אוהדי בית"ר בשבת. חילוקי דעות ביציע (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית"ר בשבת. חילוקי דעות ביציע (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דו"ח ההגינות פורסם היום (שני) ובמשחקי השבת שוב נרשמו אירועי אלימות, כשהמרכזי היה כמובן בדרבי של פתח תקווה. בנוסף, במחזור ה-21 היו חילופי מהלומות בין מחנות האוהדים של בית"ר ירושלים בסיום המשחק בטדי ואף פרצה תגרה ביציע המערבי, על רקע רצון רוב הקהל למגר את הגזענות מהיציע.

אירועים חיוביים בולטים
"אוהב רק את בית"ר, שונא את כל השאר, טועמה מחבל, שונא את הפועל. נמני גרמני, שונא את מכבי, ואיפה ניקולאי? שתה יותר מדי. על הקוראן משתין, שונא גם את סכנין", תוכן מסית זה הושר על ידי מיעוט מאוהדי בית"ר י-ם, יושבי היציע המערבי. בתגובה, אוהדים ביציע ביקשו מן הקומץ המסית לחדול מקריאותיו, דבר שגרר תגרה בין הצדדים.

במשחק אחר, עמותת אוהדי מכבי נתניה חילקה למאות אוהדים צעירים של הקבוצה חולצות הנושאות את הכיתוב:" יותר סובלנות – פחות אלימות".

הנהלת מכבי ת"א ערכה לפני שריקת הפתיחה טקס הוקרה מרגש לזכרו של אבי כהן ז"ל, הרוב המכריע של האוהדים כיבדו את זכרו במהלך הטקס. לפני השריקה, כרוז מכבי ת"א קרא לאוהדים:" לשמור על ספורטיביות, ולבעוט את האלימות והגזענות מהמגרש".

אוהדי הפועל ת&"א. ההנהלה הסירה אחריות (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הנהלתה של מכבי חיפה הדפיסה על גבי כרטיסי הכניסה למשחק את הכיתוב: "בחיפה בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרש!". כמו כן, מסרים ברוח זו הוקרנו על גבי המסך האלקטרוני שבאיצטדיון.

הנהלת עירוני קרית שמונה (הקבוצה ההוגנת של הסיבוב הראשון), הציבה שלט ענק בראש היציע החדש (המערבי) שנושא את המסר: "בקרית שמונה אומרים לא לאלימות".

תומר חמד בטירוף לאחר השער (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
תומר חמד בטירוף לאחר השער (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אירועים שליליים בולטים
בסיום משחק הדרבי של פתח תקווה, חפצים הושלכו מקרב יציע אוהדי מכבי לעבר שחקני הפועל. ביציאה מהאצטדיון נצפו חילופי מהלומות בין אוהדי הקבוצות.

חרף בקשת הכרוז לאוהדי מכבי ת"א להימנע מקריאות גזעניות, עם שריקת הפתיחה אלפים מאוהדי הקבוצה קראו: "טועמה מחבל". קריאה זו חזרה על עצמה (בהיקפים של מאות עד אלפי אוהדים) מספר פעמים לאורך המשחק.

אוהדי מכבי ת&"א (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי ת&"א (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אלפים מאוהדי הקבוצה נהמו לווינסנט אניימה במהלך המחצית הראשונה ואילו במהלך המחצית השניה, מספר חפצים הושלכו מקרב יציע אוהדי הקבוצה לעברו של סלים טועמה. מאות אוהדים של הפועל ת"א קראו מספר פעמים במהלך המשחק:" שתהיה שואה למכבי".