יובל נעים עם אבי ריקן ואנדריי פילאבסקי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים. הולך על 2 חלוצים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

שלושה שינויים צפויים בהרכב של בית"ר ירושלים הערב (שבת, 19:30) מול מכבי פ"ת. המאמן יובל נעים מתכנן להעלות הרכב התקפי במיוחד, שיכלול הפעם 2 חלוצים: לירון דיאמנט ועמית בן שושן, שיקבלו תמיכה מסטיבן כהן ומאופיר עמרם.

מי שישלמו את חוליית הקישור במרכז השדה הם קובי מויאל וברק משה, שיתפוס את מקומו של דן אייבינדר המוצהב. גם הקפטן אבירכם ברוכיאן ייעדר בשל פציעה ולא ייכלל בסגל.

מי שעושה את הדרך חזרה לסגל הוא הבלם תומר בן יוסף שבשבוע האחרון התאמן בצורה רגילה ויתלבש לראשונה מזה 3 משחקים. בבית"ר מקווים שהחזרה של בן יוסף לסגל מסמלת מפנה ביחסים בין נעים לבלם. המאמן כבר הצהיר שכל עוד השחקן יתאמן לשביעות רצונו, הוא יהיה חלק מהסגל ואף עשוי לשוב להרכב הפותח.

אבי ריקן שהיה חולה ביום חמישי, התאמן כרגיל והוא ישחק בהגנה לצידם של אנדריי פלאבסקי, מיגל פורטיז'ו ואלי דסה. אריאל הרוש ימשיך להיעדר בשל פציעה וההערכות הן שלמשחק הבא מול בני יהודה, השוער יהיה כשיר ויעמוד לרשותו של יובל נעים.

מול מכבי פ"ת, אוהד סיידוף לעמוד בין הקורות ובבית"ר מבינים שהמשחק חשוב מאד מאחר שבתשעת המחזורים האחרונים, הקבוצה ניצחה רק פעם אחת - את מכבי ת"א.

אוהד סיידוף (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהד סיידוף (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

באסיפת הקבוצה שקיים נעים, הזהיר המאמן את השחקנים מהחלק ההתקפי. "לפ"ת יש התקפה מהירה ומסוכנת עם ויקטור מרעי, עומר גולן וטל בן חיים", הוא אמר, "פ"ת תגיע אחרי ניצחון ובמורל גבוה, אבל בבית שלנו עם האוהדים שלנו, אנחנו צריכים לנצח".

נעים ביקש מהמגינים שלו לשחק באחריות, לא לעלות למעלה כשאין חיפוי והזהיר את השחקנים מההתקפות המתפרצות של פ"ת. “מכבי פ"ת תתחיל את המשחק בצורה זהירה ואנחנו צריכים לשחק קרוב אחד לשני ולהניע כדור באחריות בחלק ההתקפי", אמר המאמן, "פ"ת תנסה לצאת למתפרצות ואסור לתת להם להגיע למצב שהם ביתרון מספרי עלינו בהתקפות מתפרצות".

אוהדי בית&"ר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בבית"ר מקווים שאוהדים רבים יגיעו למשחק. ההערכות מדברות על 6,000 צופים וגורם בקבוצה אמר לקראת המשחק: "מכבי פ"ת זו קבוצה שעל הנייר היא ברמה שלנו ואנחנו צריכים לנצח. זה לא סוד שאנחנו רוצים לברוח מהתחתית ומה שאנחנו צריכים זה לאגור נקודות. אם השחקנים שלנו ינצלו את המצבים שהם מגיעים אליהם כמו שהם הגיעו מול ק"ש וחיפה ויהפכו את זה לשערים, אנחנו ננצח את מכבי פ"ת".

הרכב משוער: אוהד סיידוף, אלי דסה, מיגל פורטיז'ו, אנדריי פילאבסקי, אבי ריקן, קובי מויאל, ברק משה, אופיר עמרם, סטיבן כהן, עמית בן שושן לירון דיאמנט.

סנסוני בספק, גולן צפוי לפתוח

לאחר הניצחון הקטן-גדול 0:1 על בני יהודה במחזור האחרון משער של הקפטן עומר גולן שקטע רצף ארוך של שבעה משחקים ללא ניצחון, במכבי פתח תקווה מקווים להמשיך את רצף המשחקים ללא ההפסד (כרגע עומד של שלושה) דווקא בטדי.

אייל לחמן. לא ממהר בכל הקשור לחיזוק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אייל לחמן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

נראה כי אייל לחמן לא מתכוון לשנות את חוליית ההגנה שלא ספגה שער כבר שני מחזורים ברציפות. הקשר האחורי, סבסטיאן סנסוני, שנפגע במהלך המחצית הראשונה נגד בני יהודה וסובל מהתכווצויות ומתיחה בשריר הירך האחורי, נמצא בספק גדול ורק בסמוך לפתיחת המשחק יידעו בפתח תקווה האם יוכל לשחק, אך הסיכויים לכך אינם גבוהים כלל. מי שצפוי להחליפו יהיה אסי משיח כשישנה אפשרות שג׳סטיס וומפור יקבל את הקרדיט בסופו של דבר .

מי שכנראה יפתח בקישור האחורי לצד אחד מהשניים יהיה מרוואן קבהא שמאז תחילת העונה מגלה יכולת טובה ולמעשה הפך לאחד הבאנקרים של המלאבסים בהרכב הפותח.

שחקן נוסף שיפתח בקישור יהיה הקרואטי, מריו צ'ארביץ', שהציג משחק טוב מאוד נגד בני יהודה ואחרי תקופה ארוכה, הראה מדוע במועדון ממלאבס השקיעו בו סכומי כסף גבוהים בתחילת העונה. אם ימשיך להציג את היכולת הזו, לא מן הנמנע כי ימשיך עד סיום העונה לאחר שבשבועות האחרונים שמו עלה כמועמד לעזוב בשל היכולת הירודה.

סנסוני (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סנסוני (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עומר גולן שכאמור החזיר את הצבע ללחיים של המלאבסים לאחר שער הניצחון, צפוי לפתוח בהרכב הראשון לאחר תקופה ארוכה ולהוביל את חוד ההתקפה לצידם של ויקטור מרעי וטל בן חיים. מרעי סובל מכאבים קלים ברגלו, אך לא צפוי להחמיץ את המשחק. אם לא יהיה כשיר, ציון צמח עשוי להיות זה שיקבל את חולצת ההרכב. עדיין לא ברור האם דני פרדה יכלל בסגל המשחק לאחר שבשבוע שעבר לא היה בסגל בשל עבירת משמעת.

שחקן בקבוצה סיפר על המוטיבציה לקראת המשחק: "הניצחון על בני יהודה נתן לנו הרבה מאוד אדרנלין לקראת ההמשך. היינו זקוקים לניצחון אחרי תקופה ארוכה. אין ספק שמשחק מול בית"ר בטדי זה אולי המשחק הכי קשה שיכולנו לקבל, אבל אם נבוא משוחררים ונשחק את הכדורגל שלנו, נצליח גם לחזור משם עם נקודות. בדיוק כמו שהם זקוקים לנקודות גם אנחנו זקוקים להן. מה שבטוח יהיה מאוד מעניין".

הרכב משוער: לירן שטראובר, אורי אוזן, תומר אלבז, שי מימון, טל מעבי, מרואן קבהא, אסי משיח (ג׳סטיס וומפור), מריו צ'ארביץ', טל בן חיים, ויקטור מרעי ועומר גולן.