חלוץ מכבי תל אביב, אלירן עטר, הורחק משני משחקי ליגה בפועל ומעוד שלושה משחקי ליגה על תנאי, כך נקבע היום (שלישי) בבית הדין בשל התקרית בהפסקת המשחק מול מכבי חיפה (1:1) במהלכה זרק בקבוק מים לעבר אוהדי הירוקים שקיללו אותו באופן רציף עוד מהחימום למשחק.

משמעות העונש של עטר: החלוץ ייעדר ממשחק החוץ ביום ראשון הקרוב מול קרית שמונה ומהמשחק הביתי במחזור שלאחר מכן, מול מכבי פ"ת. עטר התייצב בפני דייני בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, לאחר שתובע ההתאחדות בחר להעמיד את החלוץ לדין בעקבות ציון המקרה בדו"ח המשטרה. מכבי חיפה, שגם היא היתה אמורה לעומד לדין בגין נהמות לעברו מוסא קונאטה, תופיע בבית הדין בשבוע הבא לאחר שהדיון בעניינה נדחה.

הדיין דוד לב הקריא בתחילה את דו"ח המשטרה. עטר הגיב: “אני מודה שזרקתי את הבקבוק אבל הוא לא היה מכוון לאוהדי חיפה וגם לא פגע באף אחד. הבקבוק פגע בחומה וכיוונתי לחומה. מרגע החימום ועד סוף המחצית הראשונה אוהדי מכבי חיפה לא הפסיקו להקניט אותי, לקלל ולהזכיר לי מעשה שמאחורי. הייתי בסערת רגשות כשירדתי לחדר ההלבשה אבל לא כיוונתי לאף אוהד, כיוונתי לחומה".

אלירן עטר ואבנר טוויטו בבית הדין (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר ואבנר טוויטו בבית הדין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דוד לב שאל: "אז מדוע זרקת?" עטר ענה: “מעצבים אבל לא כיוונתי לאף אחד וזה לא פגע באף אחד".

אבנר טוויטו, מנהל מכבי תל אביב אמר בדיון: “אלירן עטר הביע חרטה על המעשה. מיד כשירד הוא התנצל בפני הצוות והשחקנים, ואני מבקש מאדוני בימים אלה של חגי תשרי ורק סיימנו את יום כיפור להתחשב. זו הופעתו הראשונה בבית הדין והוא משחק כדורגל כבר 10 שנים. הוא הביע חרטה ואני הייתי מבקש שתתן לו עונש על תנאי, זה עונש מידתי".

אלירן עטר ואבנר טוויטו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר ואבנר טוויטו. במכבי עומדים מאחורי החלוץ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

נציג המשטרה, אלי פינטו נתן את עדותו: “הבקבוק אכן פגע בחומה, אך לא ראיתי שפגע באוהד. אולי הוא ניתז משם לכיוון מישהו אבל לא ראיתי". עטר סיכם: “התנצלתי גם בפני אוהדי מכבי חיפה דרך התקשורת".

המקרה של עטר, בו הבחינו רק כוחות השיטור שנכחו בבלומפילד, לא צוין בדו"ח השופט והמשקיף אך בשל חומרת האירוע החליטו בבית הדין על התקדים המדובר. במכבי תל אביב מנגד מקווים שבגלל שעד כה לא הוצגו הוכחות חותכות כנגד החלוץ, הוא לא ייענש.

אלירן עטר ואבנר טוויטו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר ואבנר טוויטו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

יש לציין שהאוהד שטען כי נפגע מהבקבוק אותו זרק אלירן עטר, משך את התלונה שהגיש כנגדו לאחר שחלוץ הצהובים התנצל בפניו. בכל אופן, במכבי עמדו במהלך הדיון מאחורי עטר שהבוקר אף שב לאימוני הקבוצה לאחר כשבוע של היעדרות בשל פציעה.