פרשת "הכדור המרכזי" שבה היום (שני) לכותרות כשהשופט איתן תבריזי הגיע למפלג ההונאה של המשטרה ביבנה ונחקר במשך כשלוש שעות. החקירה מתמקדת בחשד כי התבצעה התערבות של אנשים לא מוסמכים בשיבוצי שופטים. יחד עם זאת נבדק גם החשד לגבי קשרים לא תקינים בין מבקרי שיפוט לשופטים עצמם.

"נשאלתי לגבי פרשת 'הכדור המרכזי'", אמר תבריזי בצאתו ממפלג ההונאה, "החוקרים שאלו אותי את אותם השאלות שהם שאלו את יתר השופטים וענית על כל מה שהם רצו. לא הופתעתי שהזמינו אותי לכאן, אבל ידעתי שבאיזשהו שלב אני גם אגיע לכאן כמו שאר השופטים.

"נתתי את העדות שלי ואת התושבות לכל השאלות שנשאלו. לא נחקרתי תחת אזהרה, אלא באתי למסור עדות על כמה שאלות. אני לא יודע אם עושים לשופטים עוול או לא ואני עושה את מה שמוטל עליי. הוזמנתי לתשאולים לגבי טעות מסוימת בחקירה הזאת וזה מה שעשיתי. נשאלתי שאלות כלליות ואני לא רוצה להיכנס כרגע למה בדיוק שאלו אותי החוקרים. לא קראו לי לפה סתם כי יש כאן חקירה שמתנהלת. אין לי ספק שלא אשוב לכאן כי אין לי מה לעשות פה".

תבריזי יוצא מתחנת המשטרה ביבנה (מור שאולי) (öéìåí: מערכת ONE)
תבריזי יוצא מתחנת המשטרה ביבנה (מור שאולי) | öéìåí: מערכת ONE

עוד לפני כניסתו לתחנת המשטרה אמר תבריזי: "המשטרה קראה לי וזאת הפעם הראשונה שלי פה. התייצבתי לאחר שהמשטרה קראה לי בדיוק כמו ליתר השופטים שחקרו ואני לא יודע אם יגיעו עוד שופטים".

צוות החקירה של מפלג ההונאה ביבנה, בודק את החשד לגבי קשרים אסורים ולא תקינים בין מבקרים לבין שופטים כשעל פי החשד מבקרים קיבלו טובות הנאה כאלו ואחרות משופטים על מנת שהאחרונים יקבלו ציונים טובים בדו"ח השיפוט.

תבריזי (מור שאולי) (öéìåí: מערכת ONE)
תבריזי (מור שאולי) | öéìåí: מערכת ONE

כמו כן, החוקרים בוחנים באופן כללי את התנהלותו ותפקודו של איגוד השופטים. עד כה תוזמנו לתשאול בפרשה השופטים: לירן ליאני, אסף קינן, משה בוחבוט, זיו אדלר ומנשה משיח והקוונים עבד אל עוברה, דן אוצ'ניק, איציק כהן, דודו ביטון ושלומי בניטה.

כזכור, הפרשה שמביכה את הכדורגל הישראלי התפוצצה לפני כחודשיים וחצי לאחר שעלה החשד לכאורה כי התבצעו הטיות של משחקים בהפועל פתח תקווה, שכללה את מעורבותם של ראשי הקבוצה, ביניהם תומר סיני וגל חצור. החקירה של חוקרי מפלג ההונאה ביבנה העלתה גם גילויים חדשים ומדאיגים בקשר לכדורגל הישראלי וכן הובילה למצעד נחקרים נרחב מאוד שכלל גם את יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, ומאמן הפועל חיפה, ניצן שירזי, שנחקר ארבע פעמים.

רועי חיון מגיע למחלק ההונאה ביבנה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
רועי חיון מגיע למחלק ההונאה ביבנה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כמו כן, גם שופטים מליגות נמוכות נחקרו. לאחרונה נוספו שופטים וקוונים מליגת העל לרשימת המתושאלים כשעוד לפני כן גם יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים, עמית קליין, נחקר במשך שעות, אך שוחרר לביתו וכמוהו גם מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, שהגיע להיחקר תחת אזהרה בסיומה הוחלט להשעותו לחמישה ימים מאיגוד השופטים.