יצחקי בביה"ח בברצלונה, רוני מאנה מבקר (משה אסולין) (צילום: מערכת ONE)
רוני מאנה מבקר את ברק יצחקי בבית החולים בברצלונה | צילום: מערכת ONE

במכבי ת"א עוקבים בדריכות אחר מצב רגלו של ברק יצחקי, שעבר אתמול בהצלחה את הניתוח  בברכו על ידי פרופסור קוגאט בברצלונה. לשמחת כל הצדדים, במהלך הניתוח התגלה כי אין צורך לשחזר את הרצועות של השחקן, אלא לערוך טיפול לאיחוי הרצועה, דבר שהתקבל בשמחה אצל השחקן ואצל ראשי מכבי, שכן תקופת ההחלמה צפויה להתקצר.

בצוות המקצועי היו מעודדים מהממצאים, שכן המשמעות היא כי פרק זמן ההחלמה של החלוץ קטן והוא צפוי לחזור למגרשים מוקדם מהצפוי. חשוב להדגיש כי קצב ההחלמה הוא אישי ועל כן לא ניתן להעריך כמה זמן ייקח בסופו של דבר לחזור לאימונים. רגלו של החלוץ גובסה ועדיין מוקדם להגיד מתי הברך תחלים מהפציעה.

במקביל עבר החלוץ במהלך הניתוח טיפול במניסקוס הקרוע, כאשר העובדה כי מדובר בשחקן שלא סבל מפציעות קשות והיותו שחקן בריא, תזרז עוד יותר את זמן ההחלמה. במהלך הימים הקרובים צפוי יצחקי להתחיל בפיזיותרפיה וישוב ארצה בתחילת השבוע הבא.

מי שבא לבקר את החלוץ הוא איש העסקים רוני מאנה, שאף הביא לו עוגה ובירך אותו על ההצלחה בניתוח. מאנה, שהיה מעורב בעבר גם בניהול הקבוצה, ידוע באהדתו למכבי ת"א וכן לברק אצמו.

יש לציין כי בהנחה שההחלמה אכן תקוצר, למכבי ת"א צפוי חוד קטלני במיוחד, כשבנוסף עטר, רנגלוב, קולאוטי ואבידור ייאבקו על המקום בחוד. אמנם זה עדיין מוקדם, אבל ניתן להעריך שלצהובים תהיה את ההתקפה הטובה בליגה.

ברק יצחקי עם רוני מאנה בספרד. מחלים מהניתוח (צילום: מערכת ONE)
יצחקי בבית החולים בברצלונה עם רוני מאנה | צילום: מערכת ONE

 

רנגלוב תורגל במקום עטר
בינתיים, מכבי ממשיכה להתכונן למשחק המסקרן מחר (שני) מול מ.ס. אשדוד. לרשותם של אנשי הצוות המקצועי יעמוד סגל מלא ולפחות על פי התירגול אמש נראה כי המנג'ר אבי נמני שוקל לערוך שינוי אחד בהרכב מזה שפתח לפני כשבועיים כשהחלוץ, דמיטאר רנגלוב, תורגל בהרכב הראשון בעוד אלירן עטר תורגל בהרכב השני.

רנגלוב. קיבל הוראות ממזרחי במהלך האימון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
רנגלוב. קיבל הוראות ממזרחי במהלך האימון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

במהלך האימון שוחח מזרחי לא אחת עם רנגלוב וחילק לו הוראות, אולם עדיין לא ברור אם רנגלוב יפתח ונראה כי רק מחר, באימון המסכם, יגבש הצוות המקצועי את ההרכב למשחק בי"א.

דור מלול ימשיך לקבל קרדיט בקישור ויפתח לצידו של ג'יבריל סידיבה. אגב, סידיבה נפגע פעמיים במהלך האימון ברגלו וזכה לטיפול בצידי המגרש לאחריו חזר לאימון. רוברטו קולאוטי תורגל בחוד ההתקפה כשהאריס מדוניאנין מאחוריו.

במהלך המשחקון שערכו השחקנים עצר מזרחי לא מעט את חניכיו ודרש משחקני ההגנה לשוב ובמהירות לעמדות בזמן שהיריב מתקיף. משחקני הקישור ביקש מזרחי להניע את הכדור בדיוק מצד לצד ומשחקני ההתקפה לנוע יותר בלי כדור.

נמני ויוסי מזרחי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מזרחי, נמני ועובדיה. המאמן תירגל עם השחקנים חזרה מהירה להגנה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

אחרי שכל 550 הכרטיסים שהיקצו באשדוד לאוהדי מכבי תל אביב נחטפו הופשרו עוד כ-500 כרטיסים לרשות האוהדים וגם הם נמכרו כבר ביום שישי. הערכות הן שלמעלה מ-2,500 אוהדים יעשו את דרכם לאשדוד ביום שני. אירגון האולטראס הודיע באתר האירגון כי הוא מתכנן יציאה של שיירת מכוניות מראשון לציון אל האצטדיון בעיר הנמל הדרומית לפני המשחק.