"אני מתרגש לקראת המשחק, ברור שכשנגיע לאצטדיון תהיה התרגשות גדולה, תהיה אווירה מיוחדת עם קהל גדול שיגיע ואני מקווה שיהיה משחק טוב ותוצאה טובה עבורנו", כך תיאר מאמן בית"ר ירושלים, יובל נעים, את התחושות שלו לפני המשחק מול מכבי חיפה שיתקיים הערב (שני) ב-20:50 באצטדיון טדי, אליו חוזרת בית"ר אחרי היעדרות ממגרשה הבייתי מתחילת העונה בשל שיפוצים.

נכון, מכבי חיפה לא מגיעה בתקופה טובה למשחק, אבל בירושלים יודעים שהאלופה זו קבוצה מצוינת שתגיע לטדי כדי לאסוף שלוש נקודות, לא פחות. "מכבי חיפה קבוצה טובה וזה ידוע לא מהיום", מסביר יובל נעים, "אם נרצה להפתיע אותם נצטרך להביא מעצמנו את האקסטרה, אני מקווה שהאווירה בטדי תעזור לנו".

הביקוש לכרטיסים למשחק מזכירה לראשי הקבוצה את הימים הטובים של המועדון. אתמול התקבלה החלטה לפתוח את היציע הצפון מזרחי ולהוציא עוד 2,000 כרטיסים למכירה. "אנחנו לא זוכרים דבר כזה בירושלים מאז העונה של הדאבל עם יצחק שום", אמרו בבית"ר, "כולם מחכים למשחק וכדאי לאוהדים להגיע מוקדם. תהיה אווירה מדהימה, האוהדים שלנו מכינים תצוגת עידוד עם מאות דגלים ובלונים, סוף סוף אנחנו חוזרים לבית שלנו". סיכמו בבירה.

גם השחקנים ביקשו הפעם ממנהל הקבוצה, מנחם נידם, לרכוש עוד כרטיסים למשחק מלבד הכרטיסים שאותם הם מקבלים ממילא. "אין אחד שלא עוצר אותי ברחוב ומדבר איתי על משחק, מבקשים ממני לסדר להם כרטיס וטוב עשו שהוציאו עוד כרטיסים למכירה. תהיה אווירה מצוינת, אני מקווה שלא נאכזב את הקהל שלנו ונשחק כדורגל טוב", אמר שחקן בקבוצה.

ברוכיאן ומתן בראשי. יפתחו בהרכב (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן ובראשי דרוכים לקראת מכבי חיפה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יובל נעים גם כן נאלץ לרכוש כרטיסים נוספים למשפחה ולחברים שרוצים להגיע לטדי הערב: "המשחק הזה עולה לי מספיק, אני מנסה שיעלה לי כמה שפחות", הסביר יובל נעים בחיוך, "הרבה אנשים רוצים להיות בטדי".

שחקני בית"ר יתרכזו בבית וגן שעתיים לפני המשחק ומשם יסעו ביחד לטדי כל זאת מכיוון שהחניה באצטדיון עבור השחקנים לא קיימת בגלל השיפוץ ביציע הדרומי. המאמן יובל נעים לא מתכנן שינויים בהרכב שניצח את מכבי תל אביב. דסה, ריקן, פילאבסקי ופורטיז'ו יפתחו בהגנה. בקישור דן אייבינדר שהצליח להתגבר על פציעה יפתח לצידו של קובי מויאל ושי חדד שהיו מצוינים באימון המסכם בבית וגן. אבירם ברוכיאן, סטיבן כהן ועמית בן שושן ישלימו את ה-11 של יובל נעים בחלק ההתקפי.

מאיר הרוש ויובל נעים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מאיר הרוש ויובל נעים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"יש אווירה מיוחדת לקראת המשחק", סיכם יובל נעים, "נגיע לטדי, נהיה קרובים לאוהדים שלנו אחרי שהגביהו את הדשא ואני אוהב את זה, אולי למאמנים של הקבוצות היריבות תהיה בעיה עם הקירבה ליציעים של האוהדים שלנו, אבל בסופו של דבר צריך גם לבוא ולשחק כדורגל טוב ואם נעשה את הדברים שלנו כמו שצריך אנחנו יכולים לנצח".

"עם האווירה שתהיה בטדי, עם הקהל הגדול שיגיע ועם השחקנים שיתנו מעצמם מעל 100 אחוז, אז אפשר לעשות את זה", אמר המאמן שלראשונה העונה יעמוד על הקווים בטדי כמאמן בית"ר ירושלים.

ברוכיאן ומתן בראשי. יפתחו בהרכב (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן ומתן בראשי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: אוהד סיידוף, אבי ריקן, אנדריי פילאבסקי, מיגל פורטיז'ו, אלי דסה, דן אייבנדר, קובי מויאל, שי חדד, סטיבן כהן, אבירם ברוכיאן, עמית בן שושן.

טרם המשחק, ברקת יחנוך את האצטדיון המחודש
ראש עריית ירושלים, ניר ברקת, ומנכ"ל הקרן לידידות, ציון גבאי, יחנכו את התוכנית למיגור האלימות במגרשים במסגרת תכנית משותפת עם בית"ר ירושלים.

התוכנית הינה במסגרת שיתוף פעולה חינוכי שיזם ראש העיר בין הקרן לידידות לבית"ר ירושלים במסגרתה תרמה הקרן כמיליון שקלים לפעילות למניעת אלימות במגרשים ולעידוד הספורט.

ניר ברקת בטדי (פלאש 90) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
ניר ברקת בטדי (פלאש 90) (ONE) | צילום: מערכת ONE

ניר ברקת ציין כי: "פעלנו במרץ ובנחישות על-מנת להקדים את סיום העבודות, כדי שכל הקבוצות הירושלמיות יוכלו לחזור הביתה ולהפוך את טדי למבצרם. אני שמח מאוד על התגייסות כלל הגורמים ועמידתנו במשימה. אנו נמצאים בשיא העבודות לקראת הקמת היציע הדרומי באצטדיון לאירוח אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21 ואירוח טקס המכביה ה-19 ביולי 2013".

עד כה במסגרת השיפוץ עבר כר הדשא הקיים שזרוע מחדש, הוא הוגבה ב-1.60 מטר והתווספו ארבע שורות תחתונות לאורך היציעים, המערבי, הצפוני והמזרחי, כל זאת על מנת לשפר את חווית הצפייה ולהבטיח זוויות ראיה אופטימאליות מכל היציעים.

במקביל לחזרת האצטדיון לפעילות מלאה, יימשך הפרויקט לבניית היציע הדרומי. כזכור, מדובר בפרויקט שאושר לאחרונה במימון משותף של הטוטו ועיריית ירושלים. סך עלות הפרויקט הינה כ-100 מיליון שקלים, ובמסגרתו יתווספו 10,000 מקומות ישיבה, וכן תשודרג מערכת התאורה באצטדיון, יוחלפו המושבים ויוקמו אולם מסיבות עיתונאים, חדרי עבודה לצוותי תקשורת, חניות לקבוצות ולאורחים.

אצטדיון טדי. יישאר ריק מול הפועל ונתניה (פלאש 90) (צילום: מערכת ONE)
טדי החדש (פלאש 90) (ONE) | צילום: מערכת ONE

יתר הקבוצות הירושלמיות כבר חנכו את טדי השבוע. הפועל ירושלים חנכה בהצלחה את המגרש כבר ביום שישי האחרון כשניצחה את בית"ר ת"א/רמלה 2:3 ועלתה זמנית למקום הראשון בליגה הלאומית. הפועל קטמון סיימה את משחקה מול "אורתודוכסים לוד" ב-1:1 והיא מוליכה כרגע את הטבלה בליגה א'.