נקש מבצע בעיטת מספרת (BSWW) (צילום: מערכת ONE)
נקש מבצע בעיטת מספרת (BSWW) | צילום: מערכת ONE

הישג אדיר לנבחרת ישראל בכדורגל חופים שהשלימה היום (ראשון) בעיר ברן, בירת שווייץ, "סוויפ" עם ניצחונות על נורבגיה (בשישי) והיום על אוקראינה (אלופת אירופה ב–2009) בדרך להשתתפות בגמר אליפות אירופה דרג B.

ישראל עלתה ראשונה על הלוח עם שער ממרכז המגרש של אלון לוי בדקה השניה. טעות חמורה בהרחקה של יטים איפשרה לרימבוקס האוקראיני להשוות ל–1:1. בדקה השמינית, האוקראינים הצליחו להפוך את התוצאה ולעלות ל-1:2 משער של אנדראוב, אולם התשובה הישראלית של משה עמר דקה לאחר מכן מבישול של צחי אילוז, שלחה את הקבוצות להפסקת השליש הראשון ב-2:2.

בשליש השני כדור שנבעט על יטים על ידי ההגנה האוקראינית חדר לשער של אלופת אירופה לשעבר והחזיר את היתרון לישראל. צחי אילוז הנהדר, קבע 2:4 בדקה ה-33 אחרי מספרת מרהיבה. דקה חלפה ויטים דהר משערו הוא היישר לשער של אוקראינה, ומול השוער לא התקשה, 2:5 בסיום לישראלים.

טורניר גמר אליפות אירופה דרג B יכלול שמונה קבוצות: ישראל (מנצחת הסיבוב הראשון)+3 המנצחות בשלושת טורנירי המוקדמות שנשארו + השניה הטובה ביותר מכל משחקי טורניר המוקדמות + השמינית מדרג A.

הנבחרות ישחקו בסופ"ש בין הארבעה לשבעה באוגוסט במוסקבה על כרטיס בודד לדרג A האיכותי הכולל את נבחרות ספרד, פורטוגל, איטליה שווייץ (סגנית אלופת העולם), רוסיה, טורקיה, רומניה וצרפת של אריק קנטונה.

עמר יטים (BSWW) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
עמר יטים (BSWW) (ONE) | צילום: מערכת ONE
צחי אילוז (BSWW) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
צחי אילוז (BSWW) (ONE) | צילום: מערכת ONE