אשתקד זה היה משחק הגמר, הערב (רביעי) תצוגה חד צדדית. מכבי ת"א התעללה במ.ס. אשדוד והביסה אותה 0:5 באחד המשחקים הקלים של הצהובים בשנים האחרונות, בדרך לחצי גמר גביע הטוטו.

בהחלט ניתן לומר כי הצהובים, שיפגשו בשבת את בית"ר ירושלים למשחק המרכזי של המחזור ה-15 בליגת העל, הצהירו על כוונותיהם, אך יחד עם זאת מופע אימים כמו שהציגה ההגנה של יוסי מזרחי, לא נראה שנים בביצה המקומית. 

יובל אבידור שלא הפסיק להחמיץ מול דרגאן סטויקיץ' בדקות הפתיחה, היה אחראי על השער הראשון של המארחים. הרחקה רעה של עידן ויצמן שיגרה את הכדור לגופו של החלוץ הצהוב ומשם לרשת - 0:1.

עידן ציון שנכנס כמחליף עם פתיחת המחצית השניה סידר למכבים שער שני לאחר שדחק את הכדור לשערו הוא - 0:2 בחלוף 59 דקות. השער של המשחק הגיע 13 דקות מאוחר יותר ובאדיבותו של יוסי שבחון, שחטף כדור מאותו ציון, חלף על פני בן בוטבול ומול סטויקיץ' גילגל כדור שפגע בעמוד וחדר פנימה.

לא ברור מדוע, אולי מזוכיזם, אולי לרגל חג המולד, אבל נראה שההגנה האשדודית מתעקשת לסדר למארחים עוד ועוד מתנות. בדקה ה-82 הגיע תורו של ישראל ראש לאבד כדור בסמוך לרחבה, אבידור השתלט ומסר למאיוקה שמ-5 מטרים גילגל לרשת החשופה. אנדריי קומאץ', שטרם הותיר את רושמו במועדון הצהוב, קינח עם שער נהדר 4 דקות לסיום ואולי גם חיזק במשהו את מעמדו המעורער בקבוצה.

מאיוקה, שבחון ואבידור חוגגים, הערב (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
מאיוקה, שבחון ואבידור חוגגים, הערב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


המשחק יצא לדרך בבלומפילד. הצהובים פתחו בסערה והגיעו לשתי הזדמנויות פז תוך דקה. פחות מדקה בתוך המשחק פריצה של תמיר כחלון הובילה לערבובייה בתוך ההגנה האשדודית, שרן ייני השתלט על הכדור והגביה מימין לעברו של אבידור, שבעט מ-8 מטרים לגופו של סטיבן קינג.

יובל אבידור. חוזר למגרש שהוא מכיר מצוין (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אבידור משאיר את ויצמן מאחור. זה הסתיים בהחמצה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-2 נותר אבידור במצב של אחד על אחד מול סטוייקיץ', לחלוץ היה את כל הזמן שבעולם לכוון, אך בסופו של דבר הוא שיחרר כדור מאכזב הישר לידיו של סטויקיץ'.

המארחים המשיכו לסכן את שערו של סטויקיץ' ובדקה ה-5 הגבהה נהדרת של שבחון מצאה את ראשו של איליה יבוריאן, שמ-5 מטרים ובאין מפריע הצליח איכשהו לנגוח החוצה.

איליה יבוריאן. יחזור ללבוש את המדים של סכנין? (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יבוריאן מתקשה להאמין כיצד החמיץ מול השער (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-13 הצליחו האורחים למצוא את הרשת בהתקפה הראשונה שלהם במשחק, אלא שהקוון הרים את הדגל וקטע את החגיגות. מסירת אומן של משה אוחיון הותירה את עידן שדה חופשי לחלוטין באגף ימין, הכישרון הצעיר המשיך במסירה למרכז ולברק בדש נותר רק לדחוק פנימה מול השער החשוף. לרוע מזלו של החלוץ השער נפסל בגין נבדל, שלא בטוח היה.

יובל אבידור התעקש להחמיץ מכל מצב אפשרי ובדקה ה-23 קיבל מסירה נהדרת מכחלון, בעט כדור שטוח שכבר הכניע את סטויקיץ' אך נהדף מהקו. יציאה רעה של השוער הקרואטי כמעט סידרה לצהובים יתרון, אלא שהנגיחה של שבחון חלפה מעל השער.

שי רביבו מעיף באוויר את תמיר כחלון (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שי רביבו מעיף באוויר את תמיר כחלון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה 29 - מכבי ת"א עולה ל-0:1: יותר מזל משכל, אין ביטוי הולם יותר כדי לתאר את שער היתרון של הצהובים. יובל אבידור, שהחמיץ עד אותו הרגע שלושה שערים בטוחים, היה במקום הנכון ובזמן הנכון כדי להסיט בגופו את הכדור לרשת, אחרי ניסיון הרחקה לא מוצלח של עידן ויצמן.

יובל אבידור מעלה את מכבי ליתרון (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור מעלה את מכבי ליתרון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקותיים לאחר השער נותר אבידור בפעם הרביעית במשחק לבדו מול סטויקיץ' אך ידו של השוער שוב היתה על העליונה. עוד החמצה מסמרת שיער של החלוץ הצהוב.

בדקה ה-39 ספג שרן ייני את הכרטיס הצהוב הראשון במשחק אחרי שנכנס בצורה ברוטאלית בקרסולו של רחמים צ'קול. עד להפסקה המשיכו הצהובים במתקפה על שערו של סטויקיץ' אך לא השכילו לכבוש שער נוסף.

יובל אבידור חוגג, יוסי שבחון רץ לברך (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור חוגג, יוסי שבחון רץ לברך (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


יוסי מזרחי ביצע שלושה חילופים עם פתיחת המחצית השניה והעלה לכר הדשא את ניר ביטון, עידן ציון ודימיטאר מקרייב על חשבונם של סטיבן קינג, ברק בדש ושי רביבו.

האיום הראשון לעבר אחד השערים הגיע מכיוונו של תמיר כחלון ששיגר פצצה מ-20 מטרים אך הכדור שלו החמיץ במטר את המסגרת. גם איליה יבוריאן ניסה את מזלו בבעיטה ממרחק אך הכדור שלו נהדף בקצות אצבעותיו של סטויקיץ' לקרן.

עידן ויצמן מרחיק בראש את הסכנה מהרחבה של אשדוד (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
עידן ויצמן מרחיק בראש את הסכנה מהרחבה של אשדוד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-56 ערך מזרחי את החילוף הרביעי שלו וניר נחום תפס את מקומו של עידן שדה. דקותיים לאחר מכן חילוף ראשון אצל הצהובים - עמנואל מאיוקה נכנס במקום יבוריאן.

דקה 59 - מכבי ת"א עולה ל-0:2: ההגנה האומללה של אשדוד מסדרת למארחים שער נוסף. אחרי הטעות של ויצמן בשער הראשון הגיע תורו של עידן ציון המחליף לשגות. יובל שפונגין הגביה למרכז הרחבה, סטויקיץ' לא היה מתואם עם שחקני ההגנה שלו והכדור פגע בגופו של ציון הצעיר והתגלגל לרשת.

מאיוקה חוגג, הגנת אשדוד עם הראש באדמה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
עידן ציון אובד עצות לאחר השער העצמי (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

שני המאמנים המשיכו במסכת החילופים - אבי נמני העלה לכר הדשא את ליאור ז'אן ואנדריי קומאץ' בשעה שמזרחי ערך כבר חילוף חמישי ונתן דקות לבן בוטבול הצעיר.

יוסי שבחון. היכן הוא ישחק בעונה הבאה? (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יוסי שבחון חוגג את השער היפה במשחק (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה 76 - מכבי ת"א עולה ל-0:3: יוסי שבחון כובש את השער היפה במשחק, אך גם הפעם ההגנה של אשדוד לא חפה מאשמה. עידן ציון, שכבש את השער העצמי, איבד ברשלנות כדור מרחק 25 מטרים מהשער, שבחון השתלט, גבר על בן בוטבול ודהר לעבר הרחבה כדי לסיים בבעיטה שטוחה לעמוד ופנימה. מבצע אישי נהדר של הקשר.

גם עמנואל מאיוקה השתתף בחגיגה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
גם עמנואל מאיוקה השתתף בחגיגה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה 82 - מכבי ת"א עולה ל-0:4: זו כבר הופכת להיות בדיחה. איבוד כדור של ישראל ראש מרחק 20 מטרים משערו הוא, הותיר את אבידור לבד מול סטויקיץ', החלוץ יצאן גדול ופירגן למאיוקה שמ-5 מטרים כבש את השער הקל בקריירה שלו.

קומאץ´ כובש את החמישי (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אנדריי קומאץ´ כובש את החמישי של הצהובים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה 86 - מכבי ת"א עולה ל-0:5: אנדריי קומאץ' המושמץ חותם את תוצאת המשחק בשער נהדר. יובל אבידור מסר כדור רוחב לעברו של ציון צמח, זה השאיר לקשר הסלובני שהגיח מאחור ושיחרר כדור חזק ושטוח שנשק לרשת, סטויקיץ' אפילו לא זז.

וכך נראה לוח התוצאות בבלומפילד (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
וכך נראה לוח התוצאות בבלומפילד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א: גיא סולומון, יובל שפונגין, רונאלד ראלדס, ניסו קפילוטו, רוני גפני, איגור טומאסיץ' (אנדריי קומאץ', 69'), שרן ייני (ליאור ז'אן, 62'), תמיר כחלון (ציון צמח, 73'), יוסי שבחון (גיז'רמו ישראלביץ'), יובל אבידור ואיליה יבוריאן (עמנואל מאיוקה, 58').

מ.ס. אשדוד: דרגאן סטויקיץ', רחמים צ'קול (בן בוטבול, 63'), אדיר טובול, ישראל ראש, עידן ויצמן, סטיבן קינג (ניר ביטון, 46'), שי רביבו (דימיטאר מקרייב, 46'), משה אוחיון, עידן שדה (ניר נחום, 56'), עידן שריקי, ברק בדש (עידן ציון, 46').