כאוהדי כדורגל, לא פעם אנו מרגישים שישנם אנשים בכדורגל הישראלי שצריכים לבקש מאיתנו סליחה. כשהקבוצה אותה אנחנו אוהדים מפסידה, כאשר השופטים שורקים לפנדל שלא היה או מבטלים גול חוקי, כשנדמה לנו שהשחקנים לא נותנים מאה אחוז, או כשמחירי הכרטיסים מופקעים.

השנה האחרונה היתה מותחת. בצל הקיזוז, הפלייאוף והנסיון לעלות ליורו עם הנבחרת, נחשפנו ללא מעט פרשיות גדולות, סכסוכים וכעסים. עם כניסת יום כיפור, ממש לפני שכל אחד מאיתנו יעשה חשבון נפש, החלטנו להציג לכם את עשרת העימותים הגדולים ביותר שהביאה עמה השנה האחרונה.

להתעמת עם קהל שלם זה תמיד קשה, זו תחושה של דוד מול גוליית. העונה היו לנו שני עימותים גדולים עם קהלי אוהדים: הראשון הוא זה של יו"ר הפועל פ"ת דני לוי, שהתעמת עם קומץ האוהדים שלא אהב, בלשון עדינה, את מצב קבוצתו, שהיתה בסכנת ירידה לליגה השניה. בשני הצליח הפרשן דני נוימן להסתכסך עם הקהל האדום של הפועל ת"א בצל ציטוטים שיוחסו לו. נוימן טען שדבריו הוצאו מהקשרם, האדומים לא שכחו.

אבי נמני ומיץ´ גולדהאר בימים יפים יותר (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני ומיץ´ גולדהאר בימים יפים יותר | צילום: מערכת ONE

בחדרי ההלבשה של קבוצות הכדורגל תמיד שמח. כשמנצחים יש אושר גדול, אך כשמפסידים הסיפור אחר לחלוטין. בצל כשלונה של הנבחרת ואי ההעפלה ליורו, התעמתו במהלך הטיסה לקרואטיה קפטן הנבחרת יוסי בניון והבלם טל בן חיים. השניים אמרו את שעל ליבם, אך נדמה ששום סולחה רשמית לא התבצעה. עימות נוסף בין שני שחקנים בכירים התרחש במדי האלופה מכבי חיפה כאשר השוער ניר דוידוביץ לא חסך מאיתנו את ביקורתו על הקפטן יניב קטן.

יוסי בניון וטל בן חיים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
יוסי בניון וטל בן חיים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בעל קבוצה משתדל לדאוג שהכל יתבצע כשורה. כשהמצב לא תואם את הציפיות, לרוב מתבצע זעזוע דוגמת פיטורין. כך נהג הבעלים הקנדי של מכבי ת"א, מיץ' גולדהאר, שבישר בטלפון למלך הצהוב אבי נמני על הדחתו. גם פרוספר אזגי היה אחראי לעימות דומה, כשהביא למאמנו גיא עזורי מאמן נוסף שיאמן איתו בהפועל אשקלון, ולאחר מכן לא אישר לו לנהל את האימון בעצמו.

מיץ´ גולדהאר, עוזי שעיה ואבי נמני באימון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מיץ´ גולדהאר, עוזי שעיה ואבי נמני באימון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

ואלו לא היו העימותים היחידים. העונה נחשפנו לעימותים רבים בין גורמים שונים בכדורגל הישארלי. נותר רק לקוות שבעונה הבאה נראה יותר הצלחות בכדורגל הישראלי מבעיות, סכסוכים ועימותים.