חלוץ הפועל פתח תקווה בעונה החולפת, עידו אקסברד, נמצא על סף חתימה בהפועל באר שבע, כך נודע לראשונה ל-ONE. אחד מסוכניו, דודו דהאן, סיכם יחד עם מנכ"ל המלאבסים, אפי צפריר, את המכירה ובשעות הקרובות יחתום החלוץ על החוזה מול אלונה ברקת באמצעות סוכניו דהאן ועובד קראוס.

לפני מספר ימים עלה שמו של אקסברד כמועמד למונס הבלגית, אך המעבר לא יצא לבסוף לפועל וכעת נראה כי יחזק את הסגל של ניר קלינגר, שחיפש לאורך הפגרה חלוץ.

בנושא אחר, הפועל באר שבע תמריא הלילה (בין חמישי לשישי) למחנה אימונים של שניים עשר יום בעיירה אופלניצה שבפולין. הקבוצה של ניר קלינגר קיבלה אמש חיזוק משמעותי עם הצטרפותו של הקשר הגנאי לאריה קינגסטון שחתם לשנתיים ויהיה הזר הרביעי בקבוצה.

הזר החמישי שישלים את מכסת הזרים של הקבוצה יהיה בעמדת החלוץ. דוד יאנצ'יק הפולני יצטרף לקבוצה ביום שבת לאחר שיקבל את האישור מקבוצתו בעונה שעברה, קורונה קיילצה. יאנצ'יק צפוי להיות משותף במשחק האימון מול ז'לגיריס וילנה ואם יראה שיפור ניכר בכושרו הגופני, הוא יחתום בקבוצה.

עידו אקסברד. בדרך להפועל באר שבע
עידו אקסברד. בדרך להפועל באר שבע | צילום: מערכת ONE

המשחק מול הליטאים ביום שני יהיה הראשון במחנה האימונים. השם הזה ודאי מצלצל מוכר לאוהדי הקבוצה שכן מדובר ביריבה האחרונה אותה ניצחה הקבוצה הדרומית במסגרת אירופית כלשהי וזה קרה לפני 14 שנים בסיבוב המוקדם של גביע המחזיקות.

יומיים לאחר מכן יפגשו חניכיו של ניר קלינגר את ל.ק.ס לודז' הפולנית שעלתה העונה לליגה הבכירה בפולין לאחר שסיימה את העונה שעברה במקום הראשון בליגת המשנה. שלושה ימים לאחר מכן תפגוש הקבוצה את ז'גלביה ליובין שסיימה את העונה שעברה במקום ה-11 בליגה הפולנית הבכירה.

באר שבע תסיים את משחקי האימון ב-25.7 במפגש מול א.א.ל לימאסול הקפריסאית. המפגש יהיה פיקנטי במיוחד למאמן הקבוצה ניר קלינגר שאימן את הקבוצה מהאי השכן במשך חצי שנה בעונת 2009/10.