי משפחה כאן בארץ וילדים והופנהיים רוצים שאעבור להתגורר שם. מדובר על מועדון שבונה שחקנים וזה תמיד היה החלום שלי לבנות מועדון שמסתכל חמש שנים קדימה".

סארקי מול איציק כהן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סארקי מול איציק כהן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"הייתי רוצה לעשות את אותו הדבר כאן בארץ ולבנות מועדון לטווח הארוך, עם ההכרה הבינלאומית שיש להישגיי הייתי מצפה לעשות הרבה יותר בכדורגל הישראלי, אבל כנראה שאין נביא בעירו ויכול להיות שאצטרך שוב לצאת לחו"ל ולשוב. אני חושב שאפשר לעשות דברים גדולים דווקא כאן באשקלון, יש כאן את כל התנאים לעשות את זה ולבנות פה אקדמיה מאוד מוצלחת אבל זה דורש שינוי בחשיבה".